Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec Flasha w Androidzie

Koniec Flasha w Androidzie

LuiN 29 Czerwca 2012 17:43

0 0

Android 4.0 Ice Cream Sandwich był ostatnim mobilnym systemem Google'a wspieranym przez Adobe pod kątem Adobe Flash. System w wersji 4.1 Jelly Bean Flasha już nie dostanie, mało tego, Adobe 15. sierpnia wycofa swoją aplikację z Google Play.

Co to w praktyce oznacza? Po 15. sierpnia z Flasha w telefonie skorzystają jedynie osoby, które wcześniej go pobrały, lub posiadające smartfony z aplikacją Adobe Flash wgraną przez producenta. Od połowy sierpnia nie będzie też aktualizacji dla Adobe Flash.




Zasobożerną technologię docelowo zastąpić ma HTML5. Okres przejściowy właśnie się zaczyna i posiadaczy telefonów z Androidem wkrótce czekać będzie Internet w telefonie bardziej przypominający ten na iPhone'ach niż na komputerach. Choć działanie Internetu w telefonie czy tablecie dzięki temu przyspieszy, to opieszałość deweloperów może sprawić, że niektóre z naszych ulubionych witryn będą dla nas niedostępne.

Źródło tekstu: Adobe, wł     

Dodaj do:
w sumie: 47
  • 0

    28. ~tadek  2012-06-30 11:32:57  host: host-89-231-50-179.wroclaw.mm.pl

    Nareszcie dobry krok. Mulący standard dawno powinien byc zastąpiony przez HTML5.

  • 0

    29.  2012-06-30 12:54:10

    @28 jak masz słabego kompa to się muli ;) a co do tematu ja sobie nie wyobrażam takich serii jak MADNESS bez flasha, zajrzyjcie na http://www.newgrounds.com i zobaczcie co oferuje Flash...

  • 0

    30. ~justMe  2012-06-30 13:22:56  host: 93-186-23-85.rdns.blackberry.net

    Hehe,RIM to wiedzial od dawna,ale inni dopiero teraz się ucza... HTML5 to przyszlosc :)

  • 0

    31.  2012-06-30 13:25:43

    Flash też był zapowiedziany jako przyszłość, myślisz że za rok nie wymyślą czegoś lepszego od HTML5 i trzeba będzie znów zmieniać standardy?

  • 0

    32. ~JustMe  2012-06-30 13:36:39  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    @31 no tak,ale kiedys gprs byl szalem...Nie mozna tak do tego podchodzic,trzeba spojrzec kto się odnalazl w nowych okolicznosciach.Android jako chyba ostatni dojrzal do tego,widocznie stwierdzili ze i 4 rdzenie w telefonie nie daja rady...

  • 0

    35.  2012-06-30 17:32:47

    @32 android nie musiał "dojrzeć" do tego, co im szkodzi obsługiwać oba standardy? to nie jest ograniczenie systemu, czy hardwaru, jak ktoś będzie chciał to sobie flasha zainstaluje :]

  • 0

    36. ~JustMe  2012-06-30 17:55:09  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    @34 Widze nabierasz się na liczbe rdzeni jak inni na ilczbe megapikseli w tandetnych aparatach...

  • 0

    37.  2012-06-30 21:50:03

    @36 ale on nie o tym pisze. Gościowi chodzi o to, że flash na 1 rdzeniu jak wydajny procesor działa bardzo ładnie.

  • 0

    38. ~JustMe  2012-06-30 23:49:19  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    @37 ok,więc po co telefony pod Androida przescigaja się ktory szybciej usmazy jajko?

  • 0

    39.  2012-07-01 01:09:16

    @38 po to, ze Android jako system niezoptymizowany (ma taki byc aby dzialal na wszystkim) musi miec duza moc w urzadzeniu aby jako tako chodzil. Stad dokladanie kolejnych rdzeniow i RAM. To troche jak z Windowsem.

  • 1

    40. ~code  2012-07-01 08:21:38  host: 89-78-239-73.dynamic.chello.pl

    olaboga, co pomyślą zatwardziali użytkownicy Androida? telefony z Andkiem powoli tracą sloty na dodatkowe karty pamięci, teraz nie mają już Flasha, coraz bardziej przypominają znienawidzonego iPhone!

  • 1

    41.  2012-07-01 09:17:21

    @39 głupoty piszesz. Aż tak źle z optymalizacja nie jest i taka XPeria Arc S da sobie spokojnie radę ze wszystkim. Dlaczego więc są wypuszczane coraz mocniejsze? Ponieważ producenci nie mogą, a raczej nie widzą sensu coś innego zaproponować, a ludzie kochają cyferki. Natomiast jeśli o iOS, Symbian, WP7, BB OS chodzi to nie ważne co tam siedzi, ważne, że działa.

  • 0

    42. ~dav  2012-07-01 10:43:25  host: 87-204-10-63.ip.netia.com.pl

    szkoda, bo obecnie głownym atutem tabletow i smartfonow z Androidem jest wlasnie oblsuga Flasha...

  • 0

    43.  2012-07-01 18:25:57

    jezu, przecież wciąż można korzystać z flasha na androidzie, po prostu zainstalujcie sobie odpowiedni apk :/

  • 0

    44.  2012-07-01 20:06:57

    @43 skoro producent nie daje Ci wsparcia to sam sobie bedziesz pisal w tym apk nowe funkcje, ktore beda zawierac kolejne wersje flasha w wersji stacjonarnej? A jesli te nowe funkcje beda we flashach na stronie i nie beda z oczywistych wzgledow kompatybilne ze stara wersja na Twoim Androidzie to co bedzie? Czas sie pogodzic z faktem ze to koniec flasha na andku i czas przeprosic sie z html5 i przyznac racje JS :)

  • 0

    46.  2012-07-01 22:12:40

    Pozyjemy, zobaczymy. Samo Adobe mocno promuje swoje narzedzia do html5. Po co te nerwy??

  • 0

    47.  2012-07-02 09:33:33

    @46 bo pier*olisz głupoty pod każdym newsem, żebyś chociaż w połowie mówił prawdę, a tu mamy twoje wypociny nijak mające się do faktów. Nowe funkcje flasha w kolejnych wersjach? wyjaśni to, bo ODTWARZACZ Flash nie miał już dawno nowych funkcji, nawet gdy zainstaluje wersje z przed więcej niż roku, mój komputer bez problemu odtwarza filmy i animacje flash. Narzędzia mogą mieć nowe funkcje, nie proste odtwarzacze. To samo tyczy się kompatybilności. No i zaprzeczasz samemu sobie mówiąc najpierw że flash znika, a teraz o "przyszłych aktualizacjach"... Poza tym jak wspomniałem nigdy nie ogarniesz siły wsparcia platformy przez użytkowników, nie jedna platforma i nie jeden soft przestał być wspierany przez producenta, ale dzięki użytkownikom ciągle jest rozwijana. HTML5 jest w zasadzie wciąż w fazie prac(Editor's Draft: HLML5 specification is not stable, there is still a lot of bugs and compatibility problems...) i mimo dużego szumu wokół niego nie prędko zastąpi flash... PS. info z jednego z deweloperów HTML5 dla iOS dotyczącym problemów tego standardu: brak możliwości bezpośredniej integracji ze sprzętem np. z systemem plików, aparatem, kamerą, akcelerometrem, bazą danych, itp brak możliwości optymalizacji aplikacji poprzez zrównoleglenie pewnych operacji na wątkach dużo mniejsza wydajność, co skutkuje znacznie słabszym useability, wolniejszym działaniem aplikacji, problemami z pamięcią, itp. Tak więc nawet na twoim ukochanym iOS'ie nie jest tak różowo :]

  • 0

    48.  2012-07-02 14:43:07

    @applefan przeczytaj sobie to: http://www.plusblog.pl/brak-flasha-w-androidzie-czy-jest-sie-czy m-przejmowac/

  • 0

    49.  2012-07-02 15:09:27

    @48 ten art nic nie wnosi. Opoznienia w aktualizacji Androida sa akurat dla flash na plus. Jesli chodzi o strony z flashem to na kompie ma wszystko poblokowane adblockiem bo generalnie zasobozernosc flasha mnie wkurza. Co do kontentu to do tego sa aplikacje np youtube i inni. Jesli czegos nie ma w aplikacjach to mi tego nie szkoda - to tylko przyklad jakimi glupcami sa Ci ktorzy moga sobie pozwolic na ignorowanie systemu giganta generujacemu najwiekszy ruch w sieci. Brak flasha w iOS to ich problem a juz na pewno nie moj. Tutaj masz swiezutki o dominacji iOS w necie. Widac jak na dloni ze Andek stoi a iOS idzie jak taran do gory. Jak na takie ograniczone iPhony iPady bez obslugi flasha miazdza w necie ze az milo :) http://tech.fortune.cnn.com/2012/07/02/net-applications-ios-web- share-hit-record-65-3-in-june/?source=yahoo_quote

  • 0

    50.  2012-07-02 20:37:06

    @49 naucz się czytać ze zrozumieniem to zaczniemy gadać. W artykule jest jasno, że opóźnienia są na plus... Brak flasha w iOS to problem tych którzy mają urządzenia z tym systemem. Przypominasz mi jedną nawiedzoną głuchą kobietę która twierdziła, że zdrowi są chorzy bo słyszą. Ta sama logika... A co do linku udowodnił po raz kolejny, że: - nie umiesz myśleć logicznie - nie znasz angielskiego. Największy ruch w sieci to akurat generują urządzenia z procesorem X86 a ty wyskoczyłeś ze statystykami dotyczącymi urządzeń z ARM.

Dodaj swoją opinię