Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec ery SMS-ów?

Koniec ery SMS-ów?

LuiN 5 Czerwca 2009 12:59

0 0

Popularne SMS-y znikną, ponieważ... nie będą opłacalne - zapowiada sieć komórkowa GaduAIR. SMS-y zaczynają już być zastępowane przez bezpłatną komunikację internetową, np. przez komunikatory instalowane w telefonach.

W SMS-ie można jednorazowo wysłać maksymalnie tylko 160 znaków. W komunikatorze można ich wpisać znacznie więcej i wysyłać kolejno wiadomości, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. O tym, jak popularne stają się komunikatory w komórkach, świadczy fakt, że z Gadu-Gadu w telefonach skorzystało dotychczas już ponad 1 mln osób - argumentuje operator.




W ramach startera Gadu Air abonent otrzymuje dostęp do darmowego klienta GG (płatnego u innych operatorów) i nie ponosi kosztów związanych z transmisją danych. Zamiast więc wysyłać płatne SMS-y, użytkownik może wysyłać i odbierać wiadomości przez zintegrowany z telefonem komunikator.

Oferta spotkała się już z pierwszymi odpowiedziami konkurencji, która albo wprowadziła bezpłatne SMS-y albo zachęca do bezpłatnego testowania komunikatora Gadu-Gadu. W obu tych jednak przypadkach nadal SMS wprowadza pewne ograniczenia, a krótki testowy dostęp do komunikatora jest tylko zapowiedzią - czytamy w komunikacie prasowym GG Network.

Źródło tekstu: GG Network     

Dodaj do:
w sumie: 98
  • 0

    79. ~pit  2009-06-06 11:37:14  host: 90.156.119.70.vz.pl

    75: A ty myslisz, ze utrzymanie serwerow GG, dzieki ktorym rozmawiasz ze znajomymi jest darmowe? Gdyby nie to reklamy to musialbys placic za korzystanie z GG. Wolisz placic, czy miec reklame w okienku? Jak Ci te reklamy tak bardzo przeszkadzaja to nikt Ci nie zabrania uzywania innych komunikatorow, ktore sa bez reklam, a obsluguja tez GG.

  • 0

    80. ~arui  2009-06-06 18:11:40  host: 77-253-10-97.adsl.inetia.pl

    Blackberry konsekwentnie wdraża swoją usługę już od paru dobrych lat...w ońcu mail ma nieograniczoną ilość znaków!!!

  • 0

    81.  2009-06-07 18:35:29

    Jest jeden fakt, którego nie można przebić. Zużycie energii. Wysyłanie i odbieranie SMSów powoduje niewielkie zużycie zgromadzonego w baterii telefonu prądu. Używanie komunikatora z racji konieczności ciągłego utrzymywania połączenia z siecią i aktywności aplikacji powoduje większe zużycie baterii i krótszy czas czuwania niż przy tradycyjnej komunikacji.

  • 0

    82. ~ziomek13  2009-06-08 06:01:18  host: aecc28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    szybka i krótka wiadomosc tekstowa ma byc zastapiona przez komunikatory słuzace do zabawy; bzdury sieją,baterie pewnie zdaniem specy bedziemy ładowac telepatycznie lub usmiechem; gadu air ma świetną oferte ale jak dla mnie to niestety brakuje tych 100 czy 200 sms-ów do wszystkich i widze ze nic tu po mnie;prawie robi duzą róznice

  • 0

    83. ~dan  2009-06-08 08:12:23  host: bzb66.internetdsl.tpnet.pl

    nigdy nie znikna smsy to pewne

  • 0

    84. ~d  2009-06-08 08:14:47  host: bzb66.internetdsl.tpnet.pl

    nie kzady korzysta z gg a niektorzy nawet nie wiedza jak korzystac z internetu w tel

  • 0

    85. ~daniel  2009-06-08 18:07:01  host: ajt14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    niech sie w dupe pocaluja ja i tak wole smsy pisac a nie wkurzac sie z przerywaniem polaczenia internetowego ze wzgledu na zasieg i rozlaczania sie gg

  • 0

    86. ~kamil  2009-06-08 19:57:55  host: ely108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    gg? rozumiem ze przez gprs? ;) a jak dlugo dziala bateria z aktywnym polaczeniem gprs? z dobe chociaz? ;)

  • 0

    87. ~  2009-06-08 21:49:27  host: public11488.xdsl.centertel.pl

    smsy to już taki dodatek, rozmowy są tak tanie że mi się nie chce już pisać smsów, jeszcze w teraz w orange za to że im kasę dam raz na 25dni dostaję minuty do wszystkich operatorów co jeszcze bardziej mnie rozleniwia. Mogą sobie kasować te smsy..

  • 0

    88. ~KOD  2009-06-09 20:03:53  host: 082139059082.radom.vectranet.pl

    Gad Gad oszukuje swoich klientów! Kupiłem za 20 zł starter przez internet. Zapłaciłem (bo musiałem) z góry. Otrzymałem bezużyteczną kartę SIM bez kodu aktywacyjnego (nie przyszedł emailem). Nie otrzymałem wnioskowanej faktury VAT. Złożyłem kilkukrotnie reklamacje, bo nie było odzewu. Reakcję wymusiłem stosując podstęp. Otrzymałem idiotyczną odpowiedź sugerującą, że to wina mojego serwera i zapadła grobowa cisza. [u]Właśnie mija [b]14 dni[/b] od zgłoszenia i NIC![/u] To jest perfidne, popełnione z wyrachowaniem [b]OSZUSTWO[/b].

  • 0

    89. ~j  2009-06-10 17:05:45  host: acaq6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wolałabym msn na telefonach. T_T

  • 0

    90. ~Kaprys  2009-06-12 07:20:55  host: ip-85-161-248-56.eurotel.cz

    @89 - poczytaj o protokole jabber i jego mobilnym kliencie bombusmod. msn to jedna z wielu mozliwosci

  • 0

    91. ~kompletna bzdura  2009-06-12 16:24:15  host: 91.211.84.234

    to tylko pobozne zyczenie małego operatora gsm czyli GG tymbardziej marnego ze gg to produk lokalny anie ogólnoswiatowy ani nawet ogólno europejski.Chodzi tylko wyłacznie o reklame GG co doo gg zainstalowałem na pc nowe i wywaliłem ten spam reklamowy wrucilem do wersji 7 która jest lepsza!

  • 0

    92. ~Nerox  2009-06-13 16:44:48  host: 90-156-93-72.magma-net.pl

    Smiech na sali... Co oni moga wiedziec na ten temat... Mi osobiscie nie chce sie siedziec na gg, zreszta to pobiera odpowiednia liczbe energi z telefonu wiec... Srali muchy bedzie wiosna...

  • 0

    93. ~  2009-06-15 10:17:40  host: f96-055.opera-mini.net

    jeszcze jakby bylo naliczanie pakietów takie jak piszą czyli co 1kB to byłoby ok. darmowe smski pisalbym sobie z m.sms4free.pl do roznych sieci. i nawet mobilne gg mialoby sens. ale to nieprawda! gaduair klamia! rozliczanie jest jak w plusie czyli co 100kB liczone oddzielnie co powoduje ze jak tylko na sekundę wejde na gg to juz 200kB nie ma. kilka wejść i te 20mega ktore dostało sie na start (płacąc za starter 20zl) po kilku wejściach juz nie ma. takie to jest niby dawnowe korzystanie z gg w gaduair. moim zdaniem porażka

  • 0

    94. ~Paul  2009-06-15 19:24:12  host: 193-dzi-16.acn.waw.pl

    Piszcie sobie dalej te prostackie ograniczone technologicznie i językowo smski......... Klawiaturki qwerty, komunikatory w telefonach, push-email (blackberry, imap idle), voip przez edge/umts (skype, sip). Siedzę w tym od 3 lat i widzę duże postępy. To są jeszcze zabawki dla miłośników komórek, ale to będzie przyszłość. Jedyne co może powstrzymać komunikatory to bardzo tanie połączenia głosowe.

  • 0

    95. ~Paul  2009-06-15 19:25:31  host: 193-dzi-16.acn.waw.pl

    Bateria intensywnie wykorzystywanego smartfona wytrzymuje około dnia. Tak, codziennie w domu lub w pracy do USB, synchronizują i backupują się dane, ładuje się. Normalna praca. Tak się robi ze smartfonami.

  • 0

    96. ~HelmudT  2009-06-23 09:06:09  host: pc44.gdansk.gda.pl

    @Pit. To na co ja płacę tę złotówkę aktywującą mi na tydzień możliwość rozmowy?? Jeśli wycenili, że tydzień kosztuje złotówkę to niech spadają z cholernymi reklamami, bo nie wierze, że to kosztuje ich więcej niż standardowe GG na kompie. To tak jak teraz porobiło się z kinami. Płacę na bilet 16zł i muszę oglądać przez 15min cholerne reklamy z dźwiękiem tak głośnym, że uszy puchną. To albo płacę 10zł i oglądam reklamy, albo 20 i niech spadają :/

  • 0

    97. ~Andrew162  2009-07-18 10:03:48  host: cpe-217-98-76-198.docsis.tomkow.pl

    Posiadam GG air i jestem wybitnie zadowolony gadu gadu to nie tylko komunikator ale dzieku usłudze Infobot mam dostęp do całej wikipedi pogody programu tv kilku słówników polskich i obcojęzycznych. bateria mi śmiga 1 dzień (przy właczonym mp3 non stop) płace 20zł na 3 miesiące...i mam spokoj :).kolejne serwisy na gg..ciągle są wprowadzane...niedlugo dojdą pewnie bramki msn czy skype ;)

  • 0

    98. ~  2011-09-21 15:40:27  host: 173.254.204.75

    I gaduair kończy działalność

Dodaj swoją opinię