Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koniec 3-cyfrowych numerów

Koniec 3-cyfrowych numerów

WitekT 3 Stycznia 2005 15:16

0 0

Większość trzycyfrowych numerów telefonicznych od dziś zostanie zastąpiona numerami cztero-, a nawet sześciocyfrowymi. Zmiana nie będzie dotyczyła numerów alarmowych do policji (997), straży pożarnej (998) i pogotowia (999).

Wprowadzane zmiany wynikają z konieczności dostosowania systemu do standardów obowiązujących w Unii Europejskiej, gdzie trzycyfrowe numery zarezerwowane są wyłącznie dla telefonów alarmowych.
Wycofanie numerów trzycyfrowych miało nastąpić w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia, ale ostatecznie Telekomunikacja Polska postanowiła wprowadzić zmianę dopiero w nocy z 2 na 3 stycznia, aby odczekać noworoczne przeciążenie sieci.

Wśród numerów, które od poniedziałku ulegną zmianie, znajdą się m.in. zamawianie rozmów międzymiastowych (zmiana numeru z 900 na 9050) oraz międzynarodowych (zmiana z 901 na 9051).

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-01-03 20:12:00  host: dnr192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tiaaa... ale za to jakie jaja z 913 ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet