Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Konfliktem Vivendi-Elektrim zajmie się rząd

Konfliktem Vivendi-Elektrim zajmie się rząd

WitekT 2 Marca 2005 10:41

0 0

Konfliktem udziałowców operatora sieci Era ma się zająć polski rząd.

Wojna o udziały Polskiej Telefonii Cyfrowej zatacza coraz szersze kręgi. Wczoraj do gry włączył się właściciel ET. Vivendi Universal złożył skargę do polskiego rządu zgodnie z procedurą, przewidzianą w dwustronnej umowie o wzajemnej ochronie inwestycji miedzy Polską a Francją z 1989 roku. Skarga została przesłana do Ministerstwa Skarbu Państwa i otwiera sześciomiesięczny okres polubownych negocjacji, po upływie którego, w wypadku nierozwiązania konfliktu, spór zostanie wniesiony do międzynarodowego trybunału arbitrażowego ONZ.
Od kilku dni w PTC trwa dwuwładza. Na razie nikt nawet nie wspomina o kompromisie, a ostatnimi wydarzeniami zajęła się prokuratora, zawiadomiona przez obie strony konfliktu. Sporne papiery chce odkupić DT, ale Elektrim i Vivendi nie potrafią podzielić szacowanych nawet na 1,5 mld euro środków w tej transakcji.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę Netii jako część oferty Grupy Cyfrowy Polsat?

Oferta Netii w sieci sprzedaży Cyfrowego Polsatu i Plusa

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet