Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Konflikt udziałowców

Konflikt udziałowców

WitekT 15 Kwietnia 2005 08:08

0 0

Norweski Telenor zapowiedział, że będzie robił wszystko, aby nie dopuścić do przejęcia przez rosyjski Vimpel-Communications, którego jest akcjonariuszem, ukraińskiego operatora komórkowego Ukrainskije Radiosystemy (WellCom).

Na przejęcie przez VimpelCom sieci WellCom naciska inny liczący się akcjonariusz rosyjskiego operatora komórkowego, Alfa Group. Chce ona rozszerzyć działalność spółki na Ukrainę. Norwedzy są temu przeciwni, bo mają już większościowy pakiet udziałów w ukraińskiej sieci komórkowej Kyvistar.
Alfa Group ma 32,9% akcji VimpelCom. Telenor posiada 26,6% jej kapitału. Spółki zawarły porozumienie, że będą uzgadniać wszelkie strategiczne dla VimpelCom decyzje. Sąd w Krasnodarze uchylił jednak we wtorek jego ważność. Według analityków, otwiera to drogę Alfa Group do przeforsowanie przejęcia WellCom.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-1-73.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Które miejsce jest według Ciebie najlepsze do umieszczenie czytnika linii papilarych?

Galaxy Note 9 być może jednak będzie miał czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet