Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komunikator Skype nie dla Lumii 610

Komunikator Skype nie dla Lumii 610

Q! 23 Maja 2012 08:24

0 0

nokia lumia 610Ponad 1 miesiąc zajęło Nokii podjęcie decyzji o tym, czy komunikator Skype dla platformy Windows Phone wystarczająco dobrze działa na jej słabszych urządzeniach. Decyzja już zapadła, jednak nie jest ona zbyt dobra dla użytkowników takich urządzeń.

Przypomnimy, że pod koniec kwietnia pojawiła się aktualizacja komunikatora Skype dla systemu Windows Phone. Wtedy to aplikacja była dostępna dla wszystkich, chociaż sam Skype zaznaczał, że aplikacja działa tylko na urządzeniach z 512 MB pamięci operacyjnej. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

W międzyczasie stanowisko w tej sprawie zajęła Nokia która stwierdziła, że sama aplikacja działa na urządzeniach z 256 MB pamięci operacyjnej, jednak nie działa ona tak, jak oczekiwaliby tego i Nokia, i Skype.




Teraz decyzja co zrobić w takiej sytuacji została podjęta. Jak informuje serwis Engadget, ze sklepu Marketplace dla telefonu Nokia Lumia 610, który posiada 256 MB pamięci operacyjnej, aplikacja została usunięta i nie jest już dostępna.

Klienci, którzy wcześniej ją pobrali, dalej mogą z niej korzystać, jednak przyszłe aktualizacje nie będą dla nich dostępne. Przynajmniej do czasu wydania wersji, która będzie w pełni kompatybilna z urządzeniami z 256 MB pamięci operacyjnej.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8.  2012-05-23 09:19:06

    To jest taktyka rodem z polskiego rządu - gdyby dali tego Skype od razu, to nikt by się tym nie zainteresował. Powiedzą więc że nie dadzą, ludzie będą źli, ale potem wspaniałomyślny MS da Skype i ludzie będą ich wielbić a Telepolis zasypie się kolejnymi fanami WP7 ;)

  • 0

    9. ~  2012-05-23 09:26:20  host: 89-77-101-152.dynamic.chello.pl

    Na starych Nokiach N95,86,82 z procesorem 433Mh Ram 123Mh śmiga SKYPE bez problemu coś nie tak

  • 2

    10. ~dv  2012-05-23 09:30:03  host: 213.62.126.132

    no to kiszka, szczerze kibicuję (kibicowałem?) WP7. Dużo korzystam ze Skype'a i myślałem że MS po wykupieniu tej firmy będzie postępować bardziej logicznie, a tu taki strzał w kolano. Ze względu na Skype'a zmienię symbiana na robocika, zwłaszcza że ani Lumia 710 ani 800 nie ma przedniej kamery!

  • 1

    11. ~  2012-05-23 09:33:10  host: z30-09.opera-mini.net

    9 - najwyraźniej w programie coś skopali, bo skype niewiele mb wymaga. A stare nokie nie mają 200mb :-D

  • 0

    13. ~  2012-05-23 10:19:02  host: 89-77-101-152.dynamic.chello.pl

    @.11 Nokia 95 ma 8GB pamięci masowej procesor 433Mh Ramu 123Mh+ slot na kartę pamięci

  • 1

    14. ~  2012-05-23 10:22:09  host: z30-09.opera-mini.net

    13 No, i Skype śmigał bez problemów, hehe

  • 0

    15. ~  2012-05-23 10:50:15  host: user-164-127-221-5.play-internet.pl

    @14 .Dlaczego pi. w czasie przeszlym przecierz wszystko zalerzy od przesyłu iternetowego a nie aplikacji

  • 0

    16. ~  2012-05-23 11:21:38  host: z30-09.opera-mini.net

    15 Okej, na Symbianie Skype śmiga bez problemów dalej, a w artykule jak sam się zagłębisz - nie chodzi o przesył danych, a pamięć. To jakaś kiszka dmuchana, no bo jak takie "cuś" określić..?

  • 0

    17.  2012-05-23 11:29:18

    Ja tego nie rozumiem skoro działa to jaki sens blokować ... kurde jakieś durne myślenie ... z takiego powodu lepiej kupić telefon z andkiem nawet najtańszy obsługuje skype.

  • 0

    18. ~  2012-05-23 11:38:37  host: z30-09.opera-mini.net

    17 Qrcze, to jak zrozumieć utrudnianie życia w bluetooth? Niby świat do przodu, a tu jakieś kamienie pod nogi rzucają.. Baa! W dodatku nie mają testerów (chyba?!) - bo stają się nimi klienci nowych smartfonów..

  • 0

    19. ~M.  2012-05-23 11:50:41  host: 178.73.48.90

    No właśnie, jakoś na iPhone 3GS Skype działa, a ma on właśnie 256 MB RAM (nie wspominając już o tym, że to telefon z 2009 roku).

  • -1

    20. ~applefan  2012-05-23 13:52:12  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @19 narażasz się na atak :)

  • -1

    21. ~Lolek  2012-05-23 13:59:54  host: 212.160.172.70

    A wiesz co? Na moim PC z piwnicy 444mhz działają wormsy 2 a na nowym 4x3.06 Ghz windows 7 nie działa? Dlaczego? masz odp na pytanie dlaczego na n95... działa;) Co za człek....Skype pisany w javie a skype pisany na wp7 to dwie RÓŻNE rzeczy chociaż mechanizm ten sam;)

  • 1

    22. ~r  2012-05-23 18:30:26  host: 89-78-84-236.dynamic.chello.pl

    Bo w wp7 tylko menu płynnie działa. Bo jest zoptymalizowane w kafle. Reszta to padaczka najgorsza na rynku.

  • 0

    23. ~4004  2012-05-23 18:40:29  host: z40-04.opera-mini.net

    20. Applefan. Ucieszysz się - ip3gs wejdzie do Zetafona. Apple odkurza magazyny?

  • 0

    24. ~Adam  2012-05-23 22:05:55  host: ip54528cb8.adsl-surfen.hetnet.nl

    21.raczej symbian,a nie java.

  • 0

    25. ~lol  2012-05-23 22:37:44  host: host-79.173.26.36.tesatnet.pl

    PRZECIEŻ TU CHODZI O TO Win Phone bierze za dużo ramu i dla skype nie wystarcza...

  • 0

    26. ~Lolek  2012-05-25 15:43:40  host: 212.160.172.70

    skad to info o 3gs? z palca?;)

  • 0

    27.  2012-05-25 15:49:49

    26). Nie z palca :-p

  • 0

    28. ~Misia  2014-12-08 09:28:15  host: n08-07-03.opera-mini.net

    Nie dzialajac aplikacja

Dodaj swoją opinię