Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komputerowy Windows w twoim telefonie

Komputerowy Windows w twoim telefonie

LuiN 8 Grudnia 2016 18:10

15 4

Microsoft zaprezentował dzisiaj pełnego, komputerowego Windowsa 10 na urządzeniu ze Snapdragonem 820. Wkrótce pojawią się pierwsze laptopy z Windowsem 10 i chipsetami opartymi na architekturze ARM zamiast x86, spodziewać należy się też telefonów i tabletów.

Nie należy tej informacji mylić z zaprezentowanym rok temu Windows Continuum dla telefonów Microsoftu, ani ze znanym z tabletów Windowsem RT. Na procesorach ARM wkrótce uruchomimy 64-bitowego Windowsa 10, z klasyczną wersją Microsoft Office czy Adobe Photoshop.

Nie będą potrzebne przy tym specjalne wersje aplikacji - programy Win32 uruchomimy poprzez emulację x86 zaszytą w Windowsie 10. Krótko mówiąc, telefony dostaną dostęp do pełnego ekosystemu programów Windowsa 10.




Prawdopodobnie właśnie możliwość uruchamiania desktopowego Windowsa będzie kluczową cechą smartfonów z linii Microsoft Surface Phone. Jeśli będzie to rzeczywiście działało tak, jak na dołączonej niżej prezentacji, Microsoft może z wielką klasą powrócić na rynek smartfonów.

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie

Źródło tekstu: mspoweruser, wł     

Dodaj do:

Tagi: snapdragon | arm | windows 10 | qualcomm

w sumie: 21
  • 2

    2. ~Gosciu  2016-12-08 18:56:25  host: 185.75.36.124.host.citystrada.pl

    Tak to powinno działać od.początku a nie zaliczyli by takiej wtopy

  • 0

    3. ~Optymysta^2  2016-12-08 18:57:54  host: apn-37-249-79-189.dynamic.gprs.plus.pl

    @1: A jakie masz problemy z Win10?

  • 0

    4.  2016-12-08 19:01:28

    @1: Używam W10 prawie rok na lapku który skończył 6 lat. Było kilka problemów, nawet poważnych na początku, ale już wszystkie rozwiązałem. Piszę ty nie dlatego żeby kogoś namawiać na ten system- skoro W7 dobrze działa, to też bym się zastanawiał czy warto zmieniać. U mnie poprzedni system szwankował często. A poza tym wyszedłem z założenia że z czasem wszyscy przejdą na W10- jest okazja za darmo się go trochę nauczyć. Nowy sprzęt w sklepach to tylko W10 (może gdzieś w magazynach tylko coś starszego mają) a z czasem każdemu z nas komputer się popsuje i naprawa albo nie będzie możliwa albo nie będzie się opłacać. Następna sprawa to programy: już Chrome zapowiedziało brak wsparcia dla dobrego systemu XP, Firefox jeszcze przez rok tylko XP będzie wspierał. Jak jeszcze antywirusy nie dostaną nowej bazy dla XP to mamy ten system z głowy- można tylko w domciu się pobawić. Też się zastanawiałem nad powrotem do W7- ale dzisiaj już bym nie wrócił. Nie dlatego żeby W10 był jakiś Super, ale wcale nie jest obecnie gorszy od poprzednich wersji, a czasem nawet lepszy. Pozdrawiam.

  • 1

    5. ~mm  2016-12-08 19:01:38  host: user-94-254-144-224.play-internet.pl

    Wspomniano o klasycznych programach win32 ale co z programami win64 których jest coraz więcej? I jak się będzie obsługiwać aplikacje typowo komputerowe na smartfonie? Może to być droga przez mękę dla wielu aplikacji. Trochę używałem tableta z win10. Jak miał podłączoną klawiaturę było ok gdy pracowałem na dotyku to jednak większość aplikacji nie została do tego pomyślana i było ciężko. Ciekawe czy coś z tym zrobią.

  • 1

    6.  2016-12-08 19:03:04

    Tak jako ciekawostka, Microsoft twierdzi, że Snapdragon 835 jest w stanie spokojnie odpalić np. Crysisa 2.

  • 1

    8.  2016-12-08 19:22:31

    @ Racja co z Win64. Co do aplikacji to pozostają UWP, te są przystosowane. Bardzo jestem ciekaw rywalizacji na pozomie Intel Y/Snap.

  • 0

    9. ~  2016-12-08 20:04:12  host: user-94-254-161-46.play-internet.pl

    Najlepszy jest Windows 98 Wydanie Drugie ;)

  • 2

    10. ~GLIWICE  2016-12-08 21:38:38  host: pub-137.65.multiplay.pl

    Nawet Lumie 950 tego nie uciągną:-/
    Czas na przesiadkę na Androida a za 2-3 lata na telefon z Windowsem:-)

  • 1

    11. ~  2016-12-08 21:59:13  host: apn-37-249-85-54.dynamic.gprs.plus.pl

    No to niezłego asa wyciagli z rekawa :) To jiz wiadomo czemu od marca wygaszają inie Lumia

  • 1

    14. ~  2016-12-08 23:03:59  host: 5.254.65.170

    Już nie mogę się doczekać bluescreena na komórce! :-D

  • 1

    15. ~@14  2016-12-08 23:49:43  host: apn-37-249-85-54.dynamic.gprs.plus.pl

    Jak nie wiesz co to BSOD i jakie są jego przyczyny to nie pisz, bo siejesz niewiedzę. BSOD to wynik szwankującego sprzętu lub programów/sterowników zrobionych niedbale. Wiec gdybym dał ci piaskownicę i przyniósłbyś do niej zabawkową koparkę bez łyżki to tez bys wszystkim wmawiał, że piasek w niej jest kiepski ????????

  • 1

    16.  2016-12-09 00:18:04

    Tak, tak...miały być aplikację z Androida, już, już...potem Islandwood i jest jedno wielkie..nic. Poza tym to nie będą aplikacje, a jedynie emulacja więc to też może bardzo różnie w tym - kiepsko wyglądać. Poza tym jak to stawia klientów ? Microsoft doskonale o tym wiedział, bo tego nie planuje się z dnia na dzień - więc sprzedają swoje produkty i wiedzą co planują, a ludziom wciskają nie nadające się do niczego starocie.

  • -3

    17. ~PKO  2016-12-09 00:44:31  host: 89-65-70-36.dynamic.chello.pl

    windows 10 to system który juz nie ma racji bytu.

  • 0

    18. ~  2016-12-09 09:56:12  host: 185.137.17.84

    do 17 jak każdy windows - ale jak każdy windows będzie istniał i to dominujac eynek systemów operacyjnych, niestety ani linux ani apple nadal niczego się nie nauczyli

  • 0

    20. ~athrty  2016-12-09 13:47:25  host: 89.174.81.114

    @19 Jak znajomy tak miał, to oderwał stopę. Pomogło!

  • 0

    21.  2016-12-09 17:28:23

    @19 A wsadź sobie w dooopę na 10 minut to jak rozmięknie to puści. A tak na temat to chyba teraz wiadomo dlaczego MS tak chętnie za darmo udostępniał W10 do aktualizacji. Po to aby mieć gotowe pole do wdrożenia wersji mobilnej, w pełni kompatybilnej. Zamysł super tylko ciekawe jak będzie z realizacją. Windows w Lumiach miał być przyszłością a teraz koniec. Continuum tak samo umarło. Poczekamy, zobaczymy.

  • 0

    22. ~Doszkolydebile  2016-12-09 18:45:39  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    @6 @8 "Na procesorach ARM wkrótce uruchomimy 64-bitowego Windowsa 10" Czytanie nie boli :0 Wszywka na 32 bitowe a 64 bity w standardzie. :)

  • 1

    23. ~GM  2016-12-09 19:39:39  host: 212.180.202.210

    Jeśli im się uda - oznacza to jedno - Intel będzie miał ciepło... ;)

  • 0

    24. ~sev3  2016-12-10 10:19:13  host: 93-181-147-68.internetia.net.pl

    Świetna sprawa. Tylko obawiam się że deczko za późno. Ostatnia szansa byłaby gdyby komputerowy Win10 od początku działał na komórkach. Choć przy win8 byłaby większa szansa na sukecs..

  • 0

    25. ~karluum  2016-12-14 10:40:21  host: 91-241-35-3.internet.jettel.pl

    Czyli odpalimy Solidworksa na telefonie i wszystkie gry ;) Dobra wiadomość, mam windę i cały czas powtarzam - do taniego telefonu nie ma lepszego systemu.

Dodaj swoją opinię