Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórkowy boom na czarnym lądzie

Komórkowy boom na czarnym lądzie

WitekT 11 Marca 2005 13:16

0 0

Skok w liczbie wykorzystywanych telefonów komórkowych w Afryce jest większy niż gdziekolwiek indziej na świecie.

Cytowany przez BBC raport zauważa przykładowo, że mały biznes w Południowej Afryce opiera się na komunikacji komórkowej (około 85% firm prowadzonych przez ciemnoskórych mieszkańców wykorzystuje komórki). W Nigerii natomiast, rok po roku notuje się wzrost na poziomie 100%.
Ponad 60% badanych w Południowej Afryce i prawie 60% właścicieli niewielkich firm z Egiptu przyznało, że wykorzystanie mobilnej komunikacji dodatnio wpłynęło na rozwój ich biznesu. W Tanzanii stwierdzono z kolei, że aż 97% tamtejszej ludności mieszka w zasięgu telefonii komórkowej, podczas kiedy jedynie 28% ma dostęp do linii tradycyjnych.

W latach 1998-2003 wzrost w wykorzystaniu telefonów przenośnych wyniósł astronomiczne 5000%. Niestety czar pryska, kiedy zerknie się na dane dotyczące rozpowszechnienia komórek w krajach afrykańskich. W porównaniu z lepiej rozwiniętymi regionami świata, jest on wyjątkowo niski. Średnia afrykańska wynosi 6%. Obecnie w Afryce mieszka około 82 mln abonentów telefonii komórkowej.

Źródło tekstu: BBC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~lord_senior  2005-03-11 15:32:00  host: host-ip250-134.crowley.pl

    tak na prawde to smutne bo najpierw powinno sie ich nauczyc gospodarowac a pozniej dopiero wchodzic na ich rynki A nie zrobic ekospansje na bezbronny rynek Z reszta ten kontynent powinien najpierw zajac sie problemem glodu a nie komorek

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet