Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórkowe plany Netii

Komórkowe plany Netii

WitekT 25 Października 2004 13:02

0 0

Netia twierdzi, że ma już chętnych do wspólnej budowy biznesu komórkowego w Polsce. Są oni w stanie zainwestować nawet 1 mld euro. Teraz operator czeka na ogłoszenie przetargu na wolne częstotliwości przez Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty.
Netia nie chce podać nazw firm. Z informacji z rynku wynika jednak, że spodziewać się można zainteresowania ze strony takich graczy, jak TeliaSonera, TIM, Telefonica czy Hutchison. Każdy z nich operuje na kilku rynkach i wszyscy posiadają kapitał odpowiedni do kontynuowania ekspansji. Eksperci są zdania, że firma ma szansę na komórkowy alians. Netia chciałaby wystartować z siecią komórkową najpóźniej w rok od otrzymania częstotliwości. Na termin wpłynie rozwiązanie kwestii roamingu krajowego, czyli możliwość wykorzystania istniejącej infrastruktury operatorów komórkowych. Do inwestycji potrzebne są zarówno częstotliwości GSM, jak też UMTS.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet