Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórkowe oszczędności w policji

Komórkowe oszczędności w policji

LuiN 14 Maja 2009 08:47

0 0

Komenda Główna Policji wymienia telefony komórkowe i… na tym zarabia. Właśnie kończy się przetarg na dostarczanie usług telekomunikacyjnych dla funkcjonariuszy - podaje RMF FM.

A chodzi o oszczędności na rachunkach: w stosunku do trwających umów koszty będą niższe o 40 procent. W ciągu czterech lat na łączność komórkową komenda wyda 3,5 miliona złotych. Obecnie tylko w ciągu jednego roku płaciła 1,2 miliona - informuje RMF FM.




Jak powiedział reporterowi RMF FM nadkomisarz Krzysztof Hajdas, w przetargu najważniejszy jest zakup abonamentów, będzie ich około tysiąca. Aparatów komenda zakupi natomiast prawie dwa razy więcej. Część tych telefonów, które obecnie użytkujemy, będziemy musieli wycofać i wymienić je na inne, bo są już po prostu zużyte - wyjaśnia nadkomisarz.

Wiele aparatów wciąż jednak nadaje się do użytku. Co ciekawe, przetarg przewiduje zawarcie umowy z trzema operatorami. Chodzi o to, by funkcjonariusze mieli zasięg w całej Polsce, a niektórzy także za granicą.

Źródło tekstu: RMF FM     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~beznick  2009-05-14 09:40:07  host: host-62-122-115-29.ip.attu.pl

    A telefony przywiazane do dupy.

  • 0

    7. ~  2009-05-14 09:46:18  host: oo7.ipartners.pl

    Alek, nie licz na to, że lenie z telepolis.pl cos "wykopią". Musieliby wejść w BIP KG Policji i ściągnać SWZ ;-)

  • 0

    8. ~Longman  2009-05-14 09:46:46  host: euq176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja bym im kupił po jakimś tanim a pancernym fonie z długim czasem czuwania i pustym simie Play Fresh. Dlaczego pustym? Bo jeśli warto byłoby dzwonić do takiego funkcjonariusza to w ramach usługi "2 za 1" miałby doładowane konto, jeśli nie to nie. Po co społeczeństwo ma się składać na telefon dla darmozjada? Przykładem jest mój dzielnicowy z poznańskich Jeżyc, który NIGDY nie odbiera telefonu, więc dzwonienie do niego mija się z celem (mimo że nagrywałem się wielokrotnie na pocztę głosową). Na SMSy tez nie reaguje. Ponadto Play ma roaming z Polkomtelem - a więc zasięg lepszy od tego ostatniego (bo maszty własne i polkomtelowskie). "Pozdrawiam" także pierdzieli z poznańskiego nru 112. O ile dyspozytor straży pożarnej odebrał błyskawicznie, to po przekierowaniu na policję nie doczekałem się podniesienia słuchawki przez pożal się Boże funkcjonariusza mimo że czekałem 17 minut.

  • 0

    9. ~  2009-05-14 09:47:24  host: oo7.ipartners.pl

    Alek: tu są dokumenty przatargu: http://przetargi.policja.pl/portal/zp/529/38487/34BLiI09BPFZ.htm l

  • 0

    10. ~  2009-05-14 09:59:26  host: d90-141-69-144.cust.tele2.pl

    Po co zawierać umowy z 3-4 opami. Nie wystarczy jeden gdzie wewnątrz pomiędzy policją można mieć połączenia za darmo. Tłumaczenie aby mieć wszędzie zasięg to co. Policjant będzie miał 3-4 kom. przy sobie? i patrzył która akurat ma zasięg. Śmiać mi się chce z takiego podejścia do oszczędności. To żadna oszczędność. Zagraniczny zasięg przecież nie jest zależny od polskiego operatora.

  • 0

    11. ~  2009-05-14 09:59:48  host: f96-057.opera-mini.net

    Chory pomysł z tymi trzema sieciami - to co, funkcjonariusz będzie trzy telefony nosił? A jak będzie dzwonił jeden do drugiego to poza sieć? Longman Twój pomysł też nie jest dobry, bo do nich nikt nie dzwoni. Poza tym nie może być tej niepewności, tzn. będzie kasa na koncie czy nie będzie. PS. Te Polonezy można jeszcze kupić? :-)

  • 0

    12. ~mirekb  2009-05-14 10:07:17  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    ze wzgledu za warunki techniczne,szczególnie wynikajacy z tego zasieg i jakosc sieci polkomtel s.a. ma najwieksze szanse wygrac,ceny dadza podobne jad dla tvp(z przetargu rok temu)i są wygranym opem

  • 0

    13. ~Gollum  2009-05-14 10:08:14  host: npn.aster.net.pl

    Po co Play Fresh? Kto by chciał dzwonić za 2x stawkę do Play skoro można taniej do każdego z w3?

  • 0

    14. ~benny  2009-05-14 10:16:17  host: dor62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no z Playem to przesada, jakby ludzie się dowiedzieli ile płacą za rozmowy z Policją to by się nieco zdenerwowali. chyab jednak 1 operator i darmowe rozmowy w sieci wewnętrznej byłby lepszym pomysłem

  • 0

    15. ~Longman  2009-05-14 10:18:59  host: euq176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Gollum(13), wyraźnie mnie nie zrozumiałeś - funkcjonariusze jak ten mój w przykładzie i tak nie odbierają więc dzwonić mógłbyś do usranej śmierci, niezależnie od sieci. Natomiast w Playu wychodzące są ważne przez rok, natomiast ile by ich miał zależne byłoby ile tych rozmów od obywateli odebrał, a przedłużały się 30 dni od ostatniej rozmowy. Pogaduchy w pracy nie liczyłyby sie o tyle, że połączenia wewnątrzsieciowe nie doładowują konta. Jednocześnie rozmowa w pakiecie kosztuje 5 gr/minutę więc nie było można wykręcać, że "nie mogłem porozmawiać z przełożonym". Ta rozmowa kosztowałaby tyle ile wypalenie papierosa czy wypicie kawy. I tu pozdrawiam funkcjonariuszy z komisariatu na ul. Kochanowskiego - jak ostatnio tam byłem prawie każdy z nich miał papierochy na biurku. A funkcjonariuszki niezłe, przyznam się że mi się podobały - aczkolwiek nie jestem pewien czy stringi to bielizna przepisowa. Po jej rozpowszechnienuiu przypuszczam że tak.

  • 0

    16. ~longman  2009-05-14 10:23:54  host: euq176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @benny(14), a sądzisz że jak nie odbierają wcale to się mniej denerwują? To ja dam przykład - kiedy się bardziej zdenerwujesz jak pijane osiłki będą grasować po osiedlu a ty będziesz dzwonić w tej sprawie do dzielnicowego? Odpowiedź a. jak taki telefon będzie kosztować 20 gr/min ale funkcjonariusz nie odbierze b. jak będzie kosztować 68 i funkcjonariusz odbierze

  • 0

    17.  2009-05-14 10:24:02

    11 - tak, Polonezy można wciąż kupić. A tak na temat: ostatnio niestety gdy dostawałem mandat pogadałem z funkcjonariuszami i z tego co mi mówił już obecnie posiadają Plusa. Więc opłacało by się im przedłużyć umowę na "korzystniejszych" warunkach

  • 0

    18.  2009-05-14 10:36:33

    7, 9 - "lenie" z Telepolis za chwilę odsłonią informacje o nowym Mixie w Play-u. To aktualnie wyższy priorytet.

  • 0

    19.  2009-05-14 10:56:32

    LuiN, fragment: ,,i na tym zarabia" jest błędny. Żeby na czymś zarabiać, trzeba mieć z tego zysk, a KGP z nowej umowy będzie miała tylko oszczędności. Poza tym KGP nie może prowadzić żadnej działalności, która przynosiłaby jej zysk. A stwierdzenie: ,,i na tym zarabia" zalatuje ponadto korupcją. W drugim akapicie napisałeś, że chodzi o oszczędności, ale ZYSK i OSZCZĘDNOŚĆ to dwie różne rzeczy. Dlatego należy poprawić ten fragment na: ,,i na tym oszczędza".

  • 0

    20.  2009-05-14 11:06:07

    guregori - to cytat z RMF FM; drugi akapit wyjaśnia sprawę.

  • 0

    21. ~nestor  2009-05-14 11:29:26  host: 77-253-22-107.adsl.inetia.pl

    ***longman - Witam Zioma z Jeżyc. Co do wyposażenia policji, to mi nie mów. Jakiś czas temu byłem świadkiem w ważnej sprawie, chciałem pokazać coś w necie. Na komisariacie tylko jedno łącze - u komendanta, którego nie było. Telefony stacjonarne bez wyjścia na miasto!!! Z innymi komendami gadają tylko dzięki telom w netii, która daje za free połączenia wewnątrz sieci klienta! Aż strach się bać!

  • 0

    22. ~Longman  2009-05-14 12:21:06  host: euq176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @nestor(21), no z tą policją to różnie bywa, przyznaję. Czasami to dramat. Jakieś dwa lata temu byłem na komisariacie na Engestroma, a tam zaduch jak diabli, atmosfera jak w saunie. Po prostu ta buda nagrzewała się jakby była z blachy falistej, o choćby przewietrzaniu nikt z projektantów nie pomyślał. jakbym przyszedł na posterunek policji w Zimbabwe. A czasem to jest śmieszne i straszne, jak komisariat na Al. Marcinkwskiego. Prostytutki urzędujące dosłownie za rogiem na 23 lutego i naprzeciwko, oraz obok, na schodach sądu. Kiedyś słyszałem jakąś rzeczniczkę która tłumaczyła, że to dlatego że tym paniom może się coś stać. To należało je zaprosić do środka, hehe. Albo sytuacja jak tu: co prawda z Łodzi: http:// wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ 1,80273,6605826,Lodzki_obywatel_wyrecza_ policje.html (4 spacje). Bywa różnie, ale należy tak ustawiać system aby dopingował do działania.

  • 0

    23. ~nestor  2009-05-14 13:41:32  host: 77-253-22-107.adsl.inetia.pl

    ***Longman(22): Czytałem, takim ludziom należałoby przyznawać emerytury mundurowe. Sam też czasem zgłaszam jakieś już wyjątkowo irytujące sytuacje, ale zdjęć nie robię. Nie dziwię się, że p. Roman robi to pisemnie. Dodzwonić do policji zazwyczaj nie idzie, "Pogotowie policji proszę czekać..." (w nieskończoność). Kiedyś zapytałem się co by było, gdyby był zamach terrorystyczny, a nie szłoby się dodzwonić. Pani odpowiedziała mi, że "dowiedzieliby się niezależnie od telefonów", spytałem się czy z TVN24? Rozłączyła się :-D

  • 0

    24. ~neo  2009-05-14 18:28:55  host: ehk149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czasem warto też (tylko w co niektórych przypadkach) wymienić na nowe lub inne komórki... szare

  • 0

    25. ~krzysiek  2009-05-21 14:47:50  host: aatn66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    koledzy w policji nie słyszeli jeszcze o czymś takim jak biznes grupa. :)

Dodaj swoją opinię