Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórkowe obrazki świętych robią furorę we Włoszech

Komórkowe obrazki świętych robią furorę we Włoszech

WitekT 29 Grudnia 2007 18:59

0 0

Ogromnym sukcesem okazał się we Włoszech pomysł umieszczania świętych obrazków na ekranach telefonów komórkowych. Najwięcej osób zamawia portret Jana Pawła II.

Usługa, ostro skrytykowana przez Konferencję włoskiego Episkopatu kosztuje 3 euro. Wkrótce zostanie także zainaugurowana w Polsce.

Zdjęcie uśmiechniętego Jana Pawła II, pochodzące z pierwszych lat jego pontyfikatu, zamówiło 40% Włochów, którzy postanowili mieć obrazek nie jak dotychczas w portfelu, ale jako tło telefonu.




Dużą popularnością cieszy się też portret świętego Ojca Pio - wybrało go 35% osób. Kolejne miejsca w tym rankingu popularności zajmują: święta Łucja, święty Antoni, święta Rita, święta Agata i święty Józef. Jeżeli z obrazkiem chce się otrzymać modlitwę do swego patrona, trzeba dodatkowo zapłacić pół euro.

Ta, zapoczątkowana przed trzema tygodniami, pierwsza na świecie tego typu usługa dla posiadaczy telefonów komórkowych nosi nazwę "święci patroni". Wymyślili ją młodzi przedsiębiorcy z Mediolanu - Barbara Labate i Francesco Italia. Powiedzieli oni największej włoskiej gazecie, że już podpisali kontrakt z operatorem telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych, a wkrótce mają zamiar wejść na polski rynek.

Źródło tekstu: Corriere della Sera, PAP     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16. ~jrz  2007-12-29 23:05:32  host: nat-163.ghnet.pl

    Ze Jezusa nie ma to rozumiem, przeciez to nie "swiety patron", ale brak Maryi? (nie mylic z radiem!). Na wszystkim teraz mozna zarobic. Po co sie trudzic, szukac, obrabiac, transferowac, skoro za 3 ojro mozna miec gotowe?

  • 0

    17. ~ateista  2007-12-30 01:16:28  host: proxy1.toya.net.pl

    pierdole wierzących moherów. Z poważaniem. Ateista

  • 0

    18.  2007-12-30 09:58:21

    Każdy może mieć na ekranie komórki to co mu się podoba. Jeden ma gołą panienkę a inny obrazek świętego. A że znalazł się ktoś kto na tym zarabia? A cóż w tym złego? Przecież pod przymusem czy podstępem nie wciskają nikomu tych obrazków. Kościelni się oburzają pewnie dlatego bo nie oni czerpią zyski ze sprzedaży. Bo jakoś nie słyszałem, żeby protestowali przeciw sprzedaży świętych obrazków w kościołach. Obłuda i tyle.

  • 0

    19.  2007-12-30 10:52:45

    Tak jak pisze r. Zdaje się że ktoś przechytrzył Kościół Katolicki i z tąd to oburzenie hierarchów w czerwontch sutannach:) Na świętych to oni mają monopol. Sami ich tworzą i kreują. Zdaje się ze teraz ktoś był szybszy:)

  • 0

    20.  2007-12-30 11:12:04

    póki co Jan Paweł II nie jest jeszcze świętym ani nawet błogosławionym

  • 0

    21. ~  2007-12-30 13:09:52  host: f142-158.opera-mini.net

    I co z tego,że oficjalnie nie jest! Ty chyba nie wiesz o Kim piszesz! Dla zdecydowanej większości jest on świętym! W sercach!

  • 0

    22.  2007-12-30 15:38:25

    21: Jakaś firma sprzedaje wizerunki świętych a nawet nie wiedzą kto kim jest, no ale skoro Święta Bożego Narodzenia zaczynają sie w sklepach 2 listopada to nie ma się czemu dziwić. Coca-cola też "wypromowała" czerwonego Mikolaja z Laponii, a prawdziwy Św. Mikołaj pochodzi z Turcji.

  • 0

    23. ~  2007-12-30 17:48:15  host: f142-151.opera-mini.net

    ***21 , tak , pewnie... Dla moherowych babc obgadywaczek , dla kiboli nawalajacych sie po mordach na ustawkach z okrzykiem "Nie ma wiekszego nad Jana Pawla Drugiego" i zdecydowanej wiekszosci nawalonych i nacpanych co tydzien mlodziencow i klejacych sie na dyskotekach lasek , ktore oddalyby zycie i cnote za Merola swojego chlopaka i jego kase , z napisem na koszulce "pokolenie Jana Pawla II" rzecz jasna.

  • 0

    24. ~lukaszkkk  2007-12-30 19:35:25  host: 212.160.172.70

    dewocja i zaklamanie.

  • 0

    25. ~  2007-12-30 20:04:56  host: f142-135.opera-mini.net

    No bo w koncu Jezus dokonal juz rysu charakterologicznego "wiekszosc" - "lud ten czci mnie tylko wargami". A ze ocena sie nie zdeaktualizowala , coz...

  • 0

    26. ~~J~  2007-12-30 21:31:29  host: vera.net.pl

    WitekT - "furora" pisze się przez jedno "r". Powodzenia.

  • 0

    27. ~  2007-12-30 21:35:54  host: vera.net.pl

    A co do meritum - wierzący, szczególnie prostsi ludzie, zawsze do wiary dodawali dewocjonalia. Czy to święty obrazek w portfelu, czy rózaniec w formie pierścionka na palcu. A że świat poszedł naprzód ktoś chce mieć przy sobie święt obrazek w postaci tapety. Czy to złe ? - Uważam że nikomu to krzywdy nie zrobi na pewno. Kiedyś zarabiali na dewocjonaliach drukarze obrazków, teraz telekomy. Nic się w zasadzie nie zmieniło.

  • 0

    28. ~  2007-12-30 21:45:41  host: edp84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    27 - Wierzący ZAWSZE do wiary dodawali dewocjonalia...? Mała poprawka "WIERZĄCY" katolicy. Nie pierwsi Chrześcijanie i nie Izraelici.

  • 0

    29.  2007-12-30 23:38:29

    ~J~: fixed, dzięki! :)

  • 0

    30. ~jojo  2007-12-31 00:57:45  host: edp84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witek (piszę pod tym tematem, bo jest do wszystkiego i do niczego) - wiesz już coś o (KORZYSTNYCH dla użytkowników) zmianach, które z sprawą Pani Streżyńskiej mają nastąpić w prepaidach...? Źródło FKN. :-)

  • 0

    31. ~  2007-12-31 01:04:20  host: nat-go4.aster.pl

    Kazdy robi kase na tym, co moze... Jednak zgadzam sie z opinia, ze pieniadze z kupna takich tapet powinny pojsc na jakis cel, chocby pomoc lub, w przypadku polski, na stypendia z fundacji Dzielo Nowego Tysiaclecia... Jednak wiadomo, jak bedzie... Ci, zo w jakis sposob obrazaja osoby wierzacy (chocby opinie 23 i 24) sa ... prymitywni i nietolerancyjni jak znaczna czesc naszego spoleczenstwa...

  • 0

    32. ~  2007-12-31 07:51:21  host: p04-12.opera-mini.net

    31 , jestesmy tylko niezaklamani i nieobludni. Po prostu sa i tacy ktorzy wierza , ale nie lubia posypywac publicznie glowy popiolem. Mam nadzieje ze piszac "prymitywni i nietolerancyjni" nie miales na mysli Tytana polskiego ludowego chrzescijanstwa czyli Ojca Rydzyka;) Widze , ze faryzeuszowe myslenie ktore zapuscilo korzenie tysiace lat temu ma sie dobrze. Wielka szkoda.

  • 0

    33.  2007-12-31 09:56:36

    jojo: no przecież w artykule na FKN wsio jest napisane... :)

  • 0

    34. ~  2007-12-31 17:07:52  host: acqq124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ta ciekawe ile ich to kosztuje i czy np jak ziom ściagnal 2 obrazki to trzeci taniej czy cos takiego:)troche kojarzy mi sie to z orange music gdzie mozna sobie sciagac taniej tapety tylko ze normalne nie z JPII ale taniej za to ze ma sie ta taryfe

  • 0

    35. ~Dina  2008-01-01 15:52:23  host: p05-05.opera-mini.net

    Bez trudu ściągnęłam religijne tapety na swój telefon. Wszystko za free,wystarczy tylko posłużyć się wyszukiwarką.

Dodaj swoją opinię