Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórkowa telewizja w czasie rzeczywistym

Komórkowa telewizja w czasie rzeczywistym

sirmark 28 Kwietnia 2004 12:05

0 0

Amerykańska firma SmartVideo Technologies opracowała system transmisji w czasie rzeczywistym sygnału telewizyjnego do telefonów komórkowych przy użyciu technologii Windows Media9.Rozwiązanie zostało zaprezentowane w trakcie wystawy NAB 2004, która zakończyła się w USA 22 kwietnia. Firma zainstalowała oprogramowanie dekodujące format WM9 w telefonie komórkowym pracującym na systemie operacyjnym Microsoftu - Windows Mobile OS - a następnie odtworzyła materiał filmowy na ekranie telefonu. Transmisja została zrealizowana z szybkością 12-15 klatek na sekundę przy transferze na poziomie 8-12kbps.

W trakcie prezentacji nowej technologii SmartVideo skorzystało z telefonu komórkowego firmy Samsung Electronics, a obraz wyświetlany był w rozdzielczości 160 x 120 pikseli. Na razie nie jest możliwe prezentowanie obrazu TV w pełnej rozdzielczości ekranu telefonu, ale firma zapowiedziała wypuszczenie "pełnoekranowej wersji systemu" w niedalekiej przyszłości. SmartVideo musi jeszcze rozwiązać kwestię zakresu współpracy z dostawcami sygnału telewizyjnego i określić wspólny model biznesowy. Richard E. Bennett, prezes i szef wykonawczy SmartVideo odmówił podania szczegółów w tej kwestii i jedynie zapowiedział - "niedługo opublikujemy w tej sprawie komunikat".

SmartVideo Technologies to już druga firma, która zajmuje się zagadnieniem transmisji w czasie rzeczywistym sygnału TV do telefonów komórkowych. Wcześniej podobną usługę (MobiTV) udostępniły firmy Idetic i Sprint PCS, ale szybkość wyświetlania obrazu wynosiła zaledwie 1-2 klatki na sekundę.

"Ponieważ MobiTV odznacza się małą szybkością wyświetlania, obraz przypomina bardziej pokaz slajdów, tymczasem nasze rozwiązanie zapewnia wrażenie dużo bardziej przybliżone do rzeczywistego ruchomego obrazu" - wyjaśnił Bennett.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-160-23.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet