Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórkowa telewizja w czasie rzeczywistym

Komórkowa telewizja w czasie rzeczywistym

sirmark 28 Kwietnia 2004 12:05

0 0

Amerykańska firma SmartVideo Technologies opracowała system transmisji w czasie rzeczywistym sygnału telewizyjnego do telefonów komórkowych przy użyciu technologii Windows Media9.

Rozwiązanie zostało zaprezentowane w trakcie wystawy NAB 2004, która zakończyła się w USA 22 kwietnia. Firma zainstalowała oprogramowanie dekodujące format WM9 w telefonie komórkowym pracującym na systemie operacyjnym Microsoftu - Windows Mobile OS - a następnie odtworzyła materiał filmowy na ekranie telefonu. Transmisja została zrealizowana z szybkością 12-15 klatek na sekundę przy transferze na poziomie 8-12kbps.

W trakcie prezentacji nowej technologii SmartVideo skorzystało z telefonu komórkowego firmy Samsung Electronics, a obraz wyświetlany był w rozdzielczości 160 x 120 pikseli. Na razie nie jest możliwe prezentowanie obrazu TV w pełnej rozdzielczości ekranu telefonu, ale firma zapowiedziała wypuszczenie "pełnoekranowej wersji systemu" w niedalekiej przyszłości. SmartVideo musi jeszcze rozwiązać kwestię zakresu współpracy z dostawcami sygnału telewizyjnego i określić wspólny model biznesowy. Richard E. Bennett, prezes i szef wykonawczy SmartVideo odmówił podania szczegółów w tej kwestii i jedynie zapowiedział - "niedługo opublikujemy w tej sprawie komunikat".
SmartVideo Technologies to już druga firma, która zajmuje się zagadnieniem transmisji w czasie rzeczywistym sygnału TV do telefonów komórkowych. Wcześniej podobną usługę (MobiTV) udostępniły firmy Idetic i Sprint PCS, ale szybkość wyświetlania obrazu wynosiła zaledwie 1-2 klatki na sekundę.

"Ponieważ MobiTV odznacza się małą szybkością wyświetlania, obraz przypomina bardziej pokaz slajdów, tymczasem nasze rozwiązanie zapewnia wrażenie dużo bardziej przybliżone do rzeczywistego ruchomego obrazu" - wyjaśnił Bennett.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-87-62.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet