Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórkowa Polska

Komórkowa Polska

WitekT 29 Listopada 2004 10:55

0 0

Według przewidywań operatorów, łączna liczba użytkowników w trzech polskich sieciach komórkowych może w tym roku osiągnąć 23 mln, co oznaczać będzie 62% penetrację rynku na koniec 2004 r. W bieżącym kwartale spodziewany jest rekordowy przyrost klientów - szacowany na 1,8 mln aktywacji.

Największy udział w pozyskiwaniu i utrzymywaniu klientów komórkowych w Polsce od lat ma PTC operator sieci Era i Heyah, który planuje zakończyć ten rok obsługą 9 mln klientów. Na drugiej pozycji plasują się ex aequo dwaj pozostali konkurenci komórkowi sieci GSM, z których każdy ma zamiar osiągnąć łącznie na koniec roku po około 7 mln klientów: PTK Centertel w sieci Idea oraz Polkomtel w sieci Plus GSM.
Prognozy te oznaczają, że nasycenie rynku komórkowego w Polsce (penetracja) wzrośnie z 57% uzyskanych pod koniec 3Q04 do poziomu około 62% na koniec 2004 r., a więc więcej niż prognozowano jeszcze w połowie bieżącego roku (60%).

Źródło tekstu: Wirtualne Media     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet