Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórki z Javą zagrożone

Komórki z Javą zagrożone

sirmark 27 Października 2004 23:40

0 0

Adam Gowdiak z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego odkrył luki w oprogramowaniu Java wykorzystywanym w aparatach komórkowych, umożliwiające złamanie zabezpieczeń urządzenia i otrzymanie dostępu do danych telefonu oraz funkcji systemu operacyjnego. Część z działań takich jak: kasowanie danych, nawiązywanie połączeń z Internetem, przesyłanie wykradzionych danych, może zostać wykonanych bez wiedzy i zgody użytkownika.
Błędy w Java 2 Micro Edition można wykorzystać jedynie wtedy gdy użytkownik aparatu pobierze z sieci odpowiednio spreparowany kod. W zagrożeniu jest ok. 250 mln telefonów różnych marek z zaimplementowaną technologia Java.
Więcej o błędach: seclists.org/lists/bugtraq/2004/Oct/0241.html

Źródło tekstu: Computerworld, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-221-93-187.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.