Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórki z Javą zagrożone

Komórki z Javą zagrożone

sirmark 27 Października 2004 23:40

0 0

Adam Gowdiak z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego odkrył luki w oprogramowaniu Java wykorzystywanym w aparatach komórkowych, umożliwiające złamanie zabezpieczeń urządzenia i otrzymanie dostępu do danych telefonu oraz funkcji systemu operacyjnego. Część z działań takich jak: kasowanie danych, nawiązywanie połączeń z Internetem, przesyłanie wykradzionych danych, może zostać wykonanych bez wiedzy i zgody użytkownika.
Błędy w Java 2 Micro Edition można wykorzystać jedynie wtedy gdy użytkownik aparatu pobierze z sieci odpowiednio spreparowany kod. W zagrożeniu jest ok. 250 mln telefonów różnych marek z zaimplementowaną technologia Java.
Więcej o błędach: seclists.org/lists/bugtraq/2004/Oct/0241.html

Źródło tekstu: Computerworld, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-182-16.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet