Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórki w chińskich samolotach

Komórki w chińskich samolotach

WitekT 6 Września 2007 11:56

0 0

W połowie 2009 roku chińskie linie lotnicze Shenzhen planują umożliwić korzystanie z telefonów komórkowych na pokładach swoich samolotów. Umowa z firmą OnAir przewiduje wyposażenie samolotów Airbus oraz Boeing 737 w urządzenia niezbędne do bezpiecznego prowadzenia rozmów.

Trzy przykładowe maszyny zostaną zaprezentowane w sierpniu 2008 roku, przy okazji Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.
Chcemy uchodzić za innowacyjną linię lotniczą, trzymającą się światowych standardów - OnAir Mobile jest usługą, która ma to umożliwić - powiedział Li Kun, prezes Shenzhen Airlines.

Shenzhen Airlines będzie pierwszą chińską linią lotniczą, oferującą rozmowy z telefonów komórkowych na pokładach samolotów. Już teraz jest to jedna z największych firm w regionie, obsługująca ponad 130 połączeń w Chinach i poza ich granicami.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~  2007-09-06 12:48:13  host: nat.krt.net.pl

  co to za problem puścić cieknący kabel - pozostają dwie kwestie: opóźnień przy przesyłaniu przez satelitę (przecież nie można się łączyć bezpośrednio bo by skakało po nadajnikach jak szalone - zresztą nadajniki GSM nie nadają do góry) a drugi to tzw bezpieczeństwo antyterrorystyczne...

 • 0

  2. ~  2007-09-06 15:16:56  host: c61-15.icpnet.pl

  lacznosc idzie przez satelite - bez problemu - w ten sam sposob co na statkach. korzystalem, dzwiek bez zarzutow, tlko mmsow nie bylo ani gprsu

 • 0

  3. ~M  2007-09-06 16:32:45  host: gcz50.internetdsl.tpnet.pl

  Korzystałam z Rosyjskiej sieci MTS w Bijsku (na południe od Nowosybirska) Niby GSM a opóźnienie przy dzwonieniu do Polski miało przynajmniej sekundę :( Wszystko zależy od operatora

 • 0

  4. ~  2007-09-06 23:44:26  host: nat.krt.net.pl

  człowiek słyszy opóźnienie od 200ms więc wystarczy policzyć ile "biegnie" światło na orbitę i spowrotem.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet