Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórki w Airbusach

Komórki w Airbusach

WitekT 17 Lutego 2005 12:33

0 0

Airbus będzie wyposażał swoje samoloty w technologię pozwalającą pasażerom na rozmowy z komórek i łączenie się z Internetem podczas lotu.

W projekcie uczestniczy firma technologiczna SITA z Genewy, która podpisała już umowę z Airbusem. Rozwiązania oparte na technologii GSM mają wejść do użytku w samolotach Airbusa w 2006 r. Trwają jeszcze rozmowy z liniami lotniczymi. Technologie te będzie można także dostosować do samolotów produkowanych przez Boeinga (który już w zeszłym roku zaczął wprowadzać do swoich samolotów szerokopasmowy Internet).
Ceny za połączenia nie powinny przewyższać standardowych opłat roamingowych w Europie. SITA szacuje, że liczba pasażerów, którzy mogliby skorzystać z nowej usługi w powietrzu sięgnie w 2009 r. ponad 700 mln. Urządzenia trzeba będzie wyłączać jedynie na czas startu i lądowania.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~frota  2005-02-17 13:27:00  host: gprs7.idea.pl

    Wspaniale :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-238-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz wzmacniaczy sygnału w domowej sieci Wi-Fi?

TP-Link RE270K - wzmacniacz Wi-Fi i inteligentne gniazdko w jednym

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet