Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórki trafią do Korei Północnej

Komórki trafią do Korei Północnej

LuiN 16 Grudnia 2008 16:13

0 0

Nową sieć w Phenianie buduje - według BBC - wielki egipski koncern telekomunikacyjny Orascom. Egipcjanie mają zainwestować w ciągu najbliższych czterech lat w to przedsięwzięcie około 400 milionów dolarów. Nie wiadomo jednak, kto w Korei Północnej będzie uprawniony do posiadania telefonu komórkowego.

Sieć taką zaczęto tworzyć tu jeszcze w 2002 roku - była ona jednak dostępna wyłącznie dla urzędników najwyższego szczebla. Posiadanie telefonów komórkowych przez zwykłych obywateli - a także cudzoziemców, przybywających do Korei Północnej - jest obecnie zakazane.
Budową sieci zajmie się CHEO, należące w 75% do egipskiej spółki Orascom Telecom, pozostałe 25% jest własnością rządu Korei Północnej. Będzie to sieć trzeciej generacji, umożliwiająca m.in. bezpośrednie połączenie internetowe.

O planach egipskiej spółki i i rządu Korei Północnej pisaliśmy wcześniej wtej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2008-12-16 16:17:34

    Ciekawe czy będą mieli w ofercie telefony pochodzące od największego wroga czyli Korei Płd :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Karta, MIX czy abonament? Z jakiej oferty korzystasz w swoim głównym telefonie?

T-Mobile: 20 GB na 20 urodziny oferty na kartę

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet