Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórki trafią do Korei Północnej

Komórki trafią do Korei Północnej

LuiN 16 Grudnia 2008 16:13

0 0
Nową sieć w Phenianie buduje - według BBC - wielki egipski koncern telekomunikacyjny Orascom. Egipcjanie mają zainwestować w ciągu najbliższych czterech lat w to przedsięwzięcie około 400 milionów dolarów. Nie wiadomo jednak, kto w Korei Północnej będzie uprawniony do posiadania telefonu komórkowego.Sieć taką zaczęto tworzyć tu jeszcze w 2002 roku - była ona jednak dostępna wyłącznie dla urzędników najwyższego szczebla. Posiadanie telefonów komórkowych przez zwykłych obywateli - a także cudzoziemców, przybywających do Korei Północnej - jest obecnie zakazane.

Budową sieci zajmie się CHEO, należące w 75% do egipskiej spółki Orascom Telecom, pozostałe 25% jest własnością rządu Korei Północnej. Będzie to sieć trzeciej generacji, umożliwiająca m.in. bezpośrednie połączenie internetowe.

O planach egipskiej spółki i i rządu Korei Północnej pisaliśmy wcześniej wtej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1.  2008-12-16 16:17:34

    Ciekawe czy będą mieli w ofercie telefony pochodzące od największego wroga czyli Korei Płd :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-163-124-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet