Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórki nie zagrożą aparatom cyfrowym

Komórki nie zagrożą aparatom cyfrowym

WitekT 27 Września 2004 09:07

0 0

Aparaty wbudowane w telefony komórkowe nie zagrożą pozycji cyfrowych aparatów fotograficznych, mówią cytowani przez DigiTimes przedstawiciele firmy Siemens Taiwan.

W przyszłym roku szerzej na rynek wejdą modele komórek z aparatami o rozdzielczości około 1,3 mln punktów, nie stanowiąc raczej zagrożenia dla aparatów cyfrowych, a na pewno tych z wyższej półki. Na rynku będą mogły one spokojnie koegzystować, a to ze względu na różne przeznaczenia tych urządzeń.
Podstawowym przeznaczeniem telefonów nie stanie się fotografia, ale możliwość dokonywania za ich pomocą elektronicznych transakcji, granie w gry czy też oglądanie przekazów telewizyjnych. Wysoka rozdzielczość komórkowych oczek nie będzie niebawem głównym wyznacznikiem zakupu nowoczesnej komórki.

Nawet jeśli udałoby się przezwyciężyć techniczne problemy z opracowaniem zwartych, niewielkich modułów, oferujących wysoką rozdzielczość i np. możliwość kilkukrotnego optycznego powiększania obrazu, nadal pozostanie jedna ważna bariera, cena rozwiązania.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-38-2.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet