Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórki nie są zagrożeniem dla profesjonalnych aparatów

Komórki nie są zagrożeniem dla profesjonalnych aparatów

WitekT 30 Sierpnia 2005 16:42

0 0

Wedle katastroficznych zapowiedzi, rozwój możliwości modułów fotograficznych montowanych w telefonach komórkowych zaszkodzi rynkowi tanich aparatów. Badania przeprowadzone na terenie USA przez firmę IDC dowodzą, że jest dokładnie odwrotnie - wiele osób kupuje aparaty cyfrowe właśnie pod wpływem korzystania z foto-telefonów.

Analitycy IDC zauważyli, że komórki pozwalające na wykonywanie zdjęć często trafiają do osób, które nie znają zalet fotografii cyfrowej. Gdy użytkownicy docenią wygodę tego rozwiązania, szukają sprzętu zapewniającego wyższą jakość – wtedy sięgają po aparaty cyfrowe. Z badań wynika, że ponad 30% posiadaczy foto-telefonów planuje zakup aparatu cyfrowego właśnie ze względu na doświadczenia zdobyte podczas użytkowania komórki.
Kolejnym argumentem przeciwko rzekomej rywalizacji telefonów i aparatów są ludzkie przyzwyczajenia. Aparat fotograficzny tradycyjnie służy do uwieczniania ważnych wydarzeń z życia rodziny i towarzyszy wakacyjnym wyjazdom. Równocześnie – pomimo ogromnych możliwości multimedialnych nowoczesnych komórek – telefony wciąż służą przede wszystkim komunikacji.

Oczywiście rynek "fotografii komórkowej" szybko rośnie, ale wciąż nie stanowi konkurencji dla rynku aparatów cyfrowych. IDC szacuje, że w ubiegłym roku na terenie USA z użyciem komórek wykonano około 4 mld zdjęć. W tym roku liczba ta wzrośnie do 7,5 mld. To jednak wciąż niewiele, jeśli porównać te dane z liczbą zdjęć wykonanych przez Amerykanów przy pomocy aparatów cyfrowych - w ubiegłym roku zrobiono w USA aż 28 mld zdjęć. W tym roku ma być to już 40 mld.

Źródło tekstu: cnet, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~zofia  2005-08-30 18:15:06  host: aqg22.internetdsl.tpnet.pl

    jednym słowem edukacja:)W końcu do czegoś się te telefony przydadzą a nie tylko dzwonią i dzwonią...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-28-203.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz promocję "Zostajesz - Dostajesz" Virgin Mobile?

Dodatkowe gigabajty w Virgin Mobile

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet