Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórki napędzają rynek matryc

Komórki napędzają rynek matryc

sirmark 13 Grudnia 2006 22:57

0 0

Zdaniem iSuppli, sektor telefonów komórkowych ma być największym odbiorcą elementów światłoczułych dla aparatów cyfrowych, zarówno układów CCD jak i CMOS. Przychody ze sprzedaży matryc światłoczułych dla telefonów mają do końca dekady wzrosnąć do poziomu 5,9 mld dolarów. W minionym roku poziom ten wynosił 1,7 mld dolarów. Roczny wzrost CAGR (Compound Annual Growth Rate) do końca badanego okresu obliczany jest na około 27,4 proc. O ile w minionym roku na rynek wprowadzono blisko 484 mln sensorów, w 2010 roku ma być ich już 1,2 mld.

iSuppli zauważa, że poza sektorem komórkowym, na rynek wprowadzono przed rokiem 199 mln matryc światłoczułych, w tym także tych kierowanych do aparatów fotograficznych. Do końca dekady ta dysproporcja ma się jeszcze pogłębić. Kiedy do komórek trafi około 1,2 mln sensorów, do innych urządzeń skierowanych zostanie około 350 mln tego typu układów.
W 2010 roku z wprowadzonych na rynek telefonów komórkowych "tylko" 180 mln będzie pozbawione wbudowanego aparatu. Szklane oko dostanie dużo więcej, bo 883 mln telefonów. Dodatkowo, kolejne 153 mln komórek będzie mogło pochwalić się aż dwoma aparatami.

Mimo iż wbudowany w komórkę aparat to obecnie rozwiązanie bardzo popularne, jako główne urządzenie rejestrujące obrazy wykorzystuje go niecałe 10 proc. użytkowników. Reszta fotografujących woli wybrać typowe aparaty.

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~jojo  2006-12-13 23:08:24  host: ekj122.internetdsl.tpnet.pl

    Jestem wśród tych 10%. Nie uważam, żeby taki gadżet jak aparat był niezbędny w komórce.

  • 0

    2. ~torture  2006-12-13 23:31:40  host: eeg251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja też rzadko używam.. no ale czasem się przydaje. Głównie ze względu na to, że ma się często przy sobie i w niektórych sytuacjach trzeba zdjęcie kliknąć.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet