Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórki druha Putina

Komórki druha Putina

WitekT 20 Stycznia 2006 10:46

0 0

Czy można nadzorować działalność jakiejś firmy jako urzędnik i jednocześnie być jej udziałowcem? W Rosji - tak. Wiele wskazuje na to, że minister łączności i zaufany człowiek prezydenta Władimira Putina kontroluje - przez fundusz zarejestrowany na Bermudach - udziały trzeciego co do wielkości operatora telefonii komórkowej Megafon.

O sprawie Leonida Reimana, rosyjskiego ministra łączności, doniósł w czwartek na pierwszej stronie dziennik ekonomiczny The Wall Street Journal. Materiałami mającymi obciążać Reimana dysponuje londyński sąd i niemiecka prokuratura. Wiążą się one ze śledztwami toczonymi w kilku krajach w sprawie przepompowania co najmniej miliarda dolarów rosyjskich aktywów telekomunikacyjnych poprzez łańcuch spółek i europejskich rajów podatkowych do funduszu IPOC International Growth Fund. Właścicielem funduszu może być Reiman - pisze The Wall Street Journal.
Śledztwa te toczą się w atmosferze narastających na Zachodzie obaw wobec ciągłego nadużywania władzy w Rosji. W brytyjskim sądzie znajdują się dokumenty prawników Reimana, w których jest wskazany jako właściciel IPOC. Z kolei niemiecka prokuratura dysponuje nagraniami z ich poufnego spotkania, gdzie przyznają, że Reiman zyskuje finansowo na aktywach telekomunikacyjnych.

Cała afera nie wyszłaby na jaw, gdyby nie konflikt sądowy między funduszem IPOC a piątym co do wielkości rosyjskim konglomeratem Alfa Group o udziały w rosyjskim operatorze komórkowym Megafon. Alfa oskarżyła Reimana i Jeffreya Galmonda (oficjalnie figurującego jak właściciel funduszu przyjaciela Reimana) o tworzenie prywatnego imperium poprzez drenowanie aktywów należących do państwa. Właściciel Alfa Group Piotr Awen był w rządzie Jegora Gajdara ministrem ds. współpracy z zagranicą.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2006-01-20 11:59:17

  ach ta Rosja da nich wszystko takie proste

 • 0

  2. ~acc  2006-01-20 15:31:11  host: aaxp25.neoplus.adsl.tpnet.pl

  fajna nazwa dla komórkowego opa.. Megafon.. ;)

 • 0

  3. ~wlo  2006-01-20 17:20:40  host: arx85.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ~acc - fajna? Taka sama jak... mikrofon ;-)

 • 0

  4. ~acc  2006-01-21 10:28:46  host: aawn217.neoplus.adsl.tpnet.pl

  wlo: wiesz... megafon kojarzy mi z takimi wielkimi "wiadrami" na peronach PKP, przez które skrzeczącym, chrypiącym głosem pani zapowiadada pociągi. I stąd mój uśmiech.. ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet