Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórka ważniejsza niż portfel

Komórka ważniejsza niż portfel

LuiN 14 Maja 2008 13:36

0 0

Co wziąłbyś ze sobą, gdybyś musiał opuścić dom na 24 godziny? Najwięcej ankietowanych w badaniu IDC odpowiedziało, że wzięliby telefon komórkowy. Mniej ankietowanych wskazało portfel z pieniędzmi - pisze Dziennik Internautów.

Badania przeprowadzone przez IDC na zlecenie Nortel Networks miały na celu zbadanie zachowań i przyzwyczajeń Internautów, szczególnie pod względem ilości urządzeń telekomunikacyjnych stosowanych w codziennym życiu. W ankiecie wzięło udział 2,4 tys. osób z 17 krajów.

Korzystanie z wielu urządzeń i aplikacji dających możliwość kontaktu ze światem staje się powoli normą. 70% zatrudnionych korzysta z więcej niż jednego urządzenia do łączenia się z Internetem. Aż 16% ankietowanych codziennie korzysta z co najmniej 7 urządzeń komunikacyjnych oraz co najmniej 9 aplikacji typu komunikator, klient email, serwisy społecznościowe itp.




Kolejne 36% w wachlarzu ma minimum 4 urządzenia i 6 aplikacji. Ankietowani zostali także zapytani o to, jaką rzecz wzięliby ze sobą gdyby musieli opuścić dom na dobę. Najwięcej, bo 38% odpowiedziało, że telefon komórkowy, mniej niż 30% wskazało portfel. W Ameryce Północnej odsetek wybierających telefon komórkowy wyniósł aż 50%.

Źródło tekstu: Dziennik Internautów     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1.  2008-05-14 13:50:48

    Normalne - też bym wziął komórkę i ew. kartę kredytową (dokumenty samochodu i prawo jazdy - jeśli samochodem bym miał podróżować).

  • 0

    2. ~`  2008-05-14 14:01:07  host: 212.160.172.70

    jak sie weżmie portfel to w razie potrzeby i telefon można kupić, gorzej że wszystkie kontakty zostałyby w telefonie i tak żle i tak niedobrze.

  • 0

    3. ~mirekb  2008-05-14 14:18:59  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    po1 kasa po2 tel(jako modem do neta)3 netbooka

  • 0

    4.  2008-05-14 14:20:49

    Ja bez wątpienia wziąłbym telefon, bez tego gadżetu z domu nie wychodzę, nawet dziś na mature wziąłem, oczywiście oddałem do sekretariatu na te 2 godziny pisania. "z co najmniej 7 urządzeń komunikacyjnych" - to chyba przesada, co ktoś codziennie korzysta po za komórką i kompuretem z notebooka, palmtopa, telefonu stacjonarnego, x-boxa :P itp :o? Czy coś źle zrozumiałem :?

  • 0

    5. ~  2008-05-14 14:31:17  host: inet20909na-1.eranet.pl

    4 # Kutanga - może byc jeszcze komputer w pracy, albo kilka - zaleznie od tego co robisz, moze byc kilka telefonow komorkowych itd

  • 0

    6. ~jdfh  2008-05-14 14:36:41  host: bxk234.internetdsl.tpnet.pl

    a ja odtwarzacz muzyczny bym wzioł. Po cholere ktoś ma mi przeszkadzać???dzwoniąc

  • 0

    7.  2008-05-14 17:43:51

    oczywiscie portwel :)) w portwelu mam jedą z kart sim z pewną kwotą (mam jeszcze zobowiazanie z mixplusa) więc tel zawsze sie znajdzie jak coś, wiec portwel najważniejszy :)

  • 0

    8.  2008-05-14 17:44:40

    #6: nie lepiej posłuchać śpiewu ptaków i szumu fal mocząc nogi w morzu? Po cholerę ma mi przeszkadzać jakieś dudnienie z odtwarzacza? ;-)

  • 0

    9. ~golfiarz  2008-05-14 17:59:47  host: systemy22.toya.net.pl

    @7 malik: słownik ortograficzny też...

  • 0