Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórka przypilnuje dziecko

Komórka przypilnuje dziecko

WitekT 16 Stycznia 2007 12:24

0 0

W Japonii rodzice mogą kupić swoim pociechom komórkę, która je przypilnuje. Pokaże, gdzie jest dziecko i sama uruchomi kamerę, gdy ktoś będzie chciał zrobić maluchowi krzywdę. A wszystko za 250 zł i abonament w wysokości 45 zł.

Aparat ma wbudowany GPS, który pozwala w każdej chwili zlokalizować miejsce, w którym się znajduje. Gdyby ktoś napadł na dziecko albo wyrwał mu telefon i wyłączył go nagle, komórka sama uruchomi wbudowaną w nią kamerę. Nie dość, że będzie nagrywać, co się dzieje dokoła, to jeszcze po cichu, co minutę, wyśle z tego zdjęcie rodzicom.
Japońskie władze wkrótce będą testować nowy system - lokalizacji radiowej dzieci. Identyfikatory umieszczane też będą w komórkach, ale mają wszczynać alarm np. wtedy, kiedy maluch zbliżałby się do miejsca uznawanego za niebezpieczne. Stosowną informację o tym odbierał będzie opiekun.

Japończycy dbają też bardzo o cenne dane w swoich komórkach. O ciekawych i zaawansowanych sposobach przez nich stosowanych pisaliśmy szerzej w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Dziennik, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~pyp  2007-01-16 14:10:22  host: bcr29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bardzo oryginalny pomysł... I to naprawde za bardzo małe pieniadze...

  • 0

    2. ~noname  2007-01-16 14:35:37  host: efz232.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Znowu się czepiam ale jak ktoś dziecku ukradnie taką komórkę i włoży do kieszeni to będzie wysyłała ciekawe zdjęcia z tejże. W sprawie GPS to chyba tylko upośledzony umysłowo złodziej będzie z taką komórką paradował żeby go namierzyli i zgarnęli. Wyrzuci po prostu do najbliższego kosz i tyle. Czyżby pomału wkraczał w nasze życie verichip. Skoro komórkę można wyrzucić lub roztrzaskać a chipa pod skórą już nie. Ciekawe... W końcu ktoś powie, że inaczej się nie da i bez verichipa ani rusz.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-111-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet