Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórka przeciw depresji

Komórka przeciw depresji

sirmark 29 Sierpnia 2006 20:03

0 0

Lato nieubłaganie zmierza do końca, a do zimy, kiedy to depresja sezonowa atakuje najczęściej, coraz bliżej. Razem z zimą u niektórych osób może pojawić się związana z mniejszą ilością światła słonecznego depresja zimowa bądź sezonowa (SAD, Seasonal Affective Disorder). Jak jednak donosi serwis Cellular News, lekarstwa na tę przypadłość poszukują konstruktorzy telefonów komórkowych. Na opatentowanie czeka komórka ze specjalnie zaprojektowanymi panelami świetlnymi, które w okresie kiedy dni nie będą już tak długie jak teraz, będzie miała za zadanie uzupełniać użytkownikowi niedobory światła.




Patent numer US 2006/0183516 opisuje telefon z panelami wykorzystującymi diody LED, które miałyby służyć terapii światłem w czasie kiedy telefon byłby wykorzystywany. Wtedy komórka oświetlałaby najlepiej twarz rozmawiającego

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1.  2006-08-29 20:09:00

    A tam z takimi sposobami.
    Operatorzy powinni dać nielimitowane rozmowy, żeby można było zadzwonić do bliskich. Wtedy humor sam się poprawia :)

  • 0

    2.  2006-08-29 20:24:52

    No dokładnie mi już wystarczy ok. 6 godzin darmowych na stacjonarkę i na plusa i jestem zadowolony

  • 0

    3.  2006-08-29 21:28:08

    ***Kaczy myślałam, że z rodziną to najlepiej wychodzi się na zdjęciu ;)

  • 0

    4. ~Paweł  2006-08-29 21:46:44  host: w3cache.n.INTELINK.pl

    Już nie mają czego wymyślac, tylko jakiejś głupoty... Niech sobie ludzie kupią deprim, a nie święcący telefon. A nie zdziwię się, jak jutro będzie o telefonie z funkcją masażu i badaniem oczu :) Ja bym tam wpadł...

  • 0

    5.  2006-08-29 22:57:40

    Żabcia- miałem na myśli kogoś innego- np. swoją dziewczynę :) :P

  • 0

    6. ~lucas  2006-08-30 00:28:50  host: bdp177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mi by sie cos takiego przydalo. zawsze w zimie mam dola :(

  • 0

    7. ~  2006-08-30 01:10:35  host: dtx173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja tego nie potrzebuję. Codziennie wchłaniam więcej promieniowania z monitora niż słonecznego :)

  • 0

    8. ~  2006-08-30 01:12:46  host: w3cache.tpnet.pl

    Specjalna oferta dla polskich operatorów: telefon ze specjalną funkcją mydlenia oczu, do wykorzystania po wyczerpaniu abonamentu i na jedyne 42 miesiące.

  • 0

    9.  2006-08-30 11:18:55

    ... w Orange ;)

  • 0

    10. ~wibrator  2006-08-30 11:27:55  host: 213-238-118-60.adsl.inetia.pl

    Czy ktoś z Was wie coś konkretnego na temat nowej promocji urodzinowej Era, która rusza od poniedziałku ?

  • 0

    11. ~wibrator  2006-08-30 11:28:39  host: 213-238-118-60.adsl.inetia.pl

    Czy ktoś z Was wie coś konkretnego na temat nowej promocji urodzinowej Era, która rusza od poniedziałku ?

  • 0

    12.  2006-08-30 11:47:47

    Cos konkretnego nt. urodzinowej promocji Ery bedzie wiadomo pewnie dopiero od poniedzialku,wiec nie pozostaje nic innego jak uzbroic sie w cierpliwosc. Ale jak sama nazwa promocji wskazuje "Era nokaut",z pewnoscia to bedzie cos,co po raz kolejny pokaze,ze najbardziej innowacyjnym operatorem komorkowym w naszym smiesznym kraju jest op 26002:)

Dodaj swoją opinię