Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórka na wodę

Komórka na wodę

sirmark 17 Lipca 2006 19:27

0 0

Japońskie firmy NTT DoCoMo i Aquafairy podjęły współpracę w zakresie rozwoju wykorzystującego wodę mikrogniwa paliwowego do ładowania telefonów komórkowych. Prototyp ma być pokazany na targach usług bezprzewodowych (Wireless) w Tokio, rozpoczynających się 19 lipca. Korporacje współpracują od czasu stworzenia polimerowo - elektrolitowego ogniwa paliwowego (PEFC).

Zbudowane przez NTT DoCoMo i Aquafairy najmniejsze na świecie ogniwo paliwowe ma moc wyjściową 2 Waty. Rozwiązanie łączy nowoczesny system ładowania baterii opracowany przez firmę DoCoMo z technologią produkcji wodoru z wody autorstwa Aquafairy. Prosty mechanizm pozyskiwania energii z wodoru pozwala na zmniejszenie o jedną czwartą wielkości ładowarki przy równoczesnym dwukrotnym wzroście mocy w porównaniu do ogniwa metanolowego, którego prototyp stworzyła DoCoMo w lipcu zeszłego roku.

water powered water powered
Ta łatwa do przenoszenia ładowarka może ładować telefon wiele razy, przez mniej więcej taki sam czas, co w przypadku korzystania z zasilacza sieciowego.

Usługi telefonii 3G zużywają więcej energii. W związku z tym koncern DoCoMO od pewnego czasu dążył do wzrostu pojemności baterii litowo – jonowych i rozpoczął prace nad rozwojem metanolowych ogniw paliwowych. Obecnie firma bada możliwości ogniw PEFC, które posiadają większą moc niż metanolowe, a są bezpieczniejsze dla środowiska, gdyż podczas produkowania energii zamieniają wodę bezpośrednio w wodór.

Źródło tekstu: 4Press, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Lukas  2006-07-17 20:00:25  host: cnet-u-249-116.petrus.pl

    "podczas produkowania energii zamieniają wodę bezpośrednio w wodór." No chyba niezupełnie... Podczas GROMADZENIA energii zamieniąją wodę w wodór, natomiast gdy wytwarzają energie zachodzi w nich proces odwrotny - z wodoru i tlenu powastaje woda.

  • 0

    2. ~loocash_  2006-07-18 09:22:25  host: bey150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czego to ludzie nie wymyslą. niech jeszcze stworzą samochód na wode. :p

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy dopłaty w roamingu to dobra decyzja operatorów?

Dopłaty w roamingu - kto ma najmniejsze?

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet