Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórka kluczem do domu

Komórka kluczem do domu

WitekT 11 Lipca 2005 12:39

0 0

Japońska firma Mita Home KK oferuje domy i mieszkania, których nie otwiera się kluczem, lecz telefonem komórkowym.

W oferowanych przez Mita Home KK budynkach, drzwi otwiera się i zamyka bez użycia klucza. Zamiast tego właściciel wykorzystuje telefon komórkowy, który po wpisaniu odpowiedniego kodu uruchamia lub zdejmuje blokadę w drzwiach. Przedstawiciele firmy zapewniają, że to wyjątkowo bezpieczne rozwiązanie – drzwi nie posiadają zwykłego zamka, więc ewentualne próby włamania są dodatkowo utrudnione. Z kolei kradzież telefonu nie stanowi zagrożenia, bo potrzebna jest znajomość kodu. W tej sytuacji jedynym problemem wydaje się dbanie o stan baterii telefonu – roztargnienie może sprawić, że po ładowarkę po prostu nie będzie jak wrócić...
Dobrą informacją dla osób, których nie interesuje kupno rezydencji w Prefekturze Toyama, a które marzą o otwieraniu drzwi telefonem jest fakt, że będzie można kupić także sam system – bez domu. Cena wyniesie 35 tys. jenów, a więc około 1 tys. zł.

Źródło tekstu: Cellular News, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Tom  2005-07-11 12:45:00  host: chello084010010126.chello.pl

    fajne tylko czy u nas tez bedzie mozna to kupic ?

  • 0

    2. ~SirM  2005-07-12 22:10:00  host: router.eia.pl

    to w sumie zadna nowosc. juz dawno temu w ofercie Coltexu (nie wiem czy jeszcze) zakladano alarm do auta z lokalizacja, ktorego jedna z funkcji moglobys rozbrajanie alarmu z zaprogramowanego telefonu i sterowanie centralnym zamkiem.. Calosc dziala na mikroprocesorze Nokii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-0-22.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak często chodzisz do kina?

Studenci i uczniowie z Blikiem płacą mniej w Multikinie

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet