Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórka i czytnik ebooków w jednym

Komórka i czytnik ebooków w jednym

sirmark 30 Stycznia 2008 11:12

0 0

Firma Polymer Vision, utworzona w wyniku współpracy Philipsa i Telecom Italia, poinformowała, że od dawna zapowiadany czytnik ebooków Readius e-reader, wkrótce pojawi się na rynku i będzie również telefonem komórkowym.

Najciekawszą własnością Readius jest duży, 5-calowy wyświetlacz, który otwiera się podobnie jak książkę. 16 odcieni szarości sprawia, że wyjątkowo łatwo czyta się z ekranu tekst pochodzący z ebooków lub kanałów RSS.

polymer vision polymer vision
Ponadto, urządzenie jest 3-zakresowym telefonem komórkowym, z obsługą transmisji 3G i HSDPA. Być może jednak niektórzy użytkownicy uznają za wadę brak zewnętrznego wyświetlacza.

Według danych Polymer Vision, przy otwartym ekranie Readius może działać przez 30 godzin. Gdy jednak wyświetlacz zostanie zamknięty, komórka może służyć jako odtwarzacz audio.

Komórka-czytnik ebooków obsługuje karty pamięci microSD do 8GB, łączność Bluetooth 2.0 oraz USB 2.0. Niestety, z zapowiedzi producenta nie wynika, w jakich krajach pojawi się Readius oraz ile będzie kosztował.

Źródło tekstu: 4Press, RegHardware     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Ticom  2008-01-30 11:53:22  host: nat3.tomkow.pl

    Na coś podobnego czekałem(czekam). Dużawe jakieś, mimo że system odwijania-ciekawy. Pozdrawiam

  • 0

    2. ~Ticom  2008-01-30 11:55:19  host: nat3.tomkow.pl

    Za duże - oczywiście jako złożone(zawinięte):-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kto wygra w meczu Polska - Senegal?

Promocja doładowań w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet