Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komórka dla seniora

Komórka dla seniora

WitekT 5 Lipca 2006 11:50

0 0

Monachijska firma Telic, mająca swój oddział we Wrocławiu, wraz z fitage GmBH wprowadzi na rynek w sierpniu tego roku nowatorski telefon komórkowy - Katharina - przeznaczony dla seniorów.

Urządzenie zostało wyposażone jedynie w najbardziej niezbędne funkcje potrzebne do komunikowania się. Zaprojektowano je tak, aby nie sprawiało żadnych trudności w obsłudze osobom starszym.

Telefon jest dość duży i ciężki – ma wymiary 179 x 69 x 29 milimetrów i waży 259 gram.

Najważniejsze walory tego aparatu, to łatwa i przyjazna obsługa oraz gabaryty poszczególnych elementów dostosowane do potrzeb potencjalnych użytkowników. Katharina posiada duży, kontrastowy wyświetlacz LCD z możliwością zoomu (znaki mogą mieć wielkość nawet do 1,8 cm). Podświetlane klawisze o wielkości – 11 x 15 mm i 25 x 15 mm (klawisz główny), zapewnią łatwe wybieranie numerów i pisanie wiadomości SMS. Przyciski są oddzielone od siebie obudową, co uniemożliwia użycie dwóch klawiszy równocześnie. Z myślą o osobach ze słabym wzrokiem, konstruktorzy wyposażyli telefon w 3 programowane klawisze szybkiego wyboru numeru oraz lokalizator. Aparat posiada również opcję wysyłania do tych numerów tzw. wiadomości SOS.




Urządzenie może w razie potrzeby być używane w połączeniu z aparatami słuchowymi. Niski poziom promieniowania (SAR), co jest wynikiem specjalnego umiejscowienia anteny, znacznie zmniejsza szkodliwość telefonu.

Uwagę zwraca także, oprócz czterozakresowości, dość wysoka cena wynosząca około 280 euro.

katharina3 mkatharina2 mkatharina1 m

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1.  2006-07-05 11:54:12

    Niezły

  • 0

    2.  2006-07-05 11:57:38

    Fajna ta Kataryna :-). Dobrze, że ktos pomyślał o starszych ludziach i zrobił coś bardziej przenośnego niż Jablotron. Tym niemniej, uważam, że ten sprzęt powinien być lżejszy (góra 150 g)

  • 0

    3.  2006-07-05 12:15:23

    nietypowy i za drogi

  • 0

    4.  2006-07-05 12:23:27

    Racja, kamil1221- przeoczyłem cenę! Powinien kosztować jakieś 280 PLN a nie ojro....

  • 0

    5. ~fat  2006-07-05 12:41:51  host: abry112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no no cena przegięta ostro jak za taką cegłę straszliwą... to już lepiej kupić sobie równie wielkiego sagem one touch club za 20 zł...

  • 0

    6. ~  2006-07-05 13:36:42  host: p02-11.opera-mini.net

    Z checia bym kupil cos takiego babci , ale nie za taka obledna cene. Zastanawiam sie nad konkursowa Nokia 1600 , wyglada na odpowiedni telefon , oczywiscie kupilbym na warunkach ogolnych , bo to do Sami Swoi...

  • 0

    7.  2006-07-05 14:12:53

    5# one touch club to alcatel :)

  • 0

    8.  2006-07-05 15:08:25

    fAJNE:) A ILE CZUWA???:) i

  • 0

    9.  2006-07-05 15:14:07

    to byly czasy! alcatel one touch club! aż sie łezka w oku kręci ;-)) 2 liniowy wyświetlacz (smsy tylko jedna linia). co prawda o ergonomii obsługi moge powiedzieć wiele złego ale sentyment pozostal. no i oczywiscie jak sie bateria wyladowala to można było wsadzic 3 paluszki!

  • 0

    10.  2006-07-05 16:41:50

    dopiero po napisaniu mi sie przypomniało, że to był alcatel :) hahaha

  • 0

    11. ~Dina  2006-07-05 22:52:06  host: p04-02.opera-mini.net

    Mam jeszcze takiego Alcatela. I działa. :)

  • 0

    12. ~aptekarz  2006-07-07 15:23:25  host: ddb156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hm... to już Siemens S6 jest chyba lżejszy i lepiej wygląda ;o)

Dodaj swoją opinię