Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komisja sugeruje 2 lata, a nie 15

Komisja sugeruje 2 lata, a nie 15

WitekT 14 Grudnia 2005 16:36

0 0

Komisja infrastruktury opowiedziała się za 2-letnim okresem przechowywania przez operatorów billingów, co w poprawce do nowelizacji ustawy Prawo Telekomunikacyjne proponowały SLD i Samoobrona.

Oznacza to, że komisja nie zarekomenduje Sejmowi pozostałych poprawek zgłoszonych podczas środowego drugiego czytania projektu noweli. PSL proponowało w swojej poprawce niewydłużanie okresu przechowywania danych - obecnie wynosi on 12 miesięcy - a po tym okresie przekazywanie ich na 2 lata do ABW. Podczas wcześniejszych prac nad projektem noweli PiS wprowadził do niego poprawkę zakładającą 15-letni okres przechowywania przez operatorów danych o połączeniach. W środę wycofał się z tego, składając poprawkę skracającą ten czas do 5 lat. Ta poprawka jednak także nie uzyskała poparcia komisji.
Jak poinformowała na posiedzeniu komisji wiceminister transportu i budownictwa Anna Streżyńska, rząd chce, by okres przechowywania danych o połączeniach nie był krótszy niż 5 lat.

W środę Parlament Europejski określił jasno, przyjmując dyrektywę w sprawie przechowywania danych, i ograniczył listę przechowywanych informacji. Mają to być jedynie dane potrzebne do ustalenia źródła połączenia i odbiorcy oraz daty i godziny. Zgodnie z dyrektywą, kraje członkowskie są też zobowiązane do zapewnienia ochrony prywatności swoich obywateli, a operatorzy telekomunikacyjni nie mogą przechowywać informacji ujawniających treść rozmów lub maili.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~wlo  2005-12-14 17:47:46  host: any177.neoplus.adsl.tpnet.pl

  I wystarczy... Niech goście od ścigania bandziorów do roboty się wezmą a nie na łatwiznę idą...

 • 0

  2. ~Karol  2005-12-15 10:03:13  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

  wlo: popieram - nie można pod pretekstem przestępczości tworzyć Wielkiego Brata bo zaczną nam niedługo chip-y wszepiać. Tak w ogóle to przestępczość by spadła gdyby dać ludziom swobodny dostęp do broni (dowodzą tego dane statystyczne) no ale przecież w naszym Kaczogrodzie to nie do pomyślenia. No i nie byłoby zgody Kościoła, a to już nie do pomyślenia skoro Marcinkiewicz pewnie kiwnięcie palcem z Rydzykiem uzgadnia:D

 • 0

  3.  2005-12-15 11:23:14

  Karolu, liczba ludzi znalezionych z kulka w klatce piersiowej tez by wzrosla, a ja nie chce byc jednym z nich!

 • 0

  4. ~wlo  2005-12-15 12:04:17  host: apf108.neoplus.adsl.tpnet.pl

  dokładnie - to że może spada gdzieś na świecie, nie znaczy, że u nas będzie spadać. Procenty to jedno a faktyczne ofiary co innego - jeśli tam spadnie z 10 tysięcy przy dostępie do broni nielegalnej jak u nas do lewgo oleju napędowego do 5 tysięcy przy legalnym dostępie to 50% spadek jest... U nas najpierw by ilość ofiar wzrosła przy dostępie do broni (przy powiedzmy sobie - bardzo trudnym nawet nielegalnym dostępie do broni) żeby później zmaleć o te 50% do wartości wyższej niż jest obecnie - jaki sens? Poza tym... Po co mi broń, jak w bloku może i zastrzelę bandziora włamującego się do mieszkania na klatce w bloku, jeśli przy okazji mogę zabić sąsiadkę z naprzeciwka - w sumie 2-3 metry i tekturowe drzwi to nic dla takiej kuli ;-)))

 • 0

  5. ~wlo  2005-12-15 12:07:12  host: apf108.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Chociaż nie przeczę - chciałbym umieć posługiwać się bronią. Pewnie są jakieś kursy, gdzie można się tego nauczyć bez prawa posiadania broni, ale nie są dostępne da większości ludzi. Ja przynajmniej nie słyszałem...

 • 0

  6. ~dan  2005-12-17 08:57:54  host: bs234.internetdsl.tpnet.pl

  Wg Mnie ogolne pozwolenia na bron dobrym rozwiazaniem by bylo moze wtedy taki bandzior by "pomyslal" 2 razy zanim sam by bron wyciagnal bo by mial swiadomosc ze nie tylko on ja ma w danej chwili napewno troche odwagi mu by to odebralo. No bo teraz to wyciaga bron a ludzie chodu(innego wyjscia niema) a jak by go 3,4 nagle obstawilo to inna spiewka

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-194-80.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon powyżej 3000 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet