Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komisja przyjęła analizę rynku 1

Komisja przyjęła analizę rynku 1

sirmark 16 Maja 2007 09:34

0 0

14 maja Komisja Europejska podjęła decyzję aprobującą poprawioną propozycję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, dotyczącą rynku dostępu do stacjonarnych usług telefonicznych w sieci Telekomunikacji Polskiej (rynek 1).

13 marca KE zgłosiła zastrzeżenia do projektu, ponieważ uznała, że usługi dostępu szerokopasmowego nie powinny być włączone do definicji tego rynku. Komisja zasugerowała także regulatorowi, aby ten niezwłocznie wymusił regulację na poziomie hurtowym w celu poprawienia konkurencji na polskim rynku usług szerokopasmowych. Zmodyfikowana definicja wyłącza teraz wszystkie detaliczne usługi szerokopasmowe.
"Z satysfakcją przyjmuję decyzję polskiego regulatora o nałożeniu środków zaradczych na poziomie hurtowym. Będzie to znaczący wkład w rozwój konkurencji na polskim rynku szerokopasmowym i przyspieszy rozwój podstawowej infrastruktury społeczeństwa informacyjnego" - powiedziała Viviane Reding, Komisarz Unii Europejskiej ds. telekomunikacji. "Ponownie potwierdzam otwartość Komisji do tego, aby pomóc UKE w ustaleniu najwłaściwszego sposobu uregulowania tego ważnego sektora dla dobra konsumentów ".

Notyfkacja UKE wiąże się z decyzją Komisji z 10 stycznia wzywającą Prezesa UKE do wycofania wcześniej notyfikowanego projektu decyzji w sprawie rynków przyłączenia do stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej. Podstawą decyzji było to, że dowody przedstawione przez UKE nie uzasadniały włączenia do rynku produktowego detalicznego dostępu szerokopasmowego.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~mirekb  2007-05-16 09:58:46  host: bkv119.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Pani Aniu,tp musi zaplacic tę karę(to znaczy FRANCE TELEKOM)niech Pani zrobi co sie da..

 • 0

  2. ~ukenamuniu  2007-05-16 10:09:28  host: nat-go2.aster.pl

  mirekb: i jeszcze objąc ustawą lustracyjną pracowników TP

 • 0

  3.  2007-05-16 11:21:14

  ukenamuniu: i klientów.

 • 0

  4. ~Chrome  2007-05-16 17:43:47  host: 212.160.172.70

  i ich chomiki,żółwie,kalmary i tasiemcom też nie popuszczają !!! :>>>

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet