Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komisja Europejska upomina Polskę

Komisja Europejska upomina Polskę

Q! 19 Lipca 2011 16:52

0 0

Komisja Europejska wysłała państwom członkowskim przypomnienie o konieczności dostosowania prawa do unijnych przepisów telekomunikacyjnych. Wśród nich znalazła się również Polska.

Termin dostosowania przepisów lokalnych do unijnych minął 25. maja. Nowe regulacje obejmują m.in. kwestie zapewnienia klientom operatorów telekomunikacyjnych możliwość zmiany operatora przy zachowaniu numeru w ciągu jednego dnia roboczego, większej przejrzystości usług oraz bardziej dokładnej ochrony danych osobowych.




Wśród państw, które do tej pory nie dostosowały swoich przepisów do unijnych wymogów, oprócz Polski znalazła się również Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Węgry i Włochy. W przypadku zwlekania tych państw z dostosowaniem swojego prawa, Komisja Europejska może wystosować odpowiedni wniosek do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Państwa, które zdążyły już dostosować swoje prawo do wymogów unijnych to Dania, Estonia, Finlandia, Irlandia, Malta, Szwecja i Wielka Brytania.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 1

    1. ~  2011-07-19 17:03:56  host: dbp156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To zajmą się wreszcie lepszym netem w Polsce i dostosowywać każą do wzorców unijnych?

  • 2

    2. ~Ktuś  2011-07-19 17:07:17  host: 212.160.172.70

    Co to za wzorzec niby, skoro większość UE się do niego nie zastosowała? ;)

  • 2

    3. ~kamil  2011-07-19 17:09:31  host: ip-91-207-203-169.comp-serwis.com.pl

    ~Ktuś - większość tutaj pisze bzdury co nie oznacza że wzorzec jest dokładnie odmienny!!!

  • 0

    4. ~  2011-07-19 17:22:30  host: aemn114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Komisja Europejska powinna ładować dotkliwe kary finansowe a nie bawić w kotka i myszkę.

  • 1

    5. ~  2011-07-19 17:28:30  host: z22-07.opera-mini.net

    A co konkretnie zarzucaja Polsce? Przenosnosc numerów w jeden dzien mamy praktycznie od polowy 2009 roku.

  • 0

    6. ~Obserwator  2011-07-19 18:00:34  host: 89-79-122-109.dynamic.chello.pl

    W ubiegłym roku przeniosłem numer z plusa do Play w godzine.Chyba nie o to chodzi KE.

  • 0

    7.  2011-07-19 18:13:50

    @5 jutro pewnie UKE wyda komunikat. calosc regulacji znajduje sie tutaj: http://eur-lex.europa.eu/JOHtml.do?uri=OJ%3AL%3A2009%3A337%3ASOM %3APL%3AHTML

  • 0

    8. ~marysz  2011-07-19 18:15:45  host: host94231040.microchip.net.pl

    Do orange numer przenosili mi tydzień,po wyłaczeniu sygnału przez poprzedniego operatora, dwa dni byłem bez telefonu i jeszcze chcieli powtarzac procedurę od początku bo zginęły dokumenty.Do play natomiast kilka numerów przeniesiono mi prawie natychmiast.

  • 0

    9.  2011-07-19 18:16:48

    @7 ooo cos mi nie chce dzialac ponownie ten link... w kazdym badz razie chodzi o publikacje L337 z 2009 roku. kto bedzie chcial - znajdzie ;)

  • 0

    10.  2011-07-19 18:33:22

    z pobieznego przeczytania warunkow nowej regulacji wynika, ze Polska bedzie miec glownie problem z numerem 112, podlegloscia polityczna regulatora, brakiem interwencji u operatorow telekom. na dlugosc umow, ktore moga byc na maksymalnie 24 miesiace (obecnie czasem przetrzymuje sie klientow po 36 miesiecy i robi zabieg z 3 miesiecznym okresem wypowiedzenia), a konsument powinien miec tez mozliwosc zawarcia umowy na 12 miesiecy (rzadko kto oferuje takie umowy). no i SPAM - to duzy problem Polski... jest tez kilka innych aspektow jak np. regulator europejski - nie wiem czy zajomwano sie tym na forum sejmu. jest tez wspomniane o minimalnych parametrach jakosciowych internetu przeciw czemu zgodnie wystapili nasi operatorzy.

  • 0

    11. ~pixel  2011-07-19 23:04:54  host: 95-89-82-21-dynip.superkabel.de

    19 gamoni, tylko 7 państw posłuchało UE...

  • 0

    12. ~abc  2011-07-19 23:32:05  host: public-gprs240760.centertel.pl

    lepiej by nakazali wyrownac place z reszta unii!! bo ceny juz wyrownane!

  • 0

    13. ~mnc  2011-07-20 01:15:27  host: 95.149.113.175

    @12 glowa Cie przypadkiem nie boli z tymi wyrownanymi cenami? nadal tankujesz najtansze paliwo w UE, i placisz jeden z najnizszych abonamentow telefonicznych. jesz najsmaczniejsze i jedne z najtanszych wedlin i pieczywo. mam dalej wymieniac? za 3000zl w PL mozesz zyc calkiem dostatnio, sprobuj w UK pozyc za 4000zl/msc, nie bedzie tak rozowo...

  • 0

    14.  2011-07-20 04:03:52

    @13 smiesz sobie kpic? za najnizsza place w UK czy Irlandii nadal mozna w miare dostatnie zyc, a mieszkajac we 2 osoby to juz w ogole... w Polsce nadal pisze sie o wysokich "srednich" na poziomie 3,5 tys zl brutto (czyli ok. 2500 netto) tymczasem proponuje sie smieciowe umowy zlecenie i place na poziomie 5-8zl na godzine... ostatnio przegladalem ogloszenia, pisalem do pracodawcow. nigdzie nie proponowali wiecej niz 1500zl brutto. gdzie sa wiec te twoje 3000zl? najtansze paliwo? tylko przy jakich zarobkach... nawet biorac polska srednia 3600zl brutto ma sie ona nijak do sredniej angielskiej w wysokosci 2500 funtow (ponad 30 tys. funtow brutto rocznie) co przelicza sie na ponad 11 tys. zlotych...

  • 0

    15.  2011-07-20 10:23:53

    przenoszenie numeru jest jak najbardziej szybkie. oczywiście może się czasami zdarzyć że są jakieś utrudnienia. Ja przetestowałem przenoszenie numerku z orange do play i drugiego z plusa do orange i wszystko było w terminie jednego dnia tak więc nie widzę problemów.

  • 0

    16. ~jrz  2011-07-20 23:37:38  host: cpc3-haye15-0-0-cust324.haye.cable.virginmedia.com

    A co z 36-miesiecznymi kontraktami? Wg KE maximum to 24 miesiace, w UK Orange sam sie od razu dostosowal, ciekawe ile zajmie to naszym opom.

Dodaj swoją opinię