Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komercyjne WiBRO od Samsunga w Korei

Komercyjne WiBRO od Samsunga w Korei

WitekT 4 Kwietnia 2006 12:43

0 0

Samsung dostarczy urządzenia WiBRO (do bezprzewodowej łączności szerokopasmowej) największemu koreańskiemu operatorowi telekomunikacyjnemu - Korea Telecom.

Samsung organizował już pokazy tej technologii (m.in. podczas targów CeBIT 2006), ale teraz przeprowadzona zostanie pierwsza próba świadczenia tej usługi dla użytkowników.

W dniach 3-25. marca ponad 12 tys. chętnych zgłosiło się do udziału w próbie. Korea Telecom wybrała 3 tys. uczestników. Próby rozpoczną się w kwietniu i maju w Seulu i okolicach.
W zeszłym roku Samsung przygotował infrastrukturę sieciową WiBRO. Na potrzeby próby firma dostarczyła 1000 telefonów M8000 i 2000 kart PCMCIA do laptopów.

WiBRO to koreańska marka usługi Mobile WiMAX. Systemy Mobile WiMAX umożliwiają bezprzewodową transmisję danych z dużą szybkością. Technologia ta zapewnia użytkownikom dostęp do danych na żądanie za pośrednictwem stacjonarnych i mobilnych terminali. Dzięki transmisji z szybkością do 3 Mb/s (użytkownik może poruszać się w tym czasie nawet z prędkością 120 km/h) Mobile WiMAX umożliwi korzystanie z różnych serwisów informatycznych za pomocą telefonów komórkowych.

Po sukcesie współpracy z Korea Telecom Samsung zamierza udostępnić usługę Mobile WiMAX w innych krajach.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet