Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Komercyjne WiBRO od Samsunga w Korei

Komercyjne WiBRO od Samsunga w Korei

WitekT 4 Kwietnia 2006 12:43

0 0

Samsung dostarczy urządzenia WiBRO (do bezprzewodowej łączności szerokopasmowej) największemu koreańskiemu operatorowi telekomunikacyjnemu - Korea Telecom.

Samsung organizował już pokazy tej technologii (m.in. podczas targów CeBIT 2006), ale teraz przeprowadzona zostanie pierwsza próba świadczenia tej usługi dla użytkowników.

W dniach 3-25. marca ponad 12 tys. chętnych zgłosiło się do udziału w próbie. Korea Telecom wybrała 3 tys. uczestników. Próby rozpoczną się w kwietniu i maju w Seulu i okolicach.
W zeszłym roku Samsung przygotował infrastrukturę sieciową WiBRO. Na potrzeby próby firma dostarczyła 1000 telefonów M8000 i 2000 kart PCMCIA do laptopów.

WiBRO to koreańska marka usługi Mobile WiMAX. Systemy Mobile WiMAX umożliwiają bezprzewodową transmisję danych z dużą szybkością. Technologia ta zapewnia użytkownikom dostęp do danych na żądanie za pośrednictwem stacjonarnych i mobilnych terminali. Dzięki transmisji z szybkością do 3 Mb/s (użytkownik może poruszać się w tym czasie nawet z prędkością 120 km/h) Mobile WiMAX umożliwi korzystanie z różnych serwisów informatycznych za pomocą telefonów komórkowych.

Po sukcesie współpracy z Korea Telecom Samsung zamierza udostępnić usługę Mobile WiMAX w innych krajach.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-135-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.