Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolorowe wyświetlacze rządzą w komórkach

Kolorowe wyświetlacze rządzą w komórkach

sirmark 23 Lutego 2005 12:03

0 0

W 2004 roku 68% sprzedanych telefonów posiadało kolorowy wyświetlacz.

Prognozuje się, że w 2008 roku aż 96% nowych telefonów będzie z kolorowym wyświetlaczem.
Z powodu spadających cen w 2004 roku, aż 65% telefonów wyposażonych było w wyświetlacze TFT , jako alternatywę dla pasywnych matryc CSTN. Aż 80% modeli Samsunga i Sony Ericssona posiadało wyświetlacze TFT, 71% Motoroli i tylko 67% Nokii.

Jeśli chodzi o ilość kolorów, to w 2004 roku 81% telefonów posiadało wyświetlacz z 65 tys. kolorami. W zewnętrznych wyświetlaczach stosowano przeważnie 4096 kolorowe wyświetlacze CSTN. W bieżącym roku, w 33% zewnętrznymi wyświetlaczami mają być nowe matryce OLED.

Źródło tekstu: iSuppli     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-110-222.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet