Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejny wniosek o upadłość Elektrimu

Kolejny wniosek o upadłość Elektrimu

WitekT 22 Stycznia 2005 14:07

0 0

Część obligatariuszy Elektrimu zapowiedziała, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu złożą wniosek o jego upadłość.

Rzeczniczka prasowa Elektrimu Ewa Bojar odmówiła skomentowania decyzji obligatariuszy.

W tym tygodniu obligatariusze wezwali Elektrim do natychmiastowej spłaty obligacji wyemitowanych przez spółkę o wartości około 450 mln euro.
Obligatariusze są zaniepokojeni ostatnimi działaniami Elektrimu, w tym planowanym podwyższeniem kapitału w PAK, spółce zależnej Elektrimu. Zdaniem obligatariuszy planowana emisja akcji PAK doprowadzi do przekazania kontroli nad PAK przez Elektrim po zaniżonej cenie. Obligatariusze uważają również, że Elektrim nie wywiązał się ze spłaty grudniowej raty odsetek od obligacji, ponieważ przekazane przez spółkę środki stanowiły zabezpieczenie na rzecz obligatariuszy. Tym samym - uważają oni - Elektrim spłacił grudniową ratę ze środków należących już wcześniej do obligatariuszy.

Elektrim tymczasem jest zdania, że spłacił prawidłowo całą kwotę odsetek od obligacji, których termin płatności przypadał na 15 grudnia 2004 roku.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-241-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.