Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejny urzędnik z przeszłością w PTC

Kolejny urzędnik z przeszłością w PTC

LuiN 21 Listopada 2008 09:27

0 0

Wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz podobnie jak jego kolega, szef ABW Krzysztof Bondaryk, sprawując urząd, otrzymywał pieniądze od firmy telekomunikacyjnej. Rzeczpospolita od ponad tygodnia przyglądała się działalności i powiązaniom 45-letniego Andrzeja Parafianowicza. Jest to dziś bowiem jeden z najbardziej wpływowych ludzi w Polsce.

Okazuje się, że już po objęciu urzędu wiceministra Parafianowicz otrzymywał wynagrodzenie z Polskiej Telefonii Cyfrowej (właściciel sieci komórkowej Era GSM). Wynikało ono z umowy o zakazie konkurencji. Wcześniej Parafianowicz zajmował bowiem kierownicze stanowisko w PTC.

Z oświadczenia majątkowego wynika, że w 2007 roku otrzymał z tego tytułu 76 tys. zł. Ile otrzymał do dziś? W rozmowie z Rzeczpospolitą stwierdził, że poinformuje o tym w oświadczeniu majątkowym za 2008 rok. Zaznaczył jednak, że nie widzi konfliktu interesów, a umowa już wygasła.




Z nieoficjalnych informacji wynika, że Parafianowicz podczas pracy w resorcie otrzymał od firmy telekomunikacyjnej nie mniej niż 300 tys. zł.

W bliźniaczo podobnej sytuacji znalazł się Krzysztof Bondaryk, szef ABW. Jak ujawniła Gazeta Wyborcza, pełniąc funkcję szefa służby, otrzymywał pieniądze od tej samej firmy telekomunikacyjnej co Parafianowicz - PTC. W sumie miało to być około 500 tys. zł.

Bondaryk i Parafianowicz od lat są dobrymi znajomymi. Gdy Parafianowicz pod koniec listopada 2007 roku został wiceministrem finansów, na stanowiska dyrektorów w departamencie wywiadu skarbowego ściągnął dwóch funkcjonariuszy ABW. Jeden z nich po kilku miesiącach odszedł z resortu na kierownicze stanowisko jednej z delegatur ABW.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1.  2008-11-21 09:30:52

    LuiN nie wstawiłeś odnośnika -more- - na głównej stronie jest widoczna cała wiadomość.

  • 0

    2.  2008-11-21 09:40:12

    marcinb - dzięki! Wstawiłem do lidu cały artykuł :/ Chyba czas na kawę...

  • 0

    3. ~kz1976  2008-11-21 09:48:36  host: gnr78.internetdsl.tpnet.pl

    ja też tak poproszę,dodatkowe wynagrodzenie się przyda ...

  • 0

    4. ~~kz1976  2008-11-21 09:54:38  host: gnr78.internetdsl.tpnet.pl

    a może dlatego era ma tak słabą oferte utrzymaniową i równie kiepskiego tak-taka?

  • 0

    5. ~  2008-11-21 09:57:35  host: 199.67.203.142

    KORUPCJA I JESZCZE RAZ KORUPCJA. PTC TO FIRMA KORUPCYJNA

  • 0

    6. ~tim  2008-11-21 10:02:51  host: dpc66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 4 -na pewno :)) Każda korproacja ma kontrakty menedżerskie, które przewidują gratyfikację za niepodejmowanie pracy u konkurencji. Im większa i bogatsza firma tym większe pieniądze. Nic nadzwyczajnego w tym nie ma

  • 0

    7. ~dobre_sobie  2008-11-21 10:37:52  host: proxy2.anon-online.org

    do ~tim Pod jednym warunkiem, że całe to ubeckie towarzystwo pracowało lata całe w korporacji, awansowało coś tam wniosło !!! i ma unikalne kwalifikacje a odchodząc do konkurencji mogliby coś tam wnieść co by szkodziło interesom aktualnego pracodawcy. jednak tak nie jest , jedyną ich kwalifikacją są ubeckie układy które pozwalają im zajmować stanowiska o których normalny fachowiec może tylko pomarzyć ot co. A te gigantyczne odprawy to jest na otarcie łez od kolesi dla kolesi !!!!

  • 0

    8. ~mirekb  2008-11-21 11:09:41  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    haslo ptc "mozesz wiecej" nie wzielo sie z nikad..widac ze kasa zamiast na inwestycje idzie na "managierów",po ofercie tez widac ich ciezką prace..cenią sie kolesie.wszystko ze standardami.tylko jakimi?

  • 0

    9. ~bulba  2008-11-21 11:09:46  host: 152-dzi-29.acn.waw.pl

    era - jesteście wszyscy na podsłuchu......:-)

  • 0

    10. ~Karol  2008-11-21 11:30:46  host: 2-2-wrocd2.tdi.tktelekom.pl

    ~dobre_sobie: przecież nikt nie broni Ci mieć znajomych? z choinki się urwałeś? dla Ciebie to coś dziwnego, że pracodawca szuka nowych pracowników wśród znajomych już zatrudnionych osób? poza tym będąc na kierowniczym stanowisku ma się chyba dostęp do ważnych danych (które nie powinny być ujawniane konkurencji) więc nie wiem czy tu chodzi głównie o kwalifikacje...raczej wątpię. Zeby bylo jasne to ja takich pieniędzy nigdy na oczy nawet nie widziałem ale gdyby jakiś znajomy zaproponował mi lepszą posadkę to przecież nie miałbym nic przeciwko ;) pozdrawiam :)

  • 0

    11. ~skalarek  2008-11-21 11:43:52  host: nat10.siec.alfa.pl

    przy obecnej sytuacji medialnej PO nawet nie musi dbać o pozory, ważne przecież co robi wstrętny PiS

  • 0

    12.  2008-11-21 15:20:13

    Po co w 100% prywatna firma zatrudnia byłych lub obecnych polityków? Myślałem, że takie rzeczy to tylko w Polkomtelu:) Może dlatego UKE nie widziało zmiany regulaminu? Jeśli tak to na odprawy zarobili uczciwie:)

Dodaj swoją opinię