Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejny rząd myśli nad połączeniem telekomów

Kolejny rząd myśli nad połączeniem telekomów

sirmark 3 Stycznia 2008 14:55

0 0

Ministerstwo Skarbu Państwa wraz z przedstawicielami KGHM, Dialogu, Exatela i Telekomunikacji Kolejowej rozpoczęło w 2007 roku analizy dotyczące konsolidacji spółek telekomunikacyjnych.

W roku 2007 zespół składający się z przedstawicieli Spółek: KGHM Polska Miedź, Telefonia Dialog, Exatel, Telekomunikacja Kolejowa oraz reprezentanta Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pod przewodnictwem Podsekretarza Stanu w MSP, rozpoczął analizy zmierzające do opracowania koncepcji konsolidacji spółek telekomunikacyjnych kontrolowanych pośrednio, bądź bezpośrednio przez Skarb Państwa - poinformował Wydział Komunikacji Społecznej MSP.
Spotkania nie przyniosły efektu w postaci konkretnych ustaleń. W chwili obecnej planowane jest zorganizowanie spotkania w podobnym gronie w celu wymiany spostrzeżeń i podjęcia decyzji w kwestii dalszych działań w stosunku do kontrolowanych przez Skarb Państwa aktywów telekomunikacyjnych - podano, ale bez żadnych szczegółów.

W poprzednim rządzie MSP także zajmowało się kwestia ewentualnego stworzenie narodowego operatora telekomunikacyjnego. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~Nemo  2008-01-03 15:33:29  host: chs122.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A TPSA chcą podzielić..., chyba nie chodzi o to, żeby było lepiej, wystarczy, że będzie inaczej. No, ale w końcu rząd też musi coś robić...

 • 0

  2. ~PAP  2008-01-03 20:07:43  host: 87-205-205-191.adsl.inetia.pl

  Za tą informacją wg. komunikatu PAP stoją służby ...prasowe MSP. Ciekawe miejsce kreowania polityki właściciela - czy jest tam może jeszcze może jakiś minister, który ma głos w tej sprawie, czy wystarczy rzecznik? PAPista

 • 0

  3. ~poznaniak  2008-01-03 21:32:13  host: 87-205-69-234.adsl.inetia.pl

  Jakaś realna i w miarę mocna alternatywa czy "operator operatorów" by się przydała. Obawiam się jednak, że powstanie raczej "koryto korytników"...

 • 0

  4. ~jarekt  2008-01-04 09:13:30  host: edc61.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ja jestem zawsze przerazony jak politycy zabieraja sie za gospodarke. Teoretyczny efekt synergii jak zawsze zostanie zmarnowany w skutek problemow z zarzadzaniem takim molochem. O tym, ze koszty takiej konsolidacji i zwiazanej z nia przebudowa wszystkich kluczowych dzialow w tych firmach beda kosmiczne nawet nie wspominam. Dla porownania - to ze Orange coraz mocniej integruje sie z firma matka nie przynosi zadnych pozytywnych efektow. Pracownicy tylko coraz mocniej narzekaja na kulejacy pion administracyjny...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-230-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet