Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejny problem HTC Sensation - znieczulica ekranu

Kolejny problem HTC Sensation - znieczulica ekranu

LuiN 3 Sierpnia 2011 19:18

0 0

htc sensation Po aferze z "uściskiem śmierci", który odbiera HTC Sensation zasięg WiFi, użytkownicy smartfonu tajwańskiego koncernu wykryli kolejną irytującą wadę. Jak się okazuje, po dłuższym użytkowaniu ekran telefonu traci czułość na dotyk.

Wada nasila się i na swój sposób kumuluje po kilku dniach użytkowania. Nowy telefon wydaje się pracować idealnie, ale po tygodniu ekran traci chęć do współpracy i nie rejestruje niektórych dotknięć. Najbardziej uciążliwe jest to gdy próbujemy odblokować ekran przesuwając pierścień interfejsu Sense. Pierścień "wypada" spod palca i próby trzeba powtarzać.

Pomoc techniczna HTC sugeruje przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu, ale jak komentują użytkownicy - nie przynosi to efektu. Nie pomaga też wymiana sprzętu, bo trzecia czy nawet czwarta sztuka telefonu po kilku dniach zaczyna się zachowywać dokładnie tak samo jak pierwsza.






Temat na forum xda-developers poświęcony znieczulicy ekranu HTC Sensation ma już 25 stron i ponad 600 postów. Serwis GSMArena póki co nie otrzymał odpowiedzi od biura prasowego HTC na pytanie o problem z ekranem HTC Sensation.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: gsmarena, xda-developers, androidpolice     

Dodaj do:
w sumie: 47
  • 0

    28. ~klops  2011-08-04 09:13:27  host: aftg32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @24 Ta jasne. Nokia mało awaryjna... Blackberry owszem dobre, ale przesadnie skomplikowane. Samsung, HTC widuję głównie z powodu uszkodzeń mechanicznych. Iphone z kolei przez niewiedzę właścicieli, że telefon ma wiele funkcji ograniczonych wzgledem normalnego sprzętu konkurencji.

  • 0

    29. ~  2011-08-04 09:19:09  host: afdk122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja mam smarta który pokilku kilkunastu minutach uzywania rozgrzewa się do 40stopniC i dotyk szlak trafia bo palec za miast ślizgać sie po ekranie to się do niego lepi nie mówiąc juz o dyskomforcie trzymania w ręku rozgrzanego telefonu

  • 0

    30.  2011-08-04 09:28:45

    29 - sgs2 rozgrzał mi się do 49 stopni ;) Mialem włączona tylko jedna aplikacje - paradise island przez cale 15 minut ...

  • 0

    31. ~EE  2011-08-04 09:43:27  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    @28 - BlackBerry przesadnie skomplikowane? - korzystałeś z tych telefonów? Ja uważam, że są łatwiejsze od androida. Kwestia tylko zrozumienia tego systemu i samej usługi. @29 i 30 - ja na SGS miałem 58 stopni, ale nie parzył w rękę. SGS2 udało mi się póki co rozgrzać "tylko" do 48 stopni. W obydwu przypadkach telefon miałem podłączony do łądowarki i kilka aplikacji otwartych.

  • 0

    32. ~  2011-08-04 09:50:47  host: afdk122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a propo grzania galaxy mini grzeje sie , sgs grzeje sie jeszcze bardziej , czy sa jakięś''zimne'' smarty? bo grzane jest chyba nawet bardziej wnerwiające nizto że na słoncu nic nie widać

  • 0

    33.  2011-08-04 09:55:36

    Mnie sgs2 parzył niestety, było to nieprzyjemne, a jeśli jeszcze ktoś zadzwonił w takim momencie to po kilku minutowej rozmowie miałem ochotę rzucić nim o ścianę. Temperaturę pokazywał program battery inducation czy jakoś tak z android market. Na razie mam spokój bo telefon jest w serwisie :/ pokazał komunikat bateria zbyt zimna lub zbyt ciepła, nie może ladować...

  • 1

    34. ~  2011-08-04 11:15:05  host: 86-63-72-82.sta.asta-net.com.pl

    Z tego telefonu to już ludzie jaja sobie robią. Mam ten telefon od kilku tygodni i nic się z nim nie dzieje. Jak się go w nieodpowiedni sposób chwyci jedną ręką i tą samą chce się szybka coś zrobić to czasami ekran nie zadziała jak by się chciało ale tak miałem na każdym pojemnościowym ekranie a Sensation jest moim 4 telefonem z takim ekranem. Za jakiś czas jakiś baran ogłosi, że Sensation jest zły i w ogóle, bo w rękawicy się go nie da obsłużyć. Paranoja jakaś!!!

  • 1

    35. ~  2011-08-04 11:46:54  host: user-46-112-148-86.play-internet.pl

    34 potwierdzam. Telefon ma idealną czułość ekranu. Jak ktoś się nie zna na fizyce i nie wie na jakiej zasadzie działa ekran pojemnościowy to zawsze się do czegoś przyczepi. Miałem wcześniej Htc HD2 i też czasami nie zareagował na delikatny dotyk a na forach było pełno łatek zmniejszających czułość ekranu, bo wielu twierdziło ze jest zbyt duża. Dla mnie Sensation działa idealnie i wiadomości podobne do tej są wg. mnie pisane przez nieuczciwą konkurencje.

  • 0

    36.  2011-08-04 14:33:40

    specjalnie przetestowałem ekran posługując się nim jak w drugim filmie (odblokowanie od góry, bez dotykania boków, potem zaś ruch od dołu do góry by odblokować ekran), i.. żadnych problemów nie odnotowałem!

  • 0

    37.  2011-08-04 14:37:54

    @34 pewnie jakaś wadliwa partia wyszła. Każdemu się zdarza. Z E52 było podobnie. Część psy wieszała a część chwaliła. Niestety ale przy produkcji seryjnej takie rzeczy się zdarzają.

  • 0

    38. ~skorp  2011-08-04 22:43:12  host: 85-222-66-31.home.aster.pl

    powiem wam tak...jeśli nie macie tego problemu to nie komentujcie...właśnie u mnie się to pojawiło...f**k

  • 0

    39.  2011-08-05 00:20:05

    @38: Współczuje. Ciekawe czy jest jakaś zależność z dystrybucją (skąd pochodził telefon, od opa czy dystrubutora) albo czy jest związek z numerem seryjnym..

  • 0

    40. ~no nieee  2011-08-05 07:05:36  host: user-46-112-161-73.play-internet.pl

    Napaliłem się na ten telefon, chciałem na dniach go kupić, a tu taki kwiatek! Wiecie, czy konkurent SGS2 też ma takie wady? Bo jeżeli nie, to udam się jednak do Samsunga...

  • 0

    41.  2011-08-05 21:37:11

    wolnoć tomku.. kup SGS2 jeśli chcesz coś tej klasy (dla mnie to by nie było wyjście bo jestem "uzależniony" od dodatków HTC) albo poczekaj aż się wyjaśni co z tą "ekranową" wadą jest grane. Na 8 posiadaczy Sensation którzy czytują telepolis problem spotkał (odpukać) raptem jednego.

  • 0

    42. ~no nieee  2011-08-06 07:26:34  host: user-31-175-155-75.play-internet.pl

    Nie zrozumiałeś. I nie odpowiedziałeś na pytanie AbrahaM

  • 0

    43.  2011-08-07 00:11:51

    zrozumiałem, nie odpowiedziałem gdyż tego nie wiem (a nie mam w zwyczaju pisać o czymś, na czym się nie znam) SGS2 jest poza moim obszarem (HTC) zainteresowania, aczkolwiek nie przeczę że to kawał niezłego sprzętu..

  • 0

    44. ~dareus  2011-08-08 12:41:18  host: 195.14.4.43

    AbrahaM - odpowiadam: Mój jest z salonu PLAYa. W sumie to już niemal trzy tygodnie i żadnego problemu z nim nie odnotowuję. Jedynie przy częstym korzystaniu z internetu - a ja naprawdę często z niego korzystam potrafi się co 2-3 dni zrestartować. A powodem, dla któego wybrałem HTC zamiast SGS2 jest jakośc wykonania oraz użyute w tym celu materiały. W tym zakresie telefony dzieli przepaść!!!

  • 0

    45.  2011-08-11 19:45:42

    dareus: dziękuję za odpowiedź, czyli (jak sądzę) masz "nie brandowany" telefon, co też może mieć znaczenie. BTW"u mnie" przy 3-4 godzinnym korzystaniu z sieci (fabryczna przeglądarka, system najnowszy, zaktualizowany), nie odnotowałem restartów. Ekran 4.3'' jest wyraźnie bardziej komfortowy od 3.7'', zwłaszcza przy korzystaniu z klawiatury ekranowej i przy precyzyjnym klikaniu w odnośniki..

  • 0

    46. ~ap  2011-08-19 22:24:38  host: 77-255-81-9.adsl.inetia.pl

    szukanie problemów. U mnie nie zauważyłem takich problemów. Chyba nie mieliście w rękach HTC HD2? Tam to dopiero jaja są z dotykiem!

  • 0

    47. ~Quint  2012-02-09 15:37:15  host: 92-244-48-16.home.aster.pl

    http://pdaclub.pl/forum/sensation/problemy-z-ekranem-dotykowym-1 86437/ Przeczytajcie ostatni post. PROBLEM Z EKRANEM DOTYKOWYM W HTC SENSATION ROZWIAZANY. Dla leniwych: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1239238

Dodaj swoją opinię