Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejny MVNO znika z rynku

Kolejny MVNO znika z rynku

WitekT 23 Maja 2010 11:38

0 0

Kolejny MVNO w Polsce kończy działalność. Po trochę ponad 3 latach działalności, 21. czerwca przestanie istnieć myAvon.

myAvon proponuje migrację do biznesowej oferty Orange - z przeniesieniem dotychczasowego numeru bądź z wybraniem nowego. Dla dotychczasowych klientów oraz 4 wskazanych przez nich osób, ma być przygotowana specjalna oferta Orange.




Trochę ponad miesiąc po starcie, w lipcu 2007 roku, myAvon miał 43 tys. aktywnych kart SIM, jednak tylko 15% bazy nie należało do konsultantek firmy. Pod koniec 2007 roku myAvon chciał mieć od 200 do 500 tys. aktywnych kart. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

myAvon to drugi MVNO w Polsce, który znika z rynku. Poprzednio działalność zamknęło WPMobi, także działające na sieci Centertela, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 66
  • 0

    47. ~maniek  2010-05-24 08:31:05  host: 21-me.krak.tke.pl

    34: właśnie poszukuje telepina do kolekcji więc oświeć mnie gdzie można zdobyć ich startery, orientuje się ktoś ile kosztuje starter ezo mobile? na infolinii mowią że 40 zl na ich stronie brak info, z takimi cenami daleko nie zajdą, polkomtelowi wirtualni utrzymają się, gorzej z centertelowymi

  • 0

    48. ~HubiCom  2010-05-24 09:09:36  host: hostgaz91.gazownia.poznan.pl

    47: Za kartę Ezo Mobile zapłacisz 25 złotych, a do wykorzystania na rozmowy, SMSy oraz szereg usług dodanych otrzymasz aż 40 złotych. http://ezomobile.pl/tajemnice/podglad/12

  • 0

    49.  2010-05-24 09:31:50

    @47: wyslij mi PW.

  • 0

    50.  2010-05-24 09:40:12

    tak sie składa że ezo ma stawki 29gr do dużych operatorów więc jest całkiem nieźle. swoją drogą głównym powodem dla którego allegro wycofało się z tworzenia mvno był fakt że przy stawce 29gr prawie nic się nie zarabia. czyli poniekąd play zarżnął wirtualnych (ale to sprawa dość złożona). A snickers to komórkowy dinozaur - 67 gr za minute a do play jeszcze więcej - ale cóż, skoro im się to opłaca :)))

  • 0

    51.  2010-05-24 10:34:35

    @49: wyslalem Ci priv (47 to mój post) co do snickersa to szkoda gadać testowałem ich starter i ... okazało się że płaci się tam również miesięczną opłatę 1,50zł za korzystanie z ich usług, sprawdzanie stanu konta w automatycznym biurze obslugi kosztowało rownież 67gr:D

  • 0

    52.  2010-05-24 10:50:33

    @51: a to dziwne z tą opłatą - ja takowej na swoim starterze nie stwierdziłem. poza tym stan konta mozna bylo sprawdzac bezpłatnym smsem. juz zaglądam na pw.

  • 0

    53.  2010-05-24 11:28:38

    @52: bezpłatny sms był tylko 3 albo 5 razy na godzinę jeśli dobrze pamietam, a co do opłaty 1,50 zł widniała taka w cenniku usług, pisałem do telepolis i media2 i w któryś z tych portali był na ten temat artykuł

  • 0

    54.  2010-05-24 11:30:20

    http://media2.pl/telekomunikacja/38188-uwaga-na-oplaty-w-snicker s-mobile.html

  • 0

    55.  2010-05-24 11:37:33

    owszem, opłata była w cenniku, ale nie zauważyłem przez parę miesięcy użytkowania żeby była pobierana z mojego konta. swoją drogą ciekawe który mvno będzie następny do wyłączenia?

  • 0

    56.  2010-05-24 11:44:07

    może wspólnymi siłami ustalimy który operator ma ile aktywnych simek ostatnie dane na różnych portalach bardzo się różnią, moim zdaniem plusowe przetrwaja wszystkie, mobilking przejęty przez MINI Mobile został więc może wprowadzą nowego mobilkinga na sieci Orange? bo w erowym mobilkingu coraz mniej aktywnych osób, działające na MINI również raczej zostaną, główne koszty ponosi MINI wiec taki Snikers może sobie działać

  • 0

    57.  2010-05-24 11:45:53

    ciekawostką jest, że osoby fizyczne posiadające myAvon w chwili obecnej dostały propozycję przejścia do Orange ale do taryf biznesowych

  • 0

    58.  2010-05-24 15:03:10

    @47 - teoretycznie telepina mobiego nie powinno dać się już kupić http://www.telepolis.pl/news.php?id=15767. Swoją drogą telepin mobi to przykład, jak można pod każdym względem spieprzyć skądinąd ciekawy pomysł (już o tym tu pisywałem).

  • 0

    59.  2010-05-24 16:13:17

    dziś telepina zastępuje gg air gdzie rownież można dzwonić tanio zagranicę a nawet taniej

  • 0

    60.  2010-05-24 16:31:53

    @59 - racja, zwłaszcza, że Gadułer ma przez dostępowy 133 takt sekundowy. Ale zwróć uwagę, że w promo telepin przez dostępowy miał 35 gr/min do stacjonarnych "na zachodzie" (+ standardowo komóry w krajach RPP jak USA, Kanada, HK) czyli tak jak 708-ki nic specjalnego. Ale na pozostałe kierunki (prawie cały świat poza kilkoma egoztycznymi wysepkami) miał 77 gr/min - to naprawdę nienajgorsza stawka, w każdym bądź razie w wielu przypadkach lepsza niż telezdrapa telepin :-)

  • 0

    61. ~GND  2010-05-24 17:22:26  host: 217.153.108.173

    ad.57- ciekawe to może i jest, ale byłem dzisiaj w 4 punktach orange i w salonie firmowym we Wrocławiu i nic o tej ofercie nie wiedzą. Natomiat w samym Avonie szczerze mi odradzano zakup startera MyAvon.

  • 0

    62.  2010-05-25 22:57:59

    Następny będzie Carrefour Mova.

  • 0

    63. ~methyl paraben  2010-05-26 13:14:33  host: 87-205-162-29.adsl.inetia.pl

    MyAvon jednak powstał? to znaczy... zamykają? to ten sam Avon co sprzedaje chińską biżuterię i kosmetyki? Od kiedy kumpel po chemii przetłumaczył mi co jest w takim kosmetyku - unikam! wolę promieniowanie telefonu;)

  • 0

    64. ~nokia 6310i cudeńko  2010-05-30 01:24:22  host: 77-255-248-118.adsl.inetia.pl

    biedny Awon - przeinwestowali w zaawansowane usługi:( gdzie teraz przenieść się z tego cud-produktu? gdzie mogę pięknieć z każdą wygadaną złotówką - może era tak tak?

  • 0

    65.  2010-05-31 11:54:49

    MVNO powstały o tych kilka lat za późno aby cokolwiek zmieniły na rynku. W tej chwili zarobienie na MVNO jest bardzo trudne bo na rynku telekomunikacyjnym stało sie bardzo ciasno. Najlepszy dowód iż nawet nowi operatorzy infrastukturalni nie spieszą się z rozpoczeciem swiadczenia usług w pełnym tego słowa znaczeniu. Najlepiej to właśnie widać po Polsacie Cyfrowym czy CentrNecie. Tak więc obawiam się iż MVNO są skazane na wymarcie. Najlepszy dowód to ilosć abonentów których obsługują bedący w okolicach 1% rynku.

  • 0

    66. ~polish  2010-05-31 15:02:57  host: s-01.wroclaw.dialog.net.pl

    Nie wszystkie MVNO są skazane na wymarcie. Szanse mają te, które są świadczone z pakiecie z innymi usługami jak najnowsze MVNO DIalogu pod marką Diallo. Nowa oferta biznesowa SUPERNOVA może przynieść im sporo nowych klientów branży biznes, która napędza GSMy jak nikt inny. www.dialog.pl/supernova

Dodaj swoją opinię