Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejny MVNO cennikowo pobije Play

Kolejny MVNO cennikowo pobije Play

WitekT 13 Sierpnia 2009 12:00

0 0

Kolejny wirtualny operator schodzi poniżej magicznej liczby "29". Od 17. sierpnia Carrefour Mobile Mova znacząco obniża ceny połączeń i SMS-ów - dowiaduje się TELEPOLIS.PL.



Od 17. sierpnia minuta połączenia do wszystkich sieci spada z 49 do 25 groszy - poza Play, gdzie połączenie ciągle będzie kosztować 49 groszy. Cena SMS-a spada z 20 groszy do 13.


Przypomnijmy, że 17. sierpnia w Carrefour Mobile Mova będzie obowiązywała promocja, w której za doładowanie otrzymywać się będzie bon na zakupy. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.




Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 222
  • 0

    203. ~Gormar  2009-08-17 15:18:40  host: 217.96.62.235

    @202. Puba pakiet 500 minut w sieci (15 zł) i na stacjonarne był jakiś czas temu standardowo dołączany do każdego abonamentu. Był on przyznawany przez 6 miesięcy bez opłat. Z tym że najpierw we wszystkich taryfach, a później tylko w tych za 40 zł i więcej. W abonamencie za 25 zł jedynie przez 3 miesiące był darmowy. Ale zawsze możesz z takiego pakietu zrezygnować.

  • 0

    204. ~Gormar  2009-08-17 15:22:04  host: 217.96.62.235

    @202. A i jeszcze jedno. Ja nie wiem jakie masz problemy z OK i nie chcę w nie wnikać. Ja do tej pory miałem zaledwie jeden "kontakt" z nimi poprzez formularz WWW a kłopot z możliwością zakupu pakietu 50 minut za 9 zł w MegaMixie został rozwiązany w przeciągu 24h.

  • 0

    205. ~imago  2009-08-18 00:04:03  host: dkk154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Moja umowa ż Play przeszła w dniu dzisiejszym na czas nieokreślony i szczerze mówiąc nie wiem co mam teraz zrobić. W związku z przedłużeniem dzwonili do mnie od połowy czerwca. Oferowali, obiecywali, przekonywali, jednak nie warunki które byłyby dla mnie interesujące (nie potrzebuję dodatkowych minut). Obecnie płacę 150 pln abonamentu i w zupełności mi to wystarcza, jednak coś co było atrakcyjne dwa lata temu, teraz już nie jest. Carrefour oferuje takie same stawki za połączenia i nawet niższe za wiadomości. W końcu zdecydowałem się przedłużyć umowę właśnie dzisiaj z zarezerwowanymi w OK (cokolwiek to znaczy) warunkami w dniu wczorajszym, jednak gdy udałem się dzisiaj do salonu, warunki były już inne, a kiedy zadzwoniłem do OK. z zapytaniem o co chodzi, okazało się że tych warunków nie otrzymałbym już nawet 3 tygodnie temu. Hmmm, ciekawe. Co za ludzie tam pracują. Jak w Mali. Tyle że tam, to trzeci świat, a tu mamy Europę, jednak widocznie nie tak odległą od Mali. Brak kompetencji, umiejętności, kłamstwo, niewiedza. To są ludzie z OK. Play. Nie rozumiem takiej polityki firmy, skoro ona nic nie robi żeby zatrzymać klienta. Już nawet nie o telefon mi chodzi (zresztą te które mnie interesowały były nieosiągalne, pomimo że widnieją na stronie i w cennikach), bo rozważałem też umowę na 18 miesięcy bez, jednakże pomimo iż jest na stronie, nie jest już dostępna, a na moje pytanie „Dlaczego więc jeszcze widnieje jako bieżąca”, odpowiedź konsultanta brzmiała „Nie wiem”. Fajnie. Ja też nie. A nawiązując do zapisu w regulaminie promocji, nie ma żadnej informacji na stronie o „nieaktualności”, a inna droga o której wspomniano, to ustna w salonie: „Bo już nie ma”. Więc czy jest sens wiązać się ponownie na dwa lata z Play, skoro Carrefour oferuje takie same warunki? Co ja mam w końcu zrobić? Sorki, musiałem to gdzieś „zwymiotować”, bo po dzisiejszym dniu z Play, czuję niesmak w

  • 0

    206.  2009-08-18 07:55:55

    Do 200. Niestyty w Polsce operatorzy wirtualni sie nielicza. Polska to nie zachód gdzie MVNO maja pełna oferte podobna do operatorów strukturalnych no ale tam oni weszli na rynek już ładnych kilka lat temu. W Polsce trudno uwazac za konkurencje dla takiego PLUSA czy ERY czy ORANGE czy nawet PLaY -a operatorów MVNO którzy wszyscy razem wzieci maja max 2 moze 3% rynku. Którzy nie oferuja oferty abonamentowej ani mixa przywiazujac tym samym klienta do siebie jedynym wyjatkiem jest Polsat Cyfrowy ale jego oferta jest raczej jak narazie mało atrakcyjna. Co do oferty rydzyk mobile to obawiam sie iz furory ona nie zrobi - nie z takimi cenami. Polscy emeryci dobrze potrafia liczyc i nie zechca dla zasady płacic 2x wiecej. Co innego wpłata na konto RM kasy a co innego zapłacenie drogo za cos co mozna miec za 50% ceny w innym miejscu. W tej chwili dalszy spadek cen moze nastapic po kilkoa warunkami po 1 Centrnet da normalna oferte dla normalnych uzytkowników w odpowiednio atrakcynej cenie. Po 2 Polsat przestanie bawic sie w tefefonie komórkowa i zdecyduje sie isc nacałosc przedstawiajac normalna atrakcyjna ofertę czyli telefonia komórkow przestanie byc tam dodatkiem do telewizji. Po trzecie play zdecyduje sie na dasza wojne z W3 i MVNO a co za tym idzie zejdzie jeszcze z ceny np. do poziomu 19 cz 17 gr. Oczywiscie przydało by mu sie dokapitalizowanie no ale by sie komus z zachodnich gigantów opłacało go przejąc musi najpierw miec w miare liczaca sie pozycje na rynku telekomunikacyjnym. Duzo tez zalezy od Mobilkinga jesli ten najbardziej liczacy się MVNO wyszedł by z odpowiednio sensowna i nisko cenowa oferta byc moze zmusiło bo to i innych do modyfikacji sensownej swych ofert. Bo narazie obnizki na pozomie 2-5 gr nie zachecaja do zmiany operatora bo to nie sa kwoty na miare jakiejs rewolucji zwłaszcza iż poza stawka podstawową niema nic dodatkowo. Podsumowujac ten przydługi post jesli polscy MVNO chca cokolwiek odegrac na rynku musza tratowac usługi telekomunikacyjne powaznie

  • 0

    207. ~  2009-08-18 11:29:37  host: v01-05.opera-mini.net

    do 205 i 206: MVNO maja kiepską wg WAS oferte i nic ciekawego i taniego zaoferować nie umieją? to mbank mobile to co? maja obecnie 2 oferty na karte. 1) nieoficjalną ze stawką 19gr/min do wszystkich i 50MB za darmo co 30dni i 5zl starcza na 60dni. 2) oferta oficjalna (dla wszystkich). ważność konta 20zl na 30 dni i 50zl na 90dni. ale stawka do wszystkich 27gr/min, do 5 osob z mbank mobile stawka 10gr/min i sms 5gr, 20MB GRATIS co 30dni i pakiety 100MB za 5zl na zasięgu plusa. i naliczanie co do 1kB. Tak wiec MVNO maja naprawde nieraz dobrą oferte. a ze malo klientów mają? to ze wzgl bardziej ze polacy lubią narzekać ze mają źle i drogo ale zostają przy tym co mają i nie lubią zmian. ot, cala prawda o nas polakach i polkach...

  • 0

    208. ~tajfun  2009-08-18 13:36:25  host: inet20909nc-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @207. przyzwyczajenie drugą naturą człowieka :)

  • 0

    209. ~ahahah  2009-08-19 20:37:56  host: chello089074077126.chello.pl

    205......Play nie daje ci lepszej oferty bo i tak wie, że masz najlepszą na rynku i nigdzie indziej nie przejdziesz. Chociaż oczywiście Orange, Era i Plus czekają......o muvo nie wspominam bo to nisza dla fascynatów i ortodoksów. :-)

  • 0

    210. ~dsda  2009-08-19 21:36:23  host: 94.254.174.194

    dla mnie super oferta. tym bardziej ze dla pracowników 19gr/minute:D

  • 0

    211.  2009-08-19 21:58:24

    207. nic rewelacyjnego. tym bardziej, ze nie zamierzam być klientem tego banku - przynajmniej narazie ;-)

  • 0

    212. ~  2009-08-19 22:15:34  host: v01-05.opera-mini.net

    do wlo: czytaj dokladnie i ze zrozumieniem. ani w jednej ani w drugiej taryfie mbank mobile na karte nie musisz byc klientem mbanku. w pierwszym wypadku wystarczy kupic starter na allegro np a w drugim po prostu kupic starter. nie bedac klientem mbanku nie masz tylko dodatkowo bonusow typu 50 min do wszystkich na start czy 10 min do wszystkich co miesiac gdy 29go każdego miesiaca na koncie w mbanku mialbys conajmniej 500zl (a to tylko jeden z przykładowych bonusow). zreszta ja 50 minut dostalem tez z darmowego ekonta mojej siostry. czyli jak widac darmowe minuty mozna dostać tez od znajomych którzy nie maja mbank mobile a maja konto w mbanku. a mbank mobile to oferta i bez bonusow wyglada calkiem dobrze..

  • 0

    213.  2009-08-20 09:21:04

    212. - teaz będziecie mi tłumaczyć co trzeba zrobić? mówię przecież, że mnie nie interesuje ta oferta, bo to dla mnie nic rewelacyjnego (także cenowo, a może przede wszystkim cenowo?) tym bardziej procedury, "członkowstwo" itd. mnie nie interesują.

  • 0

    214. ~nowus  2009-08-20 12:12:32  host: host-89-230-77-203.rzeszow.mm.pl

    A ja byłem w orange 5 lat, od 3 lat mam konto w M-banku i właśnie zmieniłem operatora, szybko sprawnie bez wychodzenia z domu (kurier przyniósł co trzeba - papiery i sim) zasięg ma PLUSA, a ceny mam 0,19 za minute do wszystkich, darmowe minuty na początek ale też dodatkowe za to że mam u nich konto i używam karty płatniczej (czyli za nic bo miałem już konto i używałem karty nie mając ich) i co mnie odróżnia od PLAY to że nie tylko ja mam taniej ale jak ktoś do mnie dzwoni to nie płaci extra więcej.

  • 0

    215. ~luukig  2009-08-20 16:39:58  host: ip-92-42-117-51.uznam.net.pl

    Play ze względu na swoje zadłużenie, zostanie wykupiony przez T-Mobile czyli...będzie PlayEra i to już niedługo :)

  • 0

    216. ~  2009-08-22 09:18:55  host: host3-162.btk.net.pl

    wlo nikt nie oczekiwał od Ciebie że w końcu się przyznasz jak bardzo przepłacasz w tym swoim biznesie.

  • 0

    217.  2009-08-22 16:17:38

    Do 215. cekawostka najpierw słyszałem ze PLAY - a kupi O2 teraz ze T-Mobile a wkońcu wyjdze nato iż nikogo nikt nie kupi. Zreszta niech kupuje kto chce i kogo chce byle ja abonent na tym zyskał.

  • 0

    218. ~dissapear  2009-08-23 08:59:53  host: 188.33.86.33

    zgloszenie przeslalem do play z zapytaniem o przedluzenie umowy i nowy modem.Potem patrze zgloszenie zniklo brak odpowiedzi na dodatek brak modemu o ktory pytalem.Do dnia dzisiejszego na stronce pisze chwilowo brak modemu.Fajnie no nie ?

  • 0

    219. ~  2009-08-23 10:55:30  host: v02-11.opera-mini.net

    do 218: no. jak nie mają takiego modemu i TY wiesz o tym to po co mieliby CI odpowiedzieć? co innego jakby takowy mieli. wtedy na pewno by CI sie o tym pochwalili..;-)

  • 0

    220. ~imago/ CD 205  2009-08-23 19:07:50  host: dkq181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 207 i 209- nie narzekam i nie poczuwam się do bycia "wszystkimi", i tak jak napisałem wcześniej, zastanawiam się nad zmianą operatora, nawet jeśli miałby to być mvno, gdyż teraz mają równie atrakcyjne stawki co w abonamencie, proszę więc czytać ze zrozumieniem, a po drugie, osoba z postu 207 prawdopodobnie nigdy nie próbowała załatwić jakiejkolwiek sprawy z OK Play, więc w przypadku braku doświadczenia w tej kwestii, proszę o nie komentowanie. Do 209 - obecnie mnvo mają ciekawe stawki, więc w sumie dlaczego nie zmienić, i w tym właśnie przypadku, dlaczego Play nie za bardzo się stara, żeby zatrzymać klienta. Nic nie krytykuję, ani nic do nikogo nie mam - bo zaraz odezwą się gromy z nieba - zastanawia mnie tylko nieprofesjonalizm operatora Play, ponieważ w sumie to mam w nosie, czy mój numer zaczyna się na 0792 czy na 0232-na przykład i dlatego nie wiem co mam zrobić.

  • 0

    221. ~  2009-08-23 19:32:59  host: v02-14.opera-mini.net

    do 220: za bardzo przezwyczailes sie do abonamentow. w poscie nr 207 przedstawiłem CI OFERTY mbank mobile. tak samo warto (jesli jestes w zasięgu nadajnikow P4) zastanowić sie nad play fresh (od jesieni maja podobno wejść jakies nowe pakiety internetowe). teraz numer do innego operatora mozna przeniesc za darmo i w 1 dzien wiec jak zalezy CI na numerze i tanich rozmowach to w kryzysie TYLKO prepaid. potem wejdzie inna lepsza oferta tak ze zarówno play fresh lub mbank przy tym zblednie to nie masz zadnej umowy to przenosisz nr tam gdzie CI odpowiada i po problemie. a telefon za zaoszczedzone pieniążki kupisz sobie za gotówkę. to taka moja rada. ja tak zaczalem robic i dobrze na tym wychodzę. TY sprawdź swoje wymagania co do rozmów. przeanalizuj swoj profil dzwonienia i wybierz tego operatora/ta oferte ktora dla CIEBIE bedzie najkorzystniejsza/najtańsza

  • 0

    222.  2009-08-24 11:31:11

    Z tego co wiem, to poniżej tego poziomu zeszła również Biedronka. Ciekawe czemu Play nie prześwietla jeszcze tych ofert? Być może nie chcą pokazać klientom, że ktoś ma atrakcyjniejsze od nich stawki?

Dodaj swoją opinię