Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejny Google Nexus od kilku producentów?

Kolejny Google Nexus od kilku producentów?

Q! 16 Maja 2012 16:20

0 0

Google zmienia strategię dotyczącą produkcji swojego referencyjnego smartfonu i jego kolejna wersja pochodzić może od kilku producentów - informuje The Wall Street Journall.

Najnowszy Nexus pochodzić ma od kilku producentów, a ich cechą wspólną ma być praca pod kontrolą czystego Androida 5.0 Jelly Bean. Oznacza to, że nie będzie on posiadał żadnych nakładek systemowych i innych aplikacji pochodzących od firm trzecich.

Współpraca Google z różnymi producentami oznacza, że kolejny Nexus nie będzie dostępny w ofertach operatorów. To sprawi, że jego nabywcy będą musieli zapłacić za telefon pełną cenę rynkową i nie będą mogli liczyć na jakiekolwiek subsydia ze strony operatorów.




Dobrą tego stroną będzie to, że nie będą oni musieli czekać aż operator udostępni dla niego nową wersję oprogramowania. Pochodzić ona będzie bezpośrednio od Google i według jego zapewnień to właśnie użytkownicy Nexusów będą otrzymywać jego najnowsze wersje jako pierwsi.

Obecnie brak jest informacji którzy producenci stworzą kolejnego Nexusa. Wiadomo natomiast, że telefony te mają trafić na rynek najpóźniej w listopadzie, czyli tuż przed bożonarodzeniową gorączką zakupową.

Źródło tekstu: The Wall Street Journal     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~applefan  2012-05-16 16:34:30  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    jak użytkownicy Androida mogą się świadomie godzić z taką uwłaczającą polityką? Jako użytkownik Apple czuje się jak Pan swojego urządzenia. Dostaję aktualizację jako pierwszy (podobnie jak wszyscy inni właściciele iPhonów, iPadów, iPodów), nie muszę czekać w kolejce całe miesiące na aktualizację i wiem, że na pewno ją dostanę co w Androidzie nie jest takie pewne - obowiązuje tu taktyka znana z rakiet amerykańskich (fire and forget tzn kup i zapomnij). Wszystko poza tym działa szybko, bezproblemowo itd. Nie to co w Androidzie, że po aktualizacji okazuje się, że tel działa beznadziejnie i trzeba robić downgrade. Kolejna sprawa to w końcu Google doszło do tego co Apple wie od samego początku: urządzenie będzie produkowane przez wielu producentów :)

  • 0

    5. ~lukasz  2012-05-16 16:43:11  host: 74.125.57.33

    To zainstaluj sobie aplikację grooveshark na swoim iPhonie "Panie swojego urządzenia" :P

  • 4

    6. ~paranoia  2012-05-16 16:46:09  host: public-gprs341356.centertel.pl

    @applefan nie jesteś panem swojego telefonu :D to Apple decyduje co będziesz miał, i kiedy będziesz miał. Masz w ofercie swojego ukochanego Appla tylko jedno urządzenie, takie jak tylko Apple chce. My możemy decydować czy chcemy taki ekran, czy klawiaturę qwerty, itp. itd. Użytkownicy iPhona nie mają takiego wyboru, dostajecie tylko to co oni wam zaoferują, może tobie to pasuje, ale inni mają własne zdanie dotyczące tego czego chcą. Kochasz swojego iPhona? To naprawdę fajnie! Teraz spadaj i pozwól innym żyć, bo im dłużej zawracasz głowę ludziom, mówiąc jaki to Apple dobry tym bardziej pokazujesz jaką owcą jesteś. USZANUJ ZDANIE INNYCH, a teraz spadaj. Tak poza tym skąd wiesz, że po każdej aktualizacji telefon działa beznadziejnie? testowałeś wszystkie telefony? NIE? tak myślałem :] i o jakiej kolejce ty mówisz, że trzeba czekać? UŻYTKOWNICY APPLA TEŻ CZEKAJĄ NA AKTUALIZACJE, bo gdyby twój iphone był by taki idealny nie było by do niego aktualizacji :D

  • -2

    7. ~Applefan  2012-05-16 17:12:26  host: 178.182.219.144.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @6 sam spadaj. Nie chcesz nie czytaj. Daj innym zyc i czytac! Co do aktualizacji to kiedy wyszedl ICS 4.0? Ile do tej pory doczekalo sie aktualizacji a ile sie nie doczeka? Google juz przebakuje o 5.0 :) ja mam iOS 5.1.1 i to od razu, bez czekania.

  • 5

    8. ~heh  2012-05-16 17:27:10  host: ajz158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    apllefan jak dziecko neostrady ;) A ile to aplle Ci blokuje ? ilez mozesz sam zrobic ? wielke G mozesz zrobic z ta zabawką dla blondynek ;)

  • 0

    9. ~pd  2012-05-16 17:46:05  host: 85-222-35-210.home.aster.pl

    A ten tego, mam pytanie przy okazji, czy produkty Apple już obsługują MMSy?

  • 1

    10.  2012-05-16 17:49:56

    @7 super. Ale Twoje żale pod każdym newsem i jęki jaki to Apple wspaniały ludzi mocno irytują. Tym bardziej, że nie szanujesz cudzego zdania i z góry zakładasz, że Ty i Apple jesteście najmądrzejsi a reszta to idioci. Zachowujesz się jak rasowy troll.

  • 0

    11.  2012-05-16 17:51:45

    @9 MMS-y już od dawna. Tylko radia jak nie było tak niema. No chyba tylko jeden model iPoda nano je ma.

  • -1

    12. ~Applefan  2012-05-16 18:21:04  host: abxa183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @10 Wyrazam swoje opinie. To nie moja wina, ze sa zgodne z prawda. @8 wszytko moge zrobic ze swoim urzadzeniem. Nie jestem juz nastolatkiem wiec nie mam potrzeby przechowywac masy mp3 w fonie czy zdjec. 32 GB w moim fonie jest zajete w 40%. Karty SD nie porzebuje. Przesylanie plikow przez bluetooth jest tez dla mnie niepotrzebne. Poza tym smartfon chodzi mega szybko, mail chodzi blyskawicznie - mam 5 kont skonfigurowanych i dzialaja bez zajakniecia. Masa aplikacji ktore stanowia cala konfiguracje telefonu. Aktualizacje ktore sa dostepne od razu. To czego jeszcze nie moge na swojej "zabawce" zrobic?

  • 0

    13. ~M.  2012-05-16 18:21:15  host: 178.73.48.90

    Radia nie ma i nie będzie (ale jest masa internetowych), tak samo jak zapewne nigdy nie będzie obsługi kart microSD i przesyłania plików przez Bluetooth.

  • 0

    14.  2012-05-16 18:25:53

    @12 super. A możesz wyrażać swoją opinię w tematach o Apple? A jak już musisz w innym to możesz pisać na temat newsa a nie Apple? To naprawdę nudne. Jak można być tak monotematycznym?

  • 0

    15. ~3m  2012-05-16 18:30:59  host: host-81-190-64-147.gdynia.mm.pl

    Nie karmić trolla!

  • -1

    16. ~Applefan  2012-05-16 18:35:20  host: abxa183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @14 Nikt nie pisze w temacie newsa wiec chociaz ja rozerwe towarzystwo :) Jesli chodzi o newsa to widac, ze Google powolutku zamienia sie w Apple w podejsciu do smartfonow i systemow :)

  • 0

    17.  2012-05-16 18:39:56

    A mógłbyś rozrywać towarzystwo pisząc NA TEMAT? I gdzie niby ta zmiana w Apple u Google?

  • 0

    18. ~Applefan  2012-05-16 19:01:01  host: abxa183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @18 zamierza wypuscic swoj telefon wyprodukowany przez roznych producentow, faworyzuje androida dla swojego urzadzenia przed innymi. Chca stworzyc ekosystem jak Apple. Jestem przekonany, ze w tym kierunku to pojdzie.

  • 0

    19.  2012-05-16 19:06:14

    @18 super, ale seria Nexus to sprzęt dla deweloperów i stąd te "przywileje".

  • 0

    20.  2012-05-16 19:20:54

    i nie zauwazylem zeby faworyzowali system dla jednego telefonu. to ze nexus dostaje pierwszy androida, a reszta dopiero po paru miesiacach to wina producentow a nie google

  • 0

    21.  2012-05-16 19:21:27

    poza tym, jezeli by szli w strone apple to faworyzowaliby motke

  • 0

    22.  2012-05-16 19:25:35

    Ehhh... polityka google. Na dzień dobry spopularyzować rynek swoją licencją(słyszałem, że podobno za dużo nie kosztuje). Zmonopolizować co moje, a ludzie myśleli, że jak za darmo to niczyje. Zarabiać tworząc swoje urządzenia. Na dzień dzisiejszy jeden, może dwa... a jutro?

  • 0

    23. ~  2012-05-18 17:33:20  host: exit.tor.uwaterloo.ca

    @4 i 6 ani wy ani inni urzytkownicy panujących nam litościwie ekosystwmów ANDRO, JABŁKO, WINDOWS FONOWYCH nie są panami swoich telefonów, ba nawet swoich danych, które w postaci statystyk są sprzedawane tu i uwdzie... No z wspieranych systemów tylko BB i Belle są pod tym wzgledem w porządku......

Dodaj swoją opinię