Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejny etap modernizacji sieci Plus

Kolejny etap modernizacji sieci Plus

LuiN 28 Maja 2013 15:17

8 6

W zasięgu LTE sieci Plus znajduje się już ponad 50% mieszkańców naszego kraju, a 93% może korzystać z szerokopasmowego internetu HSPA/HSPA+.



Modernizacja obejmuje różne lokalizacje z terenu całego kraju, a same prace są tak prowadzone, by, jeśli nie jest to konieczne, nie były realizowane na znajdujących się obok siebie stacjach bazowych. Proces ten pozwala stacjom sąsiednim "przejąć" ruch z tej, która jest w danym momencie wyłączona.

Nasze ubiegłoroczne doświadczenia wskazują, że czas wyłączenia stacji nie trwa dłużej niż kilka godzin, nieco więcej czasu wymaga późniejsza integracja sprzętu i zasobów sieciowych - mówi Tobias Solorz, członek zarządu Polkomtelu, przepraszając klientów za ewentualnie mogące ich spotkać trudności i jednocześnie zapewnia - Dokładamy wszelkich starań, by prowadzone przez nas prace były jak najmniej uciążliwe i jeśli tylko jest możliwe, odbywały się w godzinach nocnych.




Rollout sieci to odpowiedź na stale zwiększającą się konsumpcję danych i oczekiwania Internautów, że będą one szybko i stabilnie przesyłane. Towarzyszy temu coraz większa liczba dostępnych nowoczesnych urządzeń.

Chcemy oferować najlepsze usługi na maksymalnie największym obszarze kraju, a do tego niezbędna jest rozbudowa sieci. Już teraz mamy najnowocześniejszą sieć, która oferuje najlepszy dostęp do Internetu największej liczbie Polaków. I dążymy do tego, aby jak najszybciej ten dostęp mieli wszyscy internauci w naszym kraju - mówi inny członek zarządu Polkomtelu Wojciech Pytel. W ubiegłym roku zapowiadaliśmy, że modernizacja sieci zapewni znacznie szerszy dostęp do usług w najnowocześniejszych technologiach i pozwali na oferowanie kolejnych innowacyjnych rozwiązań. Efekty tego już są widoczne w ofercie Plusa, bo jako pierwszy operator w Polsce wprowadziliśmy smartfony LTE, a najszybszy mobilny Internet w tej technologii udostęniliśmy także w wersji "na kartę", czyli bez umowy i abonamentu. Tym samym w portfolio oferowanego przez nas sprzętu w technologii LTE działają już wszystkie rodzaje urządzeń: smartfony, tablety, modemy, routery oraz laptopy - dodaje Wojciech Pytel.

Efektem prowadzonych obecnie przez Plusa prac ma być rozbudowanie sieci LTE tak, by była ona dostępna dla około 66% populacji kraju oraz objecie praktycznie wszystkich mieszkańców Polski zasięgiem technologii HSPA/HSPA+.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: lte | plus | tobias solorz | wojciech pytel

w sumie: 38
  • 1

    23.  2013-05-28 18:06:49

    Aktualnie postawili stacje Aero2 gdzie się da, mam praktycznie wszędzie zasięg 3G na UMTS900 w Play już dawno dali sobie spokój z rozbudowywaniem sieci, dodatkowo od groma fikcyjnych pozwoleń na UMTS900, albo jak jest uruchomiona to puszczają zasięg w las zamiast w teren zabudowany. Dla mnie Plus ma dużego plusa, bo rozbudowuja sieć 3G, jakościowo też jest dobra. Szkoda że użytkownicy Play nie mają dostępu do sieci UMTS900 od Aero2, dlatego rozważam przejscie do Plusa, bo w Play nie mam zamiaru meczyc się z EDGE Playa, albo szczątowym 3G Orange, może moje zdanie się zmieni jak uruchomią Orange UMTS 900, bo na 2100 to jakaś masakra góra 4 kilometry zasięgu przy dobrym terenie jak masz różne górki to jeszcze mniejszy.

  • 0

    24. ~MAro  2013-05-28 18:13:48  host: dziekana-z-bie227201223077.c201.msk.pl

    A czy jest internet 3G w Solcu Zdroju się pytam???? I kiedy będzie zasięg 2G????

  • 1

    25.  2013-05-28 18:48:11

    @23 właśnie niestety przez to aero2 zepsuli dawną jakość Plusa. W kilku lokalizacjach gdzie często przebywam w momencie gdy pojawiło się aero2 ucierpiała na tym jakość rozmów w GSM.

  • -1

    27. ~Przemo  2013-05-28 19:29:54  host: 178-37-1-40.adsl.inetia.pl

    Mieszkam 10 km od Częstochowy i u mnie nawet zwykłego zasięgu 2G Plus nie ma to aż nie chce mi się wierzyć że ta sieć tak dobrze działa chyba tylko w centrach miast...

  • 0

    28.  2013-05-28 21:15:37

    @27: a inne sieci mają tam zasięg?

  • -2

    29. ~nick  2013-05-28 22:41:44  host: user-31-175-47-32.play-internet.pl

    Co wy z tym Playem ze sieci nie rozbudowywuje? SKad te dane? Zasiec 3G jest chyba najlepszy - poza tym net wszedzie mi chodzi stabilnie 4 mb/s - tak jak mam w umowie. Wczesniej mialem Orange - w salonie mowili o 21-42 mb/s - a faktycznie z 3G co chwile wywalalo do edge - a jak 15 min pochodizl bez zerwania polaczenia to byl sukces.

  • 2

    30. ~Octopus  2013-05-28 23:23:22  host: host-37-190-145-233.dynamic.mm.pl

    @29 - > Poczytaj sobie co plej buduje. Nie co ma zamiar .. ale co fizycznie robi. Jak na razie plej wpakował się w dołek na 0,7 miliarda zł.

  • -1

    31. ~  2013-05-29 00:53:51  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    @25 Aero to w założeniu dane a nie voice.

  • 1

    33.  2013-05-29 08:46:33

    Widać ofensywę inwestycyjną Plusa, to fakt. Dużo jeżdżę po tzw. Polsce powiatowej i coraz częściej po prostu nie ma sensu wpinać T-Mobile bo dostępny jest Plus po LTE

  • 0

    34. ~tester  2013-05-29 10:01:47  host: 193.238.95.15

    Jeszcze rok temu w totalnym lesie osiagalem max EDGE, gdzie predkosc jaka jest wiadomo. W tym roku mile rozczarowanie pojechalem do lasu i uzyskuje HSPA+ 2Mbit/s. Z pewnoscia dla osob mieszkajacych na stale jest to calkiem przyjemna zmiana

  • 1

    35. ~victor  2013-05-29 10:08:52  host: v47-04.opera-mini.net

    rozbudowa, rozbudowa, hspa, lte i inne wynalazki a jakoś połączeń głosowych regularnie spada! Czasami niewiele słychać, przerywa głos itp. PORAŻKA ZUPEŁNA w taką jakością.

  • 0

    36. ~Internauta  2013-05-29 10:21:12  host: mail.infoprojekt.pl

    No i co z tego skoro limity danych są niskie i plus nie daje publicznego adresu IP w LTE ?

  • 0

    37. ~Adam  2013-05-29 11:11:14  host: www2.euron.pl

    Na całe szczęście Solorz kopnął w tyłek Huawai'a i montuje Ericssona - wreszcie ta modernizacja ma ręce i nogi a sieć działa naprawdę nieźle.

  • -1

    38. ~  2013-05-29 12:11:17  host: 93.154.134.205

    A wszystko to kosztem cięcia płac i zwiększania obowiązków tym, którzy najwięcej do sprzedaży usług się przyczyniają...

  • 0

    39.  2013-05-29 14:27:31

    #tester, a po co ci internet w lesie? wyłącz to w cholerę

  • 1

    40. ~  2013-05-29 15:04:01  host: acca136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No i co z tego, ze buduja??? Idzie to jak lawina a z jakoscia pozostaje w luznym zwiazku. nastwiali stacji 3G po 900 Mhz, ktore duplikuja zasieg 2100. Strach sie przelaczac na 3G; zasieg skacze od full na 900 po kreseczke (-107 dBm) na 2100. A predkosc.... u mnie (okolice Garwolina) max 512. Smiech i zal ze wpuscilem sie w kanal z umowa. Niech biora przyklad z Networks - super jakosc, super zasieg i super predkosci. Plus to niestety ostatnio przewaga formy nad jakoscia.

  • 0

    41. ~@40  2013-05-29 15:57:18  host: adoe30.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Masz niezłego pecha lub słaby telefon, skoro Ci z U2100 przy dobrym sygnale przeskakuje do U900

  • 0

    42. ~Adam  2013-05-30 18:17:31  host: apn-46-76-19-149.dynamic.gprs.plus.pl

    No i *** za przeproszeniem internet chodzi owiele gorzej ( Bemowo , Warszawa)

  • 0

    43. ~XYZ  2013-06-04 13:24:30  host: public276.xdsl.centertel.pl

    Adam , przejdź do Orange , to dopiero zobaczysz "jak chodzić może" ;-)

  • 0

    44. ~Miro@  2013-08-11 19:14:36  host: apn-95-40-7-125.dynamic.gprs.plus.pl

    Od 4 lat mieszkam w na wsi gdzie jest dno zasięgowe tak zwane obok mam , mam sieć radiową awacomu co wyciąga 1 mb/s na sekundę i to jest dopiero poraszka w gry się nie da grać jak są, 2 kompy podłączone, ale na szczęście plus rozwiązał mój problem 2 lata temu stawiając nie daleko mnie nadajnik i prędkość w plusie mam do 7 mb/s mogę mieć więcej ale muszę mieć lepszy modem lub antenkę do poprawiania jakości. aLE FAKTYCZNIE plus się bardzo w mojej okolicy poprawił, przynajmniej mam przyzwoity dostęp do internetu. I za to wielki plus plusowi.

Dodaj swoją opinię