Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejny dealer wybiera się na giełdę

Kolejny dealer wybiera się na giełdę

WitekT 18 Grudnia 2006 00:23

0 0

Liberty, największy - obok Germanosa, mPunktu i Tella - dealer telefonii komórkowej, wchodzi na giełdę. Firma sprzedaje usługi Plusa.

Na giełdzie jest już od roku Tell, dealer Orange, zaś na dniach zadebiutuje na niej Eurotel, dealer Ery. Właściciele Liberty planują debiut na przełomie I i II kwartału przyszłego roku. Wartość oferty wyniosłaby 30-35 mln zł, a wartość całej firmy w tej chwili to - zdaniem właścicieli - 150 mln zł. Obecnie trwa dokładna wycena i rozmowy z firmami, które mogłyby się podjąć wprowadzenia Liberty na giełdę.
Pieniądze z emisji miałyby pójść głównie na rozwój sieci sprzedaży i usług (głównie doładowania elektroniczne wszystkich operatorów przez POS-y). Rozważany jest zakup innej sieci dealerskiej, a rozmowy są już podobno w toku. Docelowo Liberty chce podwoić liczbę salonów i mieć ich ogółem 300. To zdaniem właścicieli optymalna wielkość ze względu na koszty i elastyczność firmy.

Firma planuje zwiększenie przychodów z 408 mln zł w ubiegłym roku do 450 mln zł w bieżącym. W tym czasie zyski mają wzrosnąć z 6 mln do 7-8 mln. Te ostatnie mogłyby być wyższe, gdyby nie znaczny wzrost czynszów, zwłaszcza w centrach handlowych i coraz mniej korzystne warunki współpracy z operatorami. Mimo wszystko właściciele przewidują, że jeśli powiedzie się zakup konkurencyjnej sieci i debiut giełdowy, w przyszłym roku zysk powinien podskoczyć do 15 mln zł.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2006-12-18 09:48:38

    no to zaraz będziemy mieli sytuację że na rynku będzie po 2-3 dealerów a to chyba nie będzie sprzyjało dobrej konkurencji

  • 0

    2. ~borsuk  2006-12-20 00:59:57  host: docsis-21.nat.tvk.wroc.pl

    to swietnie dla konkurencji!germanos na przyklad to taka padaka- wciskaja ludziom złomy- telefony po naprawach, oszukują a ich akcesoria to taki bubel (marża 500%!!) ze glowa boli- Nie polecam.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet