Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejny chętny na Telecom Italia

Kolejny chętny na Telecom Italia

WitekT 13 Kwietnia 2007 09:42

0 0

France Telecom analizuje możliwość kupna kontrolnego pakietu akcji Telecom Italia, donosi włoska prasa. Zachęciły ją do tego kłopoty, jakie napotkała oferta złożona przez amerykański AT&T.
Włosi mieli dać do zrozumienia, że w ich rękach ma pozostać 34% kapitału spółki, a także stanowisko prezesa i szefa rady nadzorczej telekomu. AT&T ma czas na rozmowy w sprawie kupna akcji Telecom Italia do 30. kwietnia.


Do Telekom Italia, a dokładniej do zakupu firmy Olimpia od Pirelli, która kontroluje 18% udziałów telekomu, przymierza się też Deutsche Telekom wraz z dwoma bankami. Pozwoliłoby to im wspólnie kontrolować aż 29% akcji spółki.

Źródło tekstu: AF, Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-87-71-112.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet