Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejny arbitraż Elektrim kontra T-Mobile

Kolejny arbitraż Elektrim kontra T-Mobile

WitekT 12 Maja 2005 12:33

0 0

Elektrim otrzymał pozew arbitrażowy z powództwa T-Mobile Deutschland, poinformował zarząd polskiej spółki w wydanym w środę komunikacie.

Niemcy zarzucają Elektrimowi, że nie wykonał wcześniejszego wyroku Trybunału Arbitrażowego.

Zarząd Elektrimu poinformował, że pozew został złożony w Międzynarodowym Centrum Arbitrażowym przy Austriackiej Federalnej Izby Gospodarczej w Wiedniu.
Niemiecka spółka wnosi w nim m.in. o wydanie przez Trybunał Arbitrażowy orzeczenia stwierdzającego, że T-Mobile Deutschland w sposób ważny wykonał Opcję Kupna (przysługującą na podstawie Umowy Wspólników PTC) wobec 226,080 udziałów w PTC posiadanych przez Elektrim. Domaga się także stwierdzenia, że poprzez wykonanie opcji T-Mobile Deutschland nabyło 226,080 udziałów w PTC posiadanych przez Elektrim. Orzeczenia stwierdzającego wysokość ceny płatnej z tytułu Opcji Kupna, obecnie wstępnie obliczanej na 350 mln euro. T-Mobile Deutschland wnosi także o wydanie przez Trybunał Arbitrażowy orzeczenia nakazującego Elektrimowi poniesienie kosztów postępowania arbitrażowego oraz zwrotu kosztów obsługi prawnej poniesionych przez niemiecką spółkę.

Zarząd Elektrimu poinformował, że T-Mobile Deutschland opiera swój pozew na rzekomym niewykonaniu przez spółkę wyroku Trybunału Arbitrażowego wydanego w toku postępowania przed Międzynarodowym Centrum Arbitrażowym przy Austriackiej Federalnej Izbie Gospodarczej w Wiedniu w sprawie DT przeciwko Elektrim S.A. i Elektrim Telekomunikacja Sp. z o.o..

Spółka analizuje obecnie szczegółowo żądania DT, które jednakże uważa za bezzasadne – głosi komunikat Elektrimu.

Źródło tekstu: Elektrim     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet