Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejni zatrzymani w aferze łapówkarskiej w Dialogu

Kolejni zatrzymani w aferze łapówkarskiej w Dialogu

WitekT 9 Listopada 2007 14:17

0 0

Funkcjonariusze z Delegatury CBA we Wrocławiu zatrzymali następne trzy osoby, które dopuściły się przestępstw korupcyjnych związanych z Telefonią Dialog. Trzej mężczyźni odpowiedzą za wręczanie łapówek byłemu dyrektorowi logistyki tej spółki, który wcześniej także został zatrzymany przez CBA.

Kolejni trzej zatrzymani wręczyli laptopa za umowę na dostawę i serwisowanie kserokopiarek, co najmniej 4 tys. zł i komplet mebli kuchennych w zamian za umowę na dostarczanie mebli do biura obsługi klientów oraz 5 tys. zł i klimatyzator w zamian za podpisanie umowy, która gwarantowała prace związane początkowo z montażem systemu klimatyzacyjnego w budynku "Cuprum" dla Telefonii Dialog, a następnie w kolejnych latach jego rozbudowę.

Oskarżeni przyznali się do zarzucanych im czynów, zastosowano wobec nich dozór policyjny i poręczenia majątkowe od 10 tys. zł do 15 tys. zł.
CBA poinformowało, że postępowanie w tej sprawie jest jednym z wątków tzw. afery gruntowej i ma charakter rozwojowy. Niewykluczone jest rozszerzenie kręgu osób podejrzanych. W samym wątku dotyczącym nieprawidłowości związanych z przetargami w Telefonii Dialog jest już 12 osób.

O wcześniejszych zatrzymanych pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~  2007-11-09 18:02:06  host: dmk35.neoplus.adsl.tpnet.pl

  a co ma panstwowa organizacja CBA do spółki Dialog, w której jak właściciel nie może upilnować swoich pracowników to jego problem. Niech Dialog zaprojektuje tak procesy zamawiania mebli i ksero żeby było wiadomo kto i ile oferuje i nie będzie trzeba CBA

 • 0

  2.  2007-11-09 22:30:36

  Czytając tytuł newsa sądziłem, że chodzi o jakąś promocję - vide: ABC aresztująca pana rzecznika sieci PLAY... :D

 • 0

  3.  2007-11-09 22:32:43

  MADMAX: no to akurat pajacyki nie są. ;)

 • 0

  4. ~Andy  2007-11-10 00:27:21  host: p01-14.opera-mini.net

  A tak się składa że dialog to państwowa spółka i to nie jest tylko sprawa dialogu jak wyglądają przetargi.Póki to jest państwowe to sprawa nasz wszystkich.Później zresztą też.Nieuczciwość się nie opłaca!W perspektywie to się odbija czkawka na wszystkich.Ale my w Polsce nie zrozumiemy chyba tego przez następne tysiąc lat :-(

 • 0

  5. ~  2007-11-10 07:39:17  host: dmh20.neoplus.adsl.tpnet.pl

  aha jeżeli państwowa to wiadomo, że nawet rolkę papieru "wartościowego" kombinują jak by tu kupić u swojaka bez przetargu. a filozofia w stylu "nieuczciwość się nie opłaca w długim biegu" jest dobra na smętny komentarz, ale jak można przytulić kilka tysi to się bardziej opłaca niż nie, prawda? kwestia w tym, żeby każdy dostawca mebli i kserokopiarek mógł zobaczyć w przetargu, za ile i co Dialog kupuje u konkurencji, a nie w tym żeby apelować do dobrego serduszka.

 • 0

  6.  2007-11-11 23:08:38

  Andy: A co mnie interesuje czkawka u innych? Osobiście wolę porządnych policjantów biorących 50 zł na drodze niż tych co piszą kwit na 300zł :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet