Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejni sygnatariusze "Porozumienia na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie"

Kolejni sygnatariusze "Porozumienia na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie"

LuiN 25 Listopada 2009 11:10

0 0

ASTER, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji oraz Netia dołączyły do "Porozumienia na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie". Głównym celem inicjatywy jest zabezpieczenie najmłodszych użytkowników Internetu sieci przed szkodliwymi treściami.

Utworzone w lipcu 2009 roku z inicjatywy Grupy TP porozumienie skupia już 19 firm telekomunikacyjnych i organizacji branżowych. Podstawowym celem porozumienia jest budowa koalicji na rzecz edukowania rodziców, opiekunów i dzieci w zakresie zagrożeń mogących wynikać z używania Internetu oraz sposobów na ich eliminowanie.

Pornografia, drastyczne materiały, erotyka to, zdaniem rodziców najbardziej niebezpieczne dla dzieci treści w internecie. Aż 70% respondentów za bardzo szkodliwe uważa również niesprawdzone strony z treściami edukacyjnymi - wynika z badania "Mądry Internet", przeprowadzonego na zlecenie Netii przez MillwardBrown.
Badanie pokazuje także, że większość rodziców, posiadających dostęp do Internetu (88%) pozwala swoim dzieciom korzystać z sieci. 75% z tych osób deklaruje, że monitoruje działania swoich pociech w Internecie. Natomiast mniej niż połowa rodziców (45%) blokuje dzieciom dostęp do stron z negatywnymi treściami.

W gronie sygnatariuszy znajduje się obecnie 19 podmiotów (Telekomunikacja Polska, UPC Polska, PTK Centertel, Interia.pl, Wirtualna Polska, NASK, Polskie Badania Internetu, ArcaBit, Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Kidprotect.pl, Fundacja Orange, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Urząd Komunikacji Elektronicznej, UPC, P4, ASTER, KIGEIT oraz Netia). Trwają prace nad dalszym rozszerzeniem grona sygnatariuszy.

Źródło tekstu: Netia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Ciechanowiak  2009-11-25 13:11:36  host: aaul197.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Bardzo dobra akcja ! Wczoraj w ,,Sprawie dla reportera,, mówili m.in. o złodziejstwie na stronie Pobieraczek.pl. Tego typu strony również powinny być zablokowane dla dzieci do 16 roku życia.

 • 0

  2. ~Bob  2009-11-25 13:25:57  host: abtn32.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A technicznie jak to zrobić? Jak rozpoznać wiek siedzącego przed monitorem użytkownika?

 • 0

  3. ~mm  2009-11-26 06:14:04  host: 15-pra-22.acn.waw.pl

  Która część newsa pochodzi z "własnego źródła", bo ja tu widzę wszystko to, co w komunikacie prasowym?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet