Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejne zdjęcia rozsuwanego BlackBerry Bold 9800

Kolejne zdjęcia rozsuwanego BlackBerry Bold 9800

Q! 25 Maja 2010 17:45

0 0
W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia najnowszego, rozsuwanego telefonu ze stajni RIM - BlackBerry Bold 9800.

Najnowszy BlackBerry posiadać będzie rozsuwaną obudowę, która skrywać będzie w sobie sprzętową klawiaturę QWERTY. Oprócz tego, obsługa telefonu będzie możliwa za pomocą dotykowego ekranu.

bb bold 9800 bb bold 9800 bb bold 9800 bb bold 9800

Na pokładzie nowej "jeżynki" pracować będzie system operacyjny BlackBerry OS w wersji 6.0. Wspierać on będzie zarówno przeglądarkę pracującą w oparciu o silnik WebKit, jak i wirtualną klawiaturę QWERTY.

Oficjalna premiera nowych "jeżynek" planowana jest na przełomie czerwca i lipca.


Źródło tekstu: The BerryFix, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~  2010-05-25 18:02:39  host: 212.160.172.70

    szajs

  • 0

    2. ~ferquq  2010-05-25 18:04:40  host: 95.108.6.196

    no nie!!! rozsuwany z pełna klawiaturą!!!!! nie nie nie

  • 0

    3. ~alojzy  2010-05-25 18:35:22  host: staticline56799.toya.net.pl

    przypomina mi Kin one.

  • 0

    4.  2010-05-25 18:57:45

    odciski palcow mozna zbierac bez problemow ;)

  • 0

    5. ~BB fan  2010-05-25 20:19:19  host: chello089077053048.chello.pl

    jestem uzytkownikiem starszego modelu i jest to zdecydowanie najlepszy koncept z jakim miałem do czynienia. Oczywiścię mówię o urządzeniach 'biznesowych', rzeczywiście wykorzystywanych w ramach 100% swoich możliwości.

  • 0

    6. ~MvT  2010-05-25 20:55:19  host: abzm142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nigdy nie zczaję fenomenu klawiatur qwerty w telefonach... Jak komuś może to w ogóle pasować? Nie dość że znacząco powiększa telefon to jeszcze w przypadku facetów trzeba mieć palce jak Jacyków oczywiście dochodzi jeszcze problem pisania bezwzrokowego. Nie czaję i już!!! Niech mi ktoś wyjaśni albo poda jakieś istotne plusy takiego rozwiązania...

  • 0

    7. ~wibra  2010-05-25 21:01:36  host: nat2-138.ghnet.pl

    Jak dla mnie to tylko szpan. Taka moda przyszla. Ale ergonomii w tym zero. To juz lepszy fon z wirtualna klawiatura np. Galaxy czy iPhone. I juz...

  • 0

    8.  2010-05-25 23:18:54

    Mieliście kiedyś telefon ze sprzętową qwerty? Dwa tygodnie z takim i nie chciałem patrzeć na żadną inną klawiaturę mimo, że ta w moim telefonie do najwygodniejszych nie należała. Ale przyjemność z pisania jest dużo większa.

  • 0

    9. ~praktyk  2010-05-25 23:37:04  host: abii18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wibra, mvt - a wy mieliscie kiedys klawiatury qwerty ? Moze w czasie p910 ro bylo niewygodne. BB wie jak to robic. Interfejs dotykowy jest totalnie nie wygodny. Probowalem sie na niego przestawic wlasnie w BB Storm2 i jest to porazka ;(. Ten slider w wykonaniu BB moze byc ciekawym polaczeniem , wygody touch screen i duzego ekranu do multimediow z normalna praca i pisaniem notatek lub emaili.

  • 0

    10. ~mucus  2010-05-26 08:59:52  host: 78.146.133.6

    racja totalne!!! kto mowi ze niewygodne to nigdy nie ial do czynienia z klawiatura qwerty w telefonie, ja od czasu gdy korzystam z bb 8520 curve nie wyobrazam siebie z innym telefonem ja Blackberry

  • 0

    11. ~  2010-05-26 09:41:34  host: ip-94-42-61-173.multimo.pl

    Podniecają się nową zabawką jak małe dzieci...

  • 0

    12. ~MvT  2010-05-26 10:03:56  host: abzk52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gwoli ścisłości miałem kiedyś przez jakiś czas nokię 9110 w której klawiatura jest większa od całego telefonu z tego newsa i jakoś nie powiem żeby było łatwiej pisać.

  • 0

    13. ~jedrek  2010-05-26 11:03:28  host: proxy2.netia.pl

    Szajs. Rim kompletnie oszalal.

  • 0

    14. ~  2010-05-26 11:42:20  host: chello089074158242.chello.pl

    hard-wearowa klawiatura = porażka, kiedy RIM wyda następcę Storm II ? jedyne telefony RIM które mi odpowiadają to właśnie Storm @9, @10 - miałem pełną qwerty i uważam że jest o wiele gorsza od klawiatury ekranowej, wolniej się na niej pisze, niewygodnie - bo trzeba wciskać klawisze zamiast tylko dotykać ekranu, a przedewszystkim każdy telefon z hard-wearową klawiaturą jest wielkim klocem, co go przekreśla na dzieńdobry

  • 0

    15.  2010-05-26 14:56:48

    Chyba hardware'owa ;) Klawiatury QWERTY wbrew pozorom sa dobre... sprawdzaja sie WLASNIE wtedy, kiedy sie chce pisac bezwzrokowo (powodzenia na dotykowcach, nawet z najwiekszym ekranem typu HD2 4,3" sa problemy ;) Poza tym - niektore sa NAPRAWDE szybkie w obsludze, ale to tez zalezy od modelu. Na pewno raczej nieudane (czytaj: niewygodne i raczej wolne) QWERTY miala seria P od SE - szczegolnie te starsze modele (P800, P900). P910 byl juz nieco lepszy, natomiast P1 jest zupelnie ... inny - i raczej gorszy (na swoj sposob :P). Ale np. w serii HTC, ktora skonczyla sie na Touch Pro2 (wczesniej Touch Pro, TyTN II, TyTN, Hermes i Wizard, o ile mnie pamiec nie myli :p) to juz inna bajka. Z kolei "deski do krojenia" typu Nokia E6x czy wlasnie BB wbrew pozorom nie sa takie niewygodne czy wolne - ot, jednobrylowka sila rzeczy musi byc mniejsza. No i pojawilo sie mnostwo rozwiazan posrednich czy tez zewnetrznych - no i wlasnie te ostatnie sa najlepsze, vide pelne klawiaturki na BT - predkosc pisania prawie na poziomie netbooka, czyli juz calkiem zacna. Ale i rozwiazania typu Swype na dotykowcach sa dobre, ale wymagaja duzej atencji i zdecydowanie nie sa bezwzrokowe :> ||| Sam model - bardzo obiecujacy, nie uwazam zeby RIM szedl w zla strone. Wrecz odwrotnie...

  • 0