Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejne wirusy atakuje telefony komórkowe

Kolejne wirusy atakuje telefony komórkowe

sirmark 11 Kwietnia 2005 23:46

0 0

F-Secure ostrzega przed nowym koniem trojańskim atakującym telefony komórkowe. Fińskie przedsiębiorstwo informuje, że Fontal.A oddziałuje wyłącznie na telefony z zainstalowanym systemem operacyjnym Symbian Series 60.

W przeciwieństwie do wirusa odkrytego w ubiegłym miesiącu Fontal.A nie rozpowszechnia przy pomocy komunikacji Bluetooth. Trojan rozpowszechnia się przy pomocy programów umożliwiających wymianę plików lub sieci IRC (Internet relay chat).

Infekcja telefonu Frontal.A uniemożliwia uruchomienie dowolnej aplikacji przy następnym włączeniu. Trojan niszczy menadżera programów a jedyną metodą jego usunięcia jest przywrócenie ustawień fabrycznych.

Specjaliści z firmy F-Secure poinformowali także o innym wirusie atakującym telefony komórkowe z systemem Symbian - Mabir.A, który rozprzestrzenia się za pośrednictwem wiadomości MMS i poprzez port Bluetooth.
Robak jest zmodyfikowaną wersją pierwszego wirusa dla telefonów komórkowych - Cabira. Mabir atakuje telefony z otwartym portem Bluetooth, rozsyła się również jako załącznik do wiadomości MMS (zainfekowany telefon po otrzymaniu wiadomości automatycznie wysyła odpowiedź z załączonym wirusem). Mabir jest pierwszym wirusem, który do rozprzestrzeniania się wykorzystuje MMS-y.

Poza zawyżaniem rachunków za usługi telekomunikacyjne, Mabir nie posiada żadnych szkodliwych funkcji. Jak dotąd brak informacji, na jaką skalę rozprzestrzenił się wirus

Dla własnego bezpieczeństwa nie należy pobierać danych z nieznanych źródeł.

Źródło tekstu: hacking.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet