Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejne szczegóły dotyczące XPERIA X1

Kolejne szczegóły dotyczące XPERIA X1

LuiN 22 Marca 2008 15:00

0 0

sonyericsson xperia x1Producent dawkuje informacje na temat pierwszego urządzenia z Windows Mobile ze stajni Sony Ericssona. Zawarta w tej wiadomości paczka informacji, to już elementy bardzo szczegółowej specyfikacji.

Szwedzko-japońska firma postanowiła radykalnie odświeżyć wygląd Windows Mobile. Dostępnych będzie wiele form paneli, zastępujących standardowy Microsoft Today.

Sony Ericsson Panel zawiera takie elementy jak RSS, pogoda, finanse, zegar światowy i skróty do aplikacji. Media Experience Panel to prosty dostęp do wszystkich multimediów jakie gwarantuje urządzenie, Slideshow Panel - prezentuje ostatnie zdjęcia i nagrania wideo wykonane aparatem. Dostępny będzie też moduł kreowania własnych paneli i 3D Fish Panel - będący animacją 3D pokazującą akwarium (wygaszacz?).

A teraz kilka szczegółów na temat możliwości multimedialnych; aplikacja Media Sharing pozwoli na współdzielenie multimediów z innymi urządzeniami typu komputery, czy kino domowe za pomocą standardu ActiveSync i WiFi (z certyfikatem DLNA).

Telefon będzie nagrywał wideo w rozdzielczości VGA w formatach MPEG-4 i H.263 przy 30 klatkach na sekundę, zaś w formacie H.264 przy 15 klatkach na sekundę.




W standardzie dostępna będzie jedynie przeglądarka Internet Explorer, producent przynajmniej na ta chwilę nie zdecydował się na podpisanie umowy z Operą. Znajdziemy za to preinstalowaną aplikację Google Maps, mającą służyć jako podstawowy program do nawigacji satelitarnej.

Tak jak w innych urządzeniach z mobilnym Windowsem, klient email będzie oferował obsługę serwerów Exchange. Dodatkowo pojawi się automatyczny konfigurator kont POP3 i kreator kont Gmail, Yahoo i Live Hotmail.

Amerykanie narzekają na brak obsługi częstotliwości 1700 MHz, który nas Europejczyków specjalnie nie dotknie.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: IntoMobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4.  2008-03-22 16:45:19

    Coś ostatnio się producenci znęcają nad użytkowniakmi co może przynieść w końcu skutek przeciwny od zamierzonego. Na mój TOP 1 czyli Nokię N82 czekam od pół roku i jak zwykle musiała się pojawić w pierwszej kolejności gdzieś hoho na krańcu świata. TOP 2 czyli SE X1 w ogóle nie miadomo czy pojawi się w 2008 roku... Wrr.. :/

  • 0

    5.  2008-03-22 16:46:44

    Chodziło mi w powyższym poście o N82 BLACK of course.

  • 0

    6.  2008-03-22 17:31:43

    LuiN: brakuje PODSTAWOWEJ informacji o ilosci pamieci, ktora rowniez znajduje sie w tym White Paperze (brakuje takze linku do niego)! Jest to odpowiednio 512 MB ROM (z czego do 400 MB dostepne) i 128 MB RAM. Istotna dla niektorych userow moze byc tez informacja o gniezdzie audio 3,5 mm (czyli minijack), jak tez i obecnosci klienta SyncML. Jest oczywiscie troche innych informacji, ale te powyzsze jak sadze naleza do totalnie podstawowych... Dodac tez mozna dla smaczku info, ze amerykanie nie beda mieli mozliwosci nagrywania wideo w VGA (tylko QVGA), bez standardu H.263 (czy 4... jest w pdfie w kazdym razie) oraz przy maksymalnie 24 fps'ach.

  • 0

    7. ~ktosie  2008-03-22 20:19:53  host: kwiatkowskiego.res.pl

    To wszystko juz jest w nokiach serii N.A na se trzeba bedzie pozekac i moze sie tak okazac jak z aparatem w K850i mial byc niby taki extra a robi zdjecia tak ze lepiej sie niechwalic ze sie posiada takie "cudo Tuska"

  • 0

    8.  2008-03-22 20:22:32

    PLANET- jestem trochę jakby w terenies i średnio mam jak zajrzeć, ale z tego co kojarzę, IntoMobile pisało, że będzie VGA ale przy mniejszej ilości klatek dla rynku amerykańskiego.

  • 0

    9.  2008-03-22 20:34:49

    Właśnie. Jesli będą odwlekać premierę w nieskończoność, może okazać się że w dniu pojawienia się X1 w sklepach jest to już szrot albo, że konkurencja przebiła ten model czymś o wiele lepszym w podobnej cenie. SE może się obudzić z ręką w nocniku...

  • 0

    10. ~TWDonald  2008-03-22 21:04:53  host: ip-157-25-233-233.multimo.gtsenergis.pl

    Coś nie tak z tymi klatkami - nic im się nie pomieszało? W Europie powinno być chyba 24 (lub 25), a w USA 30 - standard systemu PAL / NTSC?

  • 0

    11. ~max  2008-03-22 23:44:31  host: wola-1.formika.pl

    HTC ktore to robi dla SE strasznie cos sie opoznia. Wersja beta lezy w rekach calkiem ok, ale software to baaardzo wczesna alfa ;(. W takim tempie to za chwile ipod wypusci umts-a ;)

  • 0

    12.  2008-03-23 00:36:43

    przecież w USA nie ma sieci 1700mhz :/

  • 0

    13.  2008-03-23 15:29:28

    Super, może mój następny telefon. Dobry następca dla mojej N95. No, chyba, że Nokia wypuści coś nowego. Bo na razie niczym nie imponuje. N96, owszem, fajna, ale to to samo co w N95. X1 jak na razie to jedna z najciekawszych propozycji. Ciekawsza niż N96.

  • 0

    14. ~TWDonald  2008-03-23 15:41:44  host: ip-157-25-232-16.multimo.gtsenergis.pl

    Żeby chociaż N96 była lepsza od N95 8GB - pod względem aparatu. Pod tym względem N82 jest najlepsza. Dlaczego w innych modelach nie dają co najmniej takiej lampy?

  • 0

    15. ~kili  2008-03-23 21:04:36  host: 088156039018.ols.vectranet.pl

    65 tysięcy kolorów wyświetlacz!?!?!?!?!?!? Jak dla mnie to pomyłka...... Może 65 mln?

  • 0

    16. ~n95user  2008-03-23 23:03:46  host: cad212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tez zastanawiam sie nad ta XPeria po N95. Mam nadzieje, ze bedzie robil dobre zdjecia, bo jak nie to zostaje przy N95 i czekam na kolejny ruch Nokii :)

  • 0

    17.  2008-03-24 11:12:08

    Z tymi zdjęciami troche wątpliwe, w P1i 3,2 mega robiło kiepskie zdjęcia. Wydaje mi się, że jak na tak długo wyczekiwany model ten powinien oferować więcej, a przynajmniej już aparat i filmy klasy N95.

  • 0

    18. ~n95user  2008-03-24 14:33:57  host: cad212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Filmy beda juz takie jak sa w Nokii, wiec bardzo dobre. Moim zdaniem ten telefon jest lepszy niz N95, bo ma wyzsza rozdzielczosc(do stron www ideal) ekranu, dotyk i wydaje mi sie, ze lepszy chip gps, bo ten co jest w N95 lapie(bez AGPS) fixa od 3 do 5 minut. Niestety bardzo wazna funkcja dla mnie jest aparat, a ten w N95 jest rewelacyjny i raczej nie zamienie swojej N'ki na to cudo. Poczekam raczej na odpowiedz Nokii na XPERIE - moze wrzuca 7Mpix i nagrywanie video 800x600 :)

  • 0

    19. ~zibi  2008-03-24 15:45:24  host: 203-moc-3.acn.waw.pl

    Może zamiast cytować informacje z drugiej albo i trzeciej ręki lepiej spojrzeć na http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/specificat ions/x1?cc=pl&lc=pl

  • 0

    20. ~zibi  2008-03-24 15:48:22  host: 203-moc-3.acn.waw.pl

    A dal bardziej dociekliwych polecam http://developer.sonyericsson.com/getDocument.do?docId=100340

  • 0

    21. ~ja  2008-03-24 18:20:51  host: user59.155.udn.pl

    To nie SonyEricsson robi tego tela tylko HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, HTC, i jeszcze raz HTC!

  • 0

    22.  2008-03-24 22:14:52

    j/w... telefon jest robiony przez HTC, oznakowany przez SE. @TWDonald: zajrzyj do PDFa... nie jest to super jasno okreslone, ale jest zgrubsza tak, jak to opisalem. @maxbike: moga byc i gorsze, niz w przypadku P1i... w koncu robione przez HTC ;) Ale zalezy, jaka dadza optyke i matryce, moze w koncu cos sie powazniej ruszy w aparatach foto palmfonow (pomijam fakt, ze dla mnie jest to totalnie drugo, jak nie trzeciorzedna funkcja).

  • 0

    23. ~klmk  2008-06-08 00:29:12  host: bbm158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    65 tys. kolorów...? Porażka. Mam nadzieję że coś z tym zrobią..

Dodaj swoją opinię