Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejne stacje WiMAX Netii

Kolejne stacje WiMAX Netii

WitekT 7 Marca 2008 11:26

0 0

Netia uruchomiła kolejne stacje WiMAX. Nowe przekaźniki znajdują się w Międzylesiu, Legionowie, Krakowie, Redzie, Szamotułach i Będzinie.

Netia posiada teraz 78 aktywnych stacji bazowych, obsługujących ponad 11 tys. abonentów, z których więcej niż połowa korzysta z szerokopasmowego dostępu do Internetu.

Netia posiada ogólnopolską licencję na świadczenie usług w technologii WiMAX. Sieć działa w oparciu o infrastrukturę stacji bazowych, przekazujących sygnał o promieniu 10 km.




Planujemy dalszą rozbudowę sieci i umieszczenie nowych stacji bazowych na terenach podmiejskich oraz w miejscowościach o ubogiej kablowej infrastrukturze telekomunikacyjnej, w oparciu o analizy opłacalności inwestycji. Jestem przekonany, że kolejne planowane przez nas inwestycje umocnią naszą pozycję lidera usług szerokopasmowych - powiedział Piotr Czapski, członek zarządu Netii.

Aktualne mapy zasięgu są dostępne na stronie operatora.

Źródło tekstu: Netia     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9. ~SLAWO  2008-03-07 21:41:13  host: 77-253-124-237.adsl.inetia.pl

    Szanowny Kliencie TePsy - 9.~MZ. Pani Ania sprawiła, że dzięki wprowadzeniu m.in. BSA Netii masz neostradę za 40%-50% tej ceny, która była w momencie gdy TP miała monopol. Dodam, że jednocześnie znacznie wzrosły prędkości ADSL. TPSA wcale nie jest zainteresowana WiMAxem, przy tych cenach które oferuje Netia klientom -TP płacąc Netii za udostępnienie pasma tak jak Netia płaci TP za BSA (ok.50% ceny detalicznej)- musiałaby chyba do całego interesu dopłacać. Poza tym TP przy jej dochodach stać na to, żeby postarać się o koncesje i samemu postawić maszty. Zadaniem Pani Ani Streżyńskiej jest UNORMALNIENIE rynku telekomunikacyjnego, a praktyki monopolistyczne TP upoważniają Ją do tego by TP "zburzyć i zaorać". Odwal się więc od Pani Anii, bo chyba nie wiesz jak wiele jej zawdzięczasz... no chyba że przy okazji jesteś pracownikiem TP (?)

  • 0

    10. ~ukenamuniu  2008-03-07 21:44:32  host: nat-go2-1.aster.pl

    MZ: tak, Netia trochę węzłów porobiła do przejmowania w DSL abonentów TP i abonentów (bez TP, bo "TP" usunięto decyzją UKE by BSA była też na WLR). Może by tak zasysać z tych węzłów abonentów Netii?

  • 0

    11. ~ukenamuniu  2008-03-07 21:57:36  host: nat-go2-1.aster.pl

    Slawo: jesteś niedoinformowany. Twoja Pani Ania unieważniła przetarg na WiMaxa rozstrzygnięty jeszcze przez URTiP, bo w większości powiatów wygrała TP. Obecne przetargi "lokalne" są wygrywane przez samorządy lokalne bo dostają tyle punktów za "konkurencyjność oferty", że żadna kwota postawiona przez TP w przetargu nie da jej wygranej. To nazywasz UNORMALNIENIEM? Przy okazji (?) jestem pracownikiem TP.

  • 0

    12. ~vari  2008-03-08 08:11:59  host: eke160.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja jestem byłym pracownikiem i gdyby nie ten fakt to miałbym więcej problemó niż mam z moim operatorem (po prostu czasem swoimi kanałami jakiś bzdurny błąd Tepsy uda się odkrecić). Ale obie firmy są siebie warte. Obie zarozumiałe i bufoniaste. Nawet nie udają że klienta szanują.

  • 0

    13. ~MZ  2008-03-08 09:47:47  host: abpo37.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~SLAVO - chodzi mi o jednakowe traktowanie operatorów. Jeżeli TP nie chciałaby skorzystać z WiMaxa Netii, to napewno boskie TELE2 chętnie by to uczyniło, a są przecież jeszcze inni operatorzy. Co do Pani A. to uwaliła ona wiele propozycji nowych planów taryfowych tepsy, które dałyby oszczędności klientom więc nie mów mi, iż wiele jej zawdzięczam. Dla Twojej informacji - tak pracuję w TP i się tego nie wstydzę.

  • 0

    14. ~qqq  2008-03-08 13:23:42  host: abfi116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tylko ze netia nie ma monopolu na uslugi tak jak tpsa. I to sie liczy a nie metoda dostepu do abonamenta.

  • 0

    15. ~leonardo  2008-03-08 13:38:31  host: public-gprs589.centertel.pl

    Fajnie że Netia inwestuje tak sie wyraże na zadupiach bo tpsa mam w dupie małe miejscowosi i ti jets pzyłosc po mału pomału i netai moze za 5 lat bedzie juz agresywniej atakowąła marketinowgo tpsa

  • 0

    16. ~MZ  2008-03-08 16:48:28  host: abps81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~leonardo - może się mylę, ale wydaje mi się, iż postawienie nadajników jest tańsze niż położenie kabli, a skoro tepsa nie ma licencji na WiMax ... ~qqq - tepsa też nie ma monopolu na usługi. Usługi w tej chwili może świadczyć praktycznie każdy, nawet już nie trzeba mieć koncesji. Chodzi właśnie o dostęp do klienta czyli infrastrukturę. Można więc przyjąć, iż za jakiś czas Netia będzie operatorem o znaczącej pozycji rynkowej w dostępie poprzez WiMax, a może i dominującym. Tak więc należało by ją zmusić do udostępnienia swojej infrastruktury, tak aby każdy operator miał równe szanse świadczenia usług. Oczywiście Pani Ania umie dowalać się tylko do tepsy i to jest jej obiektywizm.

  • 0

    17. ~ukenamuniu  2008-03-08 19:14:30  host: nat-go2-1.aster.pl

    MZ: "nawet już nie trzeba mieć koncesji"? Zobacz na stronie uke.gov.pl (np. w info z 27 lutego br.) Warunki przetargu są tak ustawione, że ma wygrać mikroprzedsiębiorca lub samorząd. W kryterium opłat (P1)mnożnik dla mikroprzedś jest 5 a dla np. TP tylko 1. W kryterium P2 za negatywny wpływ na rozwój konkurencji TP dostaje 0 (zero) a mikroprzedsiębiorca lub samorzad za korzystny wpływ 20 pkt. Przy pięciokrotnym przebiciu kasą TP i samorzad dostają po 10 pkt. Dodajmy za wpływ na konkurencję 0 i 20pkt do dziesięciu i mamy dla TP 10 pkt a dla samorządu lub mikroprzedś. 30 pkt. Kto wygra? Coś się komuś po...., chyba, że już taki jest.

  • 0

    18. ~jjjj  2008-03-08 22:19:24  host: 213-238-64-189.adsl.inetia.pl

    @g SLAWO: Posiadanie WiMax nie wyklucza wykorzystania technologii ADSL do net24, chyba wiem co mam przyczepione na dachu lepiej niż Ty, bez urazy. Wiem też lepiej, bo posiadam, ile razy miałem awarię i ile trwało jej usuwanie. Mało tego oprócz awarii internetu notorycznie zrywany jest sygnał telefoniczny i to kilka razy dziennie średnio tak na 10-15 minut. Doprowadza mnie do pasji. Jeszcze raz stanowczo odradzam WiMax w Netii, bo to same problemy. Żal mi ludzi, których pewnie Netia tu nagoniła, żeby przedstawiali ofertę w samych superlatywach.

  • 0

    19. ~poznaniak  2008-03-08 23:24:21  host: 87-205-68-184.adsl.inetia.pl

    To dobrze, że nowy przetarg WiMAX jest z preferencjami dla mikroprzedsiębiorstw! Powiedzcie (poza netią) to ile nadajników postawili profesorkowie z NASKu? Ile postawiła PTC (Era) a ile ClearWire? Małemu będzie zależeć na tym, bo to być lub nie być dla takiej firmy? A dla gigantów to sposób na monopolizację rynku :-(

  • 0

    20. ~AdamDG  2008-03-09 00:34:29  host: bug19.internetdsl.tpnet.pl

    Jaki jest zasięg z Będzina ?

  • 0

    21. ~pq  2008-03-09 00:47:13  host: 213.241.11.150

    Ktoś wie przy okazji, na jakich urządzeniach Netia robi WiMAXa?

  • 0

    22. ~ukenamuniu  2008-03-09 18:51:15  host: nat-go2-1.aster.pl

    poznaniak: WiMax to nie sam maszt i nadajnik/odbiornik. Samorząd sam się połączy z odległą siecią? Kto wybuduje i do kogo, mikroprzedsiębiorca? Paweł Brożek z GKS na 2:0 (popieram Orange jako sponsora).

  • 0

    23. ~SLAWO  2008-03-09 20:41:46  host: 77-253-85-59.adsl.inetia.pl

    Wielu z obecnych na tym forum zapomniało ile się płaciło za internet 2 lata temu i jaka była awaryjność usług, jaka ich przepustowość... A teraz wrzuca na Panią Anię... Z tego dobrobytu to wam się w głowach troche pomieszało, albo macie bardzo bardzo krótką pamięć jak wyglądał rynek internetowy np. w 2004 r.... Nie dość że większość operatorów (np.Netia) ponosi wielomilionowe straty, to jeszcze by tego brakowało żeby musieli wielkiej TePsie udostępniać swoją inforastrukturę zbudowaną notabene za kase z kredytów. Całe szczeście z żadnym państwie nie ma tak żeby mniejsi operatorzy mieli "udostępniać się" monopolistom. Proszę was, cofnijcie się pamięcią kilka lat wstecz - ilu z nas miało wówczas prawdziwie SZEROKOPASMOWY internet ? Doświadczenia dojrzałych rynków amerykanskich czy brytyjskich wskazuja, że tylko podział molochów telekomunikacyjnych - co żarliwie proponuje A.Streżyńska - daje najlepsze efekty, najlepiej wpływa na konkurencyjność usług, ich cenę i jakość.

  • 0

    24.  2008-03-09 20:46:35

    22# mikroprzedsiebiorca lub samorzad ma dwa wyjscia: albo TP, bo nikt inny nie dociera z sygnalem na tyle blisko, albo TP, bo jakosciowo a i cenowo ich uslugi niejednokrotnie bija oferty Crowleya, Netii, Dialogu, GTS, TKT itepe :D Smutne, ale i prawdziwe niestety. Totez dlatego wolalbym, gdyby na rynku istniala konkurencja w postaci infrastrukturalnej, a nie jak teraz pasozytniczej...

  • 0

    25.  2008-03-09 20:57:23

    23# Dzieki dzialaniom pani A. bedziesz teraz sie brandzlowal przez nastepna dekade na laczu max 2Mb, bo Pani A. moze i zrobila troche dobrego, ale na krotka mete. Zapomniala o wolnym rynku i skupila sie na budowaniu szerokopasmowego socjalizmu "na dzis". Jakbys sie tak zastanowil, to aktualnie jest jeszcze gorzej, niz bylo dawniej. Owszem-masz dzisiaj neta od kogo tylko zechcesz, ale masz go i tak po liniach TP, bo zadnemu pasozytowi nawet sie nie sni, by polozyc chocby kawalek swojego drutu.Masz neta od kogo zechcesz, ale placisz raptem kilka zl mniej niz w TP(a czasami znacznie wiecej-polecam zerknac do GTS na DSL). TP tez sie aktualnie nie usmiecha unowoczesniec infrastruktury, bo ... jest dobrze jak jest-po co ma inwestowac krocie, skoro i tak zysk bedzie mizerny, a najwiecej skozystaja na tym pasozyty? Jesli patrzysz na rynki zachodnie-tam tez wpuszczono pasozytow, ale np. nadal sa limity, albo pasozyty placa znacznie wiecej niz nasi placa Tepsie. etc etc... mozna by mnozyc bledy szeryfa, ale i tak nie ma to najmniejszego sensu-w koncu socjalizm musi sie odradzac, a bez propagandy i darmowosci to sie nie uda.

  • 0

    26. ~ukenamuniu  2008-03-09 21:16:40  host: nat-go2-1.aster.pl

    empireus: buźka

  • 0

    27. ~:))  2008-03-09 23:56:52  host: chello087206215207.chello.pl

    to Kraków ma ubogą infrastrukturę... cikeawe

  • 0

    28. ~jadwiga  2010-01-30 17:04:08  host: 77-254-49-179.adsl.inetia.pl

    Zaś infrastruktura na południe Warszawy jest przeciążona (prędkość w ciągu dnia 1/5 możliwej)

Dodaj swoją opinię